Uprawa papryki w otwartym terenie

Uprawa papryki w otwartym terenie

Ogrodnicy już dawno udowodniono, że rośliny ciepłolubne mogą rosnąć w trudniejszych warunkach. Przykładem tego – oberżyny i papryki, które rosną w klimacie umiarkowanym. Oczywiście, na południu, gdzie słońce coraz bardziej urodzajne gleby, oberżyny i papryki czuć się lepiej. Ale praca cierpliwość i trudno jest nagradzane, obfite upraw. A jeśli się do porad zawartych w tym artykule, a także dbać o sadzonki papryki i bakłażana, uprawa tych roślin, nawet w umiarkowanym klimacie nie będzie niemożliwe.

Należy pamiętać, że maszyny rolnicze pieprz i bakłażany tak samo, więc wszystkie wskazówki podane są istotne dla obu kultur.

Pielęgnacja sadzonek papryki

Sianie pieprz sadzonki najlepiej jest wykonać na początku lutego. Rośliny te potrzebują dużo lato i dużo ciepła, więc do czasu sadzenia w ziemi muszą już być duże solidne roślin. Nasiona moczy się w wodzie z liści aloesu: dezynfekuje i wzmacnia nasiona. Wysiano w niskich pojemników pokrycie folią. Pielęgnacja sadzonek papryki jest dość prosta. Kiedy nasiona wyrastają, folia musi być usunięta.

Każdego dnia trzeba sprawdzić wilgotność gleby: nie pieprz perenosbt wysuszeniu gleby i zalewają system korzeniowy. Podlewanie jest konieczne do obrony ciepłej wody. Kiedy pierwszy prawdziwy liść, gdy trzeba nurkować uniknąć korzenie zamieszanie.

Usiądź w osobnych doniczkach dwóch – tak słodka papryka podoba. Po nurkowania może spowolnić wzrost – pieprz nie toleruje naprężenia mechaniczne systemu korzeniowego.

Uprawa papryki: Szklarnia

W szklarni sadzonki sadzi się na początku maja. Jeśli papryka sow w lutym, tuż po wylądowaniu zakwitnie. Jeśli papryka będzie rosnąć w otwartym polu, a następnie zachować sadzonki do kwietnia w altance do hartowania. W maju wziąć sadzonki w szklarni, gdzie jest pod łukami aż ustanowić stałe ciepło nie jest mniejsza niż 15 stopni, zdarza się mniej więcej w połowie maja.

Sadzonki powinny być ustawione w szklarni w łuku bezpośrednio w tych polach, które stały doniczki na parapecie. Sadzonki posadzone w ogrodzie, nie będzie utrzymać niską temperaturę (+ 2-3 stopni). A późne odmiany, które owocują w upadku, wytrzymuje mrozy do -3 stopni.

Odmiany te mogą pozostać w ogrodzie lub w szklarni aż do późnej jesieni.

Uprawa papryki słodkiej. przygotowanie łóżek

Pieprz odróżnić chronione od strony wiatru z żyznej gleby. Ziemia musi być zmieniane co roku. Wiatr może chronić wysokich roślin posadzonych nieco wcześniej w sąsiednim łóżku.

Ale słońce papryka powinna być na tyle: to jest światło kochający rośliny. Gleba powinna być dobrze osuszone i zatrzymuje wilgoć. Przed posadzeniem w ziemi należy umieścić łuk i pociągnij film na rozgrzanie ziemię.

Uprawa papryki: sadzenie

Do każdej studzienki na dnie wlej humus i popiół (naturalny nawóz – zamiast superfosfatu). Odległość między rzędami powinna być 50-60 cm, a między roślinami w rzędzie -. 40-45 cm Pogłębia roślin przed pierwszymi liśćmi. Natychmiast umieścić na każdej rośliny kołki do pończoch: pieprz – roślin kruche i zerwać łatwo. Pierwsze 10-12 dni po posadzeniu system korzeniowy przetrwa, tak słodka papryka rośnie bardzo powoli i chorych.

Aby mu pomóc, trzeba poluzować gleby płytko do lepszego przepływu powietrza do korzeni. Podlewanie nie jest konieczne, ale należy zachować ostrożność, aby zapobiec wysusza glebę. Zachowaj zakład w filmie dwa tygodnie, aż do korzenia. Jeśli to jest gorąco, należy otworzyć końce folii. Gdy wiatr otworzyć co najmniej po stronie zawietrznej.

Więc uzyskać najlepsze wyniki.

Podlewanie

Pepper kocha ciepło i wilgoć. Potrzebujesz dużo ciepłej wody wody supernatant. Podlewanie zimną wodą zatrzyma wzrost, kwitnienie i opóźnienie owocowania.

Przed kwitnieniem pieprz wody raz w tygodniu w czasie upałów – dwa razy w tygodniu. Od tej chwili, rośliny kwitną, są podlewane korzenie jak 1-2 razy w tygodniu. Gleby w ogrodzie nie powinno overdry, ale nie można wlewać za: musi być wilgotna.

W suchym zmielony pieprz rośnie powoli, kwiaty i jajniki spaść.

Top dressing

Kanał musi tylko 2 razy w sezonie: w czasie kwitnienia i owocowania wcześnie. Karmienie z dziewanny lub ptaka odchody 2-3 dni po podlaniu, aby nie spalonych w opatrunku suchym lądzie. Istnieje kilka różnych kompozycji paszowej, pieprzu, w każdym przypadku, temperatura roztworu powinna wynosić co najmniej 25-30 stopni. Oprócz płynnej paszy jest użyteczne posypać popiołem gleby: 1 kwadratowych. Miernik 2/1 szklanki sody.

Share →