Udar krwotoczny. Objawy i następstwa.

Udar krwotoczny. Objawy i następstwa.

Z dwóch rodzajów udaruniedokrwienny i krwotoczny,  Ostatnia jest katastrofa najbardziej mózgu.

Udar krwotoczny,  lub krwotok,  ostrego zaburzenia krążenia z Statki przenikania i krwawienie w mózgu .

Przyczyny udaru krwotocznego.

1. Pierwszy i najczęstszą przyczyną udaru krwotocznego jest nadciśnienie.

3.Anevrizmy naczynia mózgu wrodzone i nabyte  (Dylatacja workowaty).

4.Zabolevaniya krwi.

5.Vospalitelnie zmiany w naczyniach mózgowych.

6.Intoksikatsiya.

7.Avitaminozy.

W wyniku tych warunków zostanie naruszona prawidłowego funkcjonowania ścianach naczyń mózgowych i ich przepuszczalność jest zwiększona.  Wysokie ciśnienie krwi zwiększa obciążenie naczyń.  co prowadzi do wzrostu torebek, tętniaka.

Wywołać udar może przełom nadciśnieniowy,  Niezwykle duże ćwiczenia,  stres, przegrzanie w słońcu,  szkody.

Objawy udaru krwotocznego.

Krwawienie w mózgu lub Udar krwotoczny występuje niezwykle trudne oraz w 50-90% przypadków, kończy się śmiercią pacjenta. Konsekwencje tego skoku po prostu bardzo ponura.  Nasilenie objawów jest zdeterminowany i tworzenie wtórnych efektów obrzęku mózgu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na ból głowy.  Może okazać się zwiastunem krwotoku. Ból głowy szybko rośnie,  staje się silny,  nudności i wymioty,  występują przypływy i pulsacji w głowie.  Oko staje bolesne patrzeć na jasne światło,  i włączanie jego oczy wydają czerwone okręgi.  Disturbed oddechu i pulsu,  może objawiać  zaburzenia świadomości pacjenta, do wtorku,  paraliż jednej ze stron,  lewo lub w prawo,  kończyn.

Krwotok mózgu lub udar krwotoczny może być związane z napadów padaczkowych. Pacjent nagle spada,  rzuca głowę i bije się w konwulsjach,  chrapliwy oddech,  Pianka w ustach. Widok pacjenta w sposób skierowany w krwotok  Na tej stronie widok zaawansowany  Zez można zaobserwować  gałki oczne make pływających ruch i nie są stałe w jednym punkcie.

Po przeciwnej stronie znajduje się krwotok pokwitania górnej powieki,  wiszące kącika ust, policzków podczas oddychania nie można trzymać powietrze,  Sail.  Pacjent nie może przechylić głowę do przodu i uzyskać podbródek do klatki piersiowej,  gdy zgięte nogi na biodra z pacjenta na plecach,  on nie może wyprostować kolano.

W ciężkim krwotoku pacjent traci przytomność,  może rozwinąć się śpiączka.  nie ma gorączki,  Temperatura wzrasta,  zimny pot,  istnieje obawa,  Pacjent, jakby celowo próbuje wyciągnąć koc,  bronić.

W różnych manifestacji objawów udaru,  podjąć pilne działania do łagodzenia stanu pacjenta i natychmiast wezwać karetkę .  Musisz niezwłocznie pacjenta do szpitala.

Prognozy po udarze krwotocznym.

Śmiertelność po takiej dużej krwotoku mózgu, szczególnie w pierwszym lub drugim dniu.  Jest to wynikiem destrukcji  obrzęk mózgu lub ściskaniu ze względu na rozwój krwiaka ważnych środkach mózgu.

Z korzystnego rozwoju udaru mózgu, jak świadomość pacjenta jest wyjaśnione,  zaczynają wykazywać efekty ogniskowego udaru.  Objawy mogą być różne dla każdego pacjenta i zależą od stopnia uszkodzeń  a także części i boków mózgu  którzy byli zdumieni.  Może objawiać paraliż i utrata czucia połowy ciała,  paraliż mięśni twarzy i językiem.  Z jednej strony zwiększa napięcie mięśni zginaczy  oraz w mięśniach nóg prostowników.  Nie może być utrata połowy pola widzenia,  zaburzenia mowy,  misrecognition i niemożność,  zaburzenia psychiczne.

Środki rehabilitacji należy rozpocząć jak najszybciej po przejściu szczytu pacjentów z ostrą chorobą.  Rozpoczęcie działań naprawczych i ich stopnia określonych przez lekarza.  Środki rehabilitacji, w miarę możliwości,  powinny być prowadzone pod nadzorem pracownika służby zdrowia.  Działania muszą zacząć regenerujący masaż.  że pomoże uniknąć odleżyn,  Stanowisko leczenia, gimnastyka pasywna.  Wydać specjalne ćwiczenia dla przywrócenie ruchu w ręku i noga.   nadawanie odzysku.   Uczyć się skręt w prawo, roślin i podnieść pacjenta.   Powiedz nam, w jaki sposób można to zrobić samodzielnie.  Spędzają regularnie i wytrwale przywrócenia działalności.  Zainstaluj z pacjentami pozytywnego klimatu psychologicznego. To pomoże pacjentowi w zakresie odzysku i dalszego uproszczenia opieki dla nich. Zachowanie pacjenta zależy od  który Część golovgogo mózgu wpływa, w prawo lub w lewo. Uważają, że te cechy podczas odzyskiwania.  Najbardziej korzystne zmiany w odzyskiwaniu pacjenta występuje w pierwszym roku po udarze.

W tym roku, należy, a pacjent wszelkich starań, aby przywrócić pacjenta i dostosowania go do  życie społeczne.   W trzecim roku przychodzą efekty resztkowe.  Co będzie lub już trudne.  Ale zabić wszystkich rodzajów aktywności fizycznej nie jest zalecane,  Może to spowodować pogorszenie stanu zdrowia pacjenta i komplikują opieki.

Konsekwencje ciężkim udarem krwotocznym i nie przechodzą bez śladu.  W pierwszym roku  nierzadko Skok może być powtórzony .  Aby tego uniknąć,  sprawować kontrolę nad ciśnieniem krwi,  oglądać na masę ciała,  Rzucić palenie i nadużywanie alkoholu,  zmniejszyć spożycie soli,  prowadzić spokojne życie. Dbaj o siebie .

Powiadom nas o artykule do znajomego:

Share →