Uczulenie na słońce - leczenie

Uczulenie na słońce leczenie

Lato oferuje wyjątkową okazję do niczego bez drogich solariów, aby uzyskać piękny brąz tan, który z pewnością w twarz wszystko. Promienie słoneczne mogą przynieść niewątpliwą korzyść i może, nadużyć, powodować poważne choroby skóry na nowotwory złośliwe. Dodatkowo, promienie słoneczne mogą spowodować poważne choroby, takie jak fotodermatozy i. które jest spowodowane przez reakcję alergiczną na wpływ skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Warto powiedzieć, że manifestacja alergii na jasnym świetle słonecznym występuje przede wszystkim u osób cierpiących z powodu jakiejś choroby wewnętrznej.

Którzy są narażeni na alergię słońce?

Sama słoneczne mogą być alergenem, ponieważ treść jest jedynie czynnik korpusu promuje akumulację alergenu białkowego. Jeśli osoba, staje się niezwykle światłoczułych na działanie promieni słonecznych, powinien udać się do lekarza i sprawdzić pierwsze wątrobę i nerki. Ponadto, zwiększona wrażliwość na promienie słoneczne może wystąpić u kobiet w ciąży, osób z pewnych zaburzeń układu hormonalnego, naruszeniem metabolizmu pigmentu. Ci, którzy tak długo leki przeciwzapalne jak tetracykliny i chinidyny i sulfonamidy, antybiotyki, doustne środki antykoncepcyjne mogą również dostać alergii niedz.

Tacy ludzie powinni wyjść na ulicę mniej narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i więcej, aby być w cieniu.

Objawy

Objawy choroby rozwijają się bardzo szybko. W ciągu kilku godzin rozpoczyna pokrzywka. Obszary skóry, które miały kolizję z promieni słonecznych zaczynają się rumienić i pokryte swędzącą wysypkę. W przyszłości, jeśli żadne działania może rozpocząć obrzęk skóry i błon śluzowych, rozwijać problemy z dróg oddechowych, opracowany skurcz oskrzeli, osoba wyraźnie spada ciśnienie krwi, utrata przytomności mogą wystąpić.

Czasami choroba może rozwijać się powoli rodzaju, wówczas pokrzywka słoneczne mogą występować w drugi lub trzeci dzień.

Środki ostrożności

Jeśli osoba jest podatna na uczulenia na słońce, należy starać się unikać go na zewnątrz w godzinach największej aktywności słonecznej. Powinny nosić ubrania, które mogą zabezpieczyć się przed najbardziej kontakcie z skóry na światło słoneczne. Jeśli to możliwe, stosować kremy ochronne.

Opierając się na wiosnę i lato na ulicy, ludzie z zamiłowaniem do fotodermatozę nie można używać kosmetyków, dezodorantów, olejki pachnące. Aby zwiększyć wrażliwość skóry na światło słoneczne może zwiększyć zdolności adaptacyjnych stosowania przez krótki czas, wpływ promieni ultrafioletowych.

Leczenie fotodermatozę

Aby nie stać się samotnikiem, który boi się iść pod promieni słonecznych, jest to niezbędne do przeprowadzenia leczenia fotodermatozę. Zasady leczenia alergii jest podzielony na poziomie lokalnym, to znaczy po nałożeniu na dotkniętą skórę ze specjalnymi maści i leków, czy też wewnętrzną podczas stosowania działanie leku przeciwhistaminowy.

Leczenie miejscowe

W postaci maści stosowanych leków, posiadające w swym składzie cynku, lanolina i metiluratsil. Tradycyjna medycyna ma również doświadczenie w leczeniu zwiększonej wrażliwości słonecznego. Aby usunąć swędzenie na obszarach dotkniętych nałożyć plasterki świeżego ogórka, ziemniaków, liście kapusty.

Jeśli alergia jest ciężka, a następnie przepisać hormonalne maści.

Wewnętrzna obróbka

Pierwszym krokiem jest leków, normalizacja procesy metaboliczne w organizmie i przyczynia się do szybkiej odbudowy skóry. Ta witamina preparaty, z dużymi dawkami witaminy B, E i kwas nikotynowy. Bardzo często, zapalenie skóry, swędzenie skóry jest możliwe do usunięcia, biorąc pod niesteroidowy lek przeciwzapalny, taki jak aspiryna i indometacyna normalne.

Jeśli pokrzywka słoneczna utrzymuje lub ciężka choroba, a następnie przepisać leki antyalergiczne efekt. Fotodermita Leczenie wymaga czasu, czasami nawet do 3-4 tygodni. Jeśli leczenie jest nieskuteczne, a następnie ponownie słoneczne pokrzywka może prowadzić do przewlekłego wyprysku słonecznego, w którym jasne słońce faktycznie przeciwwskazane.

Środki ludowe fotodermatozę

W nocy, części ciała, które zostały poddane promieniowania słonecznego i pokryte drobnym wysypka ścisłej odzieży wykonanej z tkaniny bawełnianej. Ponadto starają się wzmocnić układ odpornościowy i utwardzić swoje ciało, a następnie obserwacji podstawowych zasad bezpieczeństwa, można poradzić sobie z większą wrażliwość na słońcu i opalać się na równi ze wszystkimi. Słońce nie musi się bać, należy to przyniesie radość i zdrowie.

Share →