Uczulenie na słońce: objawy, leczenie

Uczulenie na słońce: objawy, leczenie

Wiele słyszałem o korzyściach płynących z promieni słonecznych, służy jako źródło witaminy D, hartuje ciało i nadają skórze piękny brązowy kolor. Na pokrycie tan jest praktycznie niezauważalne skóry różne wady i braki, a nawet cień po opalaniu wskazuje na dobrą kondycję fizyczną.

Uczulenie na słońce: objawy, leczenie

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, tysiące obywateli, którzy są zmęczeni sztucznym oświetleniem, duszącym smogu i monotonne wnętrza biurowego, wysłany do morza, gór, lasów i otwartych przestrzeniach działek, starając się nadrobić brak światła słonecznego. Nie każdy jednak wie, że promienie słoneczne niosą ryzyko reakcji alergicznej – fotodermatozy lub pokrzywka słonecznych, jest „odpowiedź” w metropolii osłabionego organizmu na nadmiar promieniowania ultrafioletowego.

Objawy fotodermatoza

Zwykle pierwsze objawy alergii na słońce pojawiają 1-2 godziny po ciągłej ekspozycji na słońce w postaci zaczerwienienia i bąble przypominające oparzenia. W zależności od ogólnego stanu organizmu mogą wystąpić objawy alergii na 18 godzin lub 2-3 dni.

W przypadku nadwrażliwości występują astmy (skurcz oskrzeli), gwałtowny spadek ciśnienia krwi, osłabienie, a nawet utrata przytomności.

Zaczerwienienie skóry często towarzyszy nieznośnego swędzenia, drapanie samą sytuację pogarsza się, co prowadzi do przerwania integralności skóry, a prawdopodobieństwo zakażenia.

Fotodermatoza rozwoju może powodować nie tylko opalanie, ale także sztuczne promienie w solarium.

Uczulenie na słońce: leki

Choroba rozwija się z chorób wewnętrznych ciała, więc leczenie fotodermatoza kierowane nie tylko do wyeliminowania zewnętrzną manifestacją alergii, ale także w leczeniu chorób przewlekłych.

Najbardziej irytujące i nieprzyjemne konsekwencje słońce alergii – swędzenie niwelowane jest z pomocą maści zawierających cynk, metiluratsil lub lanolinę.

Czasami lekarz może program hormonalnej maści leczenia. Leki przeciwzapalne (indometacyna i aspiryna), które należą do grupy leków przeciwhistaminowych ma żadnej reakcji na światło słoneczne i mają na celu uniemożliwienie lub wyeliminowanie procesów zapalnych, które rozwijają się w złym usunięcia pęcherzyków.

Zazwyczaj zestaw niezbędnych leków do leczenia obejmuje także środki do normalizacji procesów metabolicznych, narządy układu wydalniczego i wątroby, przyspieszone odnowę skóry. Może być witamina E, B, C, lub preparatów kwasu nikotynowego na ich podstawie.

Czas trwania leczenia zależy od stopnia choroby, od kilku dni do 3-4 tygodni. Re-rozwoju choroby jest mało prawdopodobne, ale jeśli jest taka okoliczność, choroba przebiega bardziej poważne postaci często przekształcenie egzema i świerzbiączki ogniskowej. Z tym przebieg choroby jest zabronione ekspozycji na słońce.

Sun alergia, która odbyła się w dzieciństwie, nie przejawiać się w życiu dorosłym.

Uczulenie na słońce: w leczeniu środków ludowej

Wyjmij zespół swędzenie opryszczki liści świeżej kapusty pomocy, i ogórek plasterki ziemniaka stosowane do dotkniętych miejsc. Również będzie wspierać kąpiele ziołowe z wlewem kolekcji: szałwia, glistnika, korzeń kozłka lekarskiego, rumianku, serii podjętych w równych częściach, i nalegać w gorącej wodzie.

Wewnątrz polecam biorąc wlewy durishnika, kłącza, pokrzywy kwiatów lub świeżego soku z korzenia selera.

Share →