Tymianek (tymianek)

Tymianek (tymianek)

Bogorodskaya trawa, jak go nazywano tymianek starożytnych Słowian, zawsze wysoko cenione tradycyjnych uzdrowicieli, od czasów pogaństwa. Nowoczesne kapłani prawosławni wyjaśnić pojawienie się nazwy tak, że kwiaty tymianku wcześniej związany z narodem kultowego obrazu Najświętszej Maryi Panny – Jezusa Chrystusa, roślina ta jest również ozdobiona ikonami jej wizerunku. Jednakże, przed pojawieniem się chrześcijaństwa w tymianku lub tymianku uznano boskie roślin, które mogą nie tylko leczyć, ale także do ożywienia człowieka.

Pachnący zapach tymianku spełniali liczne słowiańskiego panteonu bogów pogańskich, do tego suszone gałązki rzucone w ogień. Tak jak w starożytnym Rzymie i Grecji. Istnieje do dziś, to trawa odkażania mieszkań i zwierząt gospodarskich w celu ochrony zwierząt gospodarskich i rolnictwa od chorób i nieurodzaju. Tymianek urządzone nie tylko ikony, ale także w domu, a kościoły, zwłaszcza w wielkich świąt prawosławnych. Oraz, oczywiście, jest powszechnie stosowany jako zwykły smak, które nie są ze względów religijnych, ale z dzień.

Po tym wszystkim, roślina ta ma niezaprzeczalne właściwości zdrowotne, a jego silny smak jest w stanie zdobyć wiele nieprzyjemnych zapachów.

Nawet starożytni Egipcjanie używali tymianek do balsamowania, że ​​był to jeden z głównych elementów, ale jego antyseptyczne właściwości znany był wcześniej, to korzystny wpływ rośliny znalezione w Egipcie stał się znany Sumerów.

Starożytni rzymscy żołnierze zostali zabrani do kąpieli w bulionie tymianku przed ważnych bitew, dało niespotykaną energię i siłę. Później starożytnego Rzym, roślin zaczęła być używana jako przyprawa do żywności.

Założyciel botanika grecki naukowiec Teofrasta napisał o właściwości tymianku całego traktatu. Później w XII wieku, tej przyprawy zaczęła rosnąć mnichów benedyktyńskich, a ponieważ tego zakładu jest popularna w całej Europie.

W dzikich tymianek uprawy w niemal wszystkich częściach świata. Można go znaleźć w Europie i Ameryce Północnej i Afryce Północnej, oraz w południowych regionach naszego kraju. W wielu krajach, zwłaszcza tymianku rosną.

Tymianku jest powszechnie stosowany w medycynie, powierzchni do gotowania, jest stosowany w przemyśle spożywczym i puszek w produkcji alkoholu.

Tymianek (tymianek) w kuchni

Na tak dużą listę przydatnych właściwości i oszczędności recepty, nie zapomnij, że zasadność tymianku w dziedzinie kulinarnej są nie mniej ważne niż medyczne. Ta przyprawa jest dodawana do słodkich i mięs, ryb i warzyw, napojów, herbaty, sosów, serów i miodu.

Szczególną korzyścią tego produktu daje męskiego zdrowia, ponieważ zawiera on substancję zdolną do zmniejszania zdrowia męskiego układu rozrodczego.

W postaci suchej tymianku wyraźnie ostrzejszy niż świeże, więc dobrze z mięsa i warzyw, korzenny smak poprawia jakość zup i spaghetti, makaron, zapiekanek, pizzy, chleba i słodkich wypieków. Tymianek jest połączona z majeranek, pietruszka, oregano i liść laurowy, nic dziwnego, że często znajdują się w różnych mieszanek ziołowych i przypraw, które są sprzedawane w sklepach.

Sałatki, ubrani w oleju, w parze z tymiankiem, uzyskane smaczniejsze i bardziej interesujące. Nie tylko oleje roślinne są dobre z tymiankiem i masłem. W masłem potrzeby mieszać świeżych liści tymianku, soli, cukru i wiele pozostawić mieszaninę w lodówce przez noc.

Z tego oleju są kanapki, ale najlepiej nadaje się do grillowanych potraw mięsnych.

Skład i właściwości przydatne

Roślina ta jest bogata w olejkach eterycznych, które są użyteczne w lekach i kosmetykach. Terapeuci polecam ludziom, którzy są przekonani, tymianek lub bardzo wrażliwy charakter, ponieważ jest w stanie wywołać pozytywne emocje i dostarcza energii.

Częściej jednak stosuje się jako tymianek antyseptyczne, ale nie jest to najmniej użyteczna funkcja. Tymianek jest również działanie przeciwzapalne, przeciw robakom, przeciwskurczowe, rozszerzające oskrzela, przeciwbólowe, wykrztuśne. Wanna z wywaru z tej rośliny są użyteczne w charakterze zakaźnym reumatyzm, siniaki, dny moczanowej i wysypka. Aby przygotować kąpiel tymianek wlać pół kilo trawy cztery litry wody i gotować to wszystko, a następnie wlać do gorącej kąpieli.

Przy bóle reumatyczne roślin stosuje się do obszaru, najpierw rozdrabnia się i ogrzewa na łaźni parowej, a następnie owinięty w czystym gazę i użyć zgodnie z zaleceniami.

Olejek z tymianku ma bardzo cenny efekt kosmetyczny – pomaga ożywić słabe i zniszczone włosy i zapobiega ich wypadaniu. Korzystanie z tego samego oleju może wzmocnić i paznokcie, wystarczy użyć zwykłego oleju z tymianku w manicure i płytki paznokci.

Tradycyjna medycyna wykorzystuje tymianek, jako środek uspokajający, moczopędne i napotne, jest materiałem pomocniczym w leczeniu krztuśca, skurcze żołądka i nerwobólach oraz jako czynnik zewnętrzny jest używany do leczenia ran i łagodzi stany zapalne. Oficjalna tymianek Lek podaje się co najmniej znaczące miejsce, jest on stosowany w zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc jako środek wykrztuśny. Wszystkie znane od dzieciństwa „Pertussin” zawiera wieloaspektowej roślin.

Został mianowany i dolegliwościach miesiączkowych, tymianek, aby płyny, kompresuje i otarcia.

Tymianek może również pomóc mężczyznom z impotencją lub gruczołu krokowego. W tych przypadkach, przygotować napar z tymianku wraz z innych przydatnych roślin, pijemy herbatę, zamiast do infuzji. Do przygotowania trzeba wziąć trzy łyżki tymianku i jedną łyżkę oregano i mięty, przesyłają w termos z litra wrzącej wody.

Nalegać trzeba długo, to najlepiej zostawić na noc i pić herbatę z rana. Więc trzeba warzyć ten leczniczy napój co noc, na przemian pomocniczy trawy, na przykład, może dog rose lub limonki, tymianek, ale zawsze powinny być głównym składnikiem.

Również dobre narzędzie do walki z nich irytujące, ale będzie służyć jako poważne choroby kąpieli olejku tymiankowego z tej rośliny. Jest konieczne oleju tymianku tak często, jak to możliwe, aby pocierać w okolicy krocza. Możesz użyć czystych olejków eterycznych i pachnące. Aby to zrobić, wlać dobry garść suszony tymianek rafinowanego oleju i nalegać na miesiąc w ciemnym miejscu.

Gdy olej jest gotowy, filtrować jedną część, a reszta powinna domagać się – im dłużej, tym lepiej.

Gdy przeziębienie pomaga również napar z tymianku. Łyżki posiekanej suchą trawę, aby zalać wrzącą wodą (jedna szklanka), pół godziny nalegać i filtra. Drink z miodu kilka razy dziennie do 30 gramów (dwie łyżki).

Dla otarcia, cukrzyca, alergie, weź wywar. Dwie łyżki tymianku zalać szklanką wody i gotuje przez kilka minut, a następnie pozostawiono do zaparzenia na około godzinę. Przed zastosowaniem filtra.

Pić trzy razy dziennie. Ten sam przepis stosuje się do krwawienia i cięć, z niewielkimi wysypki i kamicy moczowej.

Napar z tymianku i jagody – użyteczne narzędzie do anemii, cukrzycy, zapalenia i nadciśnienie tętnicze. Aby to zrobić, surowiec pochodzi siebie (łyżka) i zalać szklanką wrzącej wody. Po ochłodzeniu mieszaniny, konieczne jest, aby szczep i napojów dwa razy.

Sok tymianek, wina, i oliwy zrobić maść, która pomaga przy zapaleniu nerwu kulszowego.

Share →