Uprawa grzybów w domu

Uprawa grzybów w domu

Amatorzy grzybów

Metoda ta jest stosowana, jeżeli okres przed mrozem trwa dłużej niż sześć miesięcy. Dzięki tej metodzie uprawy latem (średnia temperatura, wilgotność), grzyby dobrze dają dobre plony i na otwartym terenie, jeśli dodatkowo zapewniają łatwy pokrywę. To gwarantuje, że nie przegrzania kompostu i normalnego trybu ciepła powietrze-source.

Przystępny sposób, w którym uprawa grzybów, która odbyła się pod folią spożywczą lub dachowych materiału, zbiory mogą być zbierane w pierwszym roku sadzenia grzybni w glebie. Jednak ważnym warunkiem jest brak hodowli grzybów z gleby interakcje i ochrony od bezpośredniego słońca luchey.Poetomu może być używany i ściany teplichku grzyby, znajduje się na północnej stronie domu z cegły lub kamienia. Nawet warunki miejskie pozwalają rosnąć grzyby.

Do tego pasuje specjalnie wyposażone piwnic lub piwnice, które dom 7 systemowe stillazhnaya cieplarnianych.

Do sadzenia ziarna ikry bezpośrednio w ziemi, konieczne jest wykop szerokość rowka okolo60 cm i głębokość 30 cm. Jest to możliwe do roślin grzybni i stopniowo. Następnie studzienki należy usunąć od siebie o 20 cm konieczne jest ustalenie odpływowy dnie (grubość: 10 cm).. Umieszczony na wierzchu przygotowanym i zagęszczonym kompostu. Po ustabilizowaniu temperatury, w ciągu kilku dni, dokonać grzybni zakładek w glebie.

Kiedy będzie uprawa pieczarek w domu, lepiej jest kupić od sprawdzonych dostawców w przygotowanych pojemników. W kompost musi zrobić małe wgłębienie, w którym leżał grzybni. Materiałów siewnych wzniosłe pokrywa z kompostu i trochę sprasowane.

Z korzystnego przebiegu wzrostu po 7 dniach będzie widoczne nici grzybni uprawiane.

Po 3 tygodniach, powinny być pokryte warstwą wilgotnej ziemi (goptirovka łóżka), o grubości nieprzekraczającej 30 cm. Tylko w ten sposób tworzeniu się grzyba. Konstrukcja musi koniecznie obejmować obejmują kredę, torfu, ziemi darń tworząc optymalną kwasowość gleby. Po ułożeniu pokrycia gruntu, łóżka należy lekko zagęścić. Ważne jest, aby monitorować warunki grzybami: odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza i wilgotności stajni. Najbardziej odpowiednia temperatura do ożywienia zarodników uważa się 22-28 °, do atakowania owocowania – 16-18 stopni.

Doskonale sobie z tym poradzić rzuca lub warstwa słomy (15 cm). Jeżeli kompost staje zauważalny białą skórkę, a następnie tymczasowo usunąć słomy, kompost, nawilżyć.

Pierwsza uprawa grzybów mogą być zbierane po 1,5 miesięcy, a obok – na 4 miesiące. Z jednego metra kwadratowego mogą być gromadzone w średnio 15 kilogramów grzybów. Ale ponieważ te grzyby jest dość łagodny, ważne jest, aby zebrać je natychmiast po dojrzeniu.

Pierwsza fala owocowania trwa około 3-4 dni. Największa rzut (70%) znajduje się w pierwszych dwóch etapach.

Uprawa pieczarki na skalę przemysłową.

Dla handlowej uprawy grzybów dziś budują specjalne kompleksy składające się zazwyczaj z kompostowni, aparatów i urządzeń pomocniczych uprawy. Produkcja przemysłowa uprawy grzybów jest podobna do sprzedaży masowej ostryg. Istnieją dwa sposoby organizowania grzyby: podziemne i nadziemne.

Zaletą podziemnego gribovodcheskih gospodarstw klimat jest względnie stała. Zazwyczaj korzystają z systemów pojedynczych stref lub wielostrefowe. Ta metoda produkcji ma niskie koszty inwestycyjne, ale wymaga dodatkowych kosztów pracy pracowników, którzy są zmuszeni do pracy w zemley.Nazemny sposób organizowania produkcji umożliwia produkcję upraw przez cały rok, ponieważ cały proces umieścić na przenośniku, a nie zależy od zmian sezonowych. Pełny cykl uprawy grzybów w ten sposób jest 4 miesięcy.

W związku z tym, oznacza to obecność 12 kamer do uprawy pieczarek.

Dobrze sprawdzona wielostrefowy systemu produkcji. Zalety tej metody w obecności jednego pasteryzacji kamery i maksymalnie 2 kamery roślinności. Jeśli każda skrzynka jest zakażony może być przetwarzany lub usunięte z aparatu. Ale z tej metody, wielki wysiłek musi być brane pod uwagę.

Możesz zapisać się na oddzielnej mieszaniny kompostowania i dachowych.

Zwykle przed grzybami rosną środowisk przemysłowych gotovyatkompost. Jeśli używany wcześniej do tego końskiego nawozu, obecnie coraz częściej wolą wprowadzać mieszaninę kompostu obornika kurczaka. Kolejnym istotnym elementem jest świeża słoma złoty kolor. Ostatnim elementem są dodatki mineralne (gips, kreda, mocznik, azotan, mięso i mączka kostna). Jednak aby uzyskać wysokie plony potrzebują odpowiedniego kompostowanie, eliminuje przedostawanie się szkodników. Słoma moczone w warunkach sterylnych przez dwa dni.

Następnie, miesza się z dodatkami i tworzą duże ramię (2×2 m), pozostawiając ją do ogrzania do 5-7 dni. Okresowo odciecia kołnierz (18, 22 i 25 dni). Po tej zakładce grzybni.

Technologia uprawy shampinonovv małych gospodarstw zaczyna także przygotowanie tokarzy. Pasteryzacja jest następująca: po opuszczeniu thrashing kompostu wzrostem temperatury (60 ° C) całkowite odparowanie amoniaku. Następnie chłodzi się do 24 ° C, kompostu i wytwarzają zakładki grzybni. Lepiej jest zrobić zakładkę w warstwach (2-3 warstwy). Temperatura po r mieści się w granicach 23 ° C

Zużycie grzybni: 8 kg ziarna ikry – 1 tona podłoża. Gotowe podłoże umieszczone w pudełkach, półki lub plastikowe torby. Aby uniknąć wysuszenia podłoża pokryte warstwą gazet od czasu do czasu do nawilżania.

Wentylacja odbywa się w miarę potrzeb.

Share →