Uprawa storczyków w doniczkach

Uprawa storczyków w doniczkach

Chociaż większość storczyków w ich rodzimych miejsc zamieszkania rosną na innych roślinach, widelce i drzew, pokój mogą być uprawiane tylko w doniczkach. Zaletą tego sposobu jest to, że korzenie storczyka nie ciągle na sucho, jest w powietrzu. Zamiast tego, będą one otoczone trochę mokrego podłoża a także być w stanie dobrze rosną w naszym mieszkaniu z odpowiednią ilością suchego powietrza.

Do uprawy storczyków dziś wyłącznie używać plastikowych doniczkach. Gliniane garnki mają następujące wady:

– Oni zdecydowanie zawężony, roślina ma mało miejsca dla korzeni.

– Po transplantacji do innego korzeni storczyków doniczkowych, ze zdolnością do absorbowania wilgoci (higroskopijny), to zazwyczaj trudno jest oddzielić od gliny.

– Gliniane naczynia zwykle mają tylko jeden otwór do odprowadzania wody, a dno zamknięte stoisko, na którym stoją.

Doniczki z tworzywa sztucznego, a wręcz przeciwnie, najlepiej nadają się do storczyków. Szczególnie polecany jest do tzw pojemnikach, bardzo mało stożkowe dół, mają kilka otworów w dnie do odprowadzania i stojąc na drewnianym "nogi" do 5 mm. Podczas podlewania roślin nadmiar wody może swobodnie przepływać z garnka, a korzenie storczyków są dobrze wentylowane z dołu. Lepiej stosować doniczki z tego samego typu.

To pomoże Ci w rosnących roślin.

Rozmnażanie storczyków

Storczyki można rozmnażać na dwa sposoby: bezpłciowe – części rośliny macierzystej i seksualnie – od nasion. Podczas rozmnażania bezpłciowego roślin orchidea otrzymywać genetycznie poziomów matki i podczas metody rozmnażania płciowego pojawiają się przypadki, nie identyczne z roślin rodzicielskich. Jednak rosnące storczyki sposób seksualny jest dużo trudniejszy i dłuższy.

Kłącza dystrybucji orchidea

Większość łatwo rozmnażane Rozgałęzienia typu sympodialnego rosnące storczyki – wystarczy oddzielić je kłącza. Często te rośliny są podzielone na własną rękę. Ważne jest, że storczyk był wystarczająco duży.

Każdy z wydzielonych części musi mieć co najmniej 3 w pełni rozwinięte fałszywych żarówek. Najlepszy czas, aby oddzielić początek wiosny.

Odbywa się to w następujący sposób:

– Wyjmij roślinę z doniczki i oddzielić podłoże od korzeni.

– Ostry nóż (dezynfekcji jego wypalania) przebić się przez kłącza między fałszywych żarówek.

– Aby uniknąć chorób, posypać sproszkowanym węglem kłącza.

– Teraz w doniczkach roślin otrzymał nowe rośliny opisany sposób.

Powielanie sadzonki wierzchołkowe storczyk

Niektóre z orchidei monopodialny jasne odległości między węzłami pędów (niektórych gatunków storczyków Vanda) może być również rozmnażane przez sadzonki terminali. Aby to zrobić, odciąć ucieczkę w połowie wysokości zdezynfekowane nóż, a następnie umieścić cięcia w garnku. Przed posadzeniem nowego zakładu, powinno być zdezynfekowane proszku cięcia węgla drzewnego. Oczywiście metoda ta powinna być stosowana tylko w przypadku szybko rosnących gatunków.

Każdy inny potrzebuje kilku lat, aby upewnić się, że cięcia przekształciła się w zakładzie, które mogą kwitnąć.

Rozmnażanie storczyków "pędy boczne"

W niektórych gatunków storczyków rodzajach Dendrobium (Dendrobium) i Phalaenopsis (Phalaenopsis) tworzą małe nowe sadzonki, tak zwane "Laski" lub "pędy boczne", Jeśli istnieje taka ucieczka, często trzeba spryskać go i poczekaj aż rośnie wystarczająco silne, aby tworzyć korzenie. Następnie można oddzielić nowy zakład i umieścić go w osobnym, własnym puli.

Przed przesadzania potrzebę posypać proszek cięcia węgla drzewnego.

Czynniki, które przyczyniają się do powstawania "dzieci" w roślinach, – wysoka temperatura pokojowa, nawozów o dużej zawartości azotu. Ponadto, zapasy towarów dla ogrodu, można kupić specjalny edukacyjny merystemie tkanki roślin.

Gdy tkanki (merystem) reprodukcja pod mikroskopem pod względem wzrostu komórek ekstrakt matka roślin zdolnych do dzielenia (komórki merystematyczne). Te komórki są umieszczane w podłożu hodowlanym, w którym są one podzielone. Otrzymane grudki komórkowe oddziela się i umieszcza w innym środowisku, w którym roślina jest całkowicie utworzony.

Istotne jest, że proces prowadzi się w jałowych warunkach. W ten sposób, w stosunkowo krótkim czasie, można uzyskać tysiące genetycznie identycznych storczyków

Rozmnażanie nasion storczyków

Rozmnażane orchidee sposób seksualny jest trudne, ponieważ są one bardzo małe nasiona nie mają tkankę odżywczą. W naturze, nasiona kiełkują orchidei ze specjalnym korzenia gribokornya mikoryzowych lub gąbką, która dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych. Ogrodnicy hodowców kiełkować nasiona umieszcza się w sztucznym podłożu. Jednak, ponieważ to środowisko jest także idealnym miejscem dla rozwoju pleśni, proces powinien odbywać się w laboratorium w warunkach aseptycznych. Nasiona kiełkowały o od 3 do 9 miesięcy. Następnie powinno się zaledwie 1,5-3 lat kiełkować zamienił się młodych roślin, które mogą być przeszczepione.

Młodzi storczyki potrzebują kolejnych 2 do 4 lat przed kwitnie po raz pierwszy. Damski pantofel orchidea rodzaju często kwitną tylko po raz pierwszy od 10 lat.

Orchid Szkodniki

Są następujące większość szkodników wspólnego storczyków:

Czerwce

Tarcze w postaci kulek, uderzeń, w których siedzą wszy, znajdujących się na liście i kwiaty. Skromny wzrost. Powód: Rośliny gorąco.

Rozwiązanie: Leczenie roztworze zasadowym mydłem.

Pęcherzyca (mszyca mealybug)

Białawe owady z warstwą wosku wełnisty pod podstawy liści i innych nisz. Powód: Suche powietrze. Rozwiązanie: Umyć mydłem i roztworu zasady.

W cięższych przypadkach stosowania środków owadobójczych.

Mszyce na storczyki

Zielone lub czarne owady na kwiatach i liściach. Częste konsekwencje: grzyby lub wirusy. Powód: Bardzo ciepłe i suche miejsce. Postępowanie: opryskano mleka i wody (1: 1) mieszanina.

W cięższych przypadkach stosowania środków owadobójczych.

Przędziorki

Spód liści pokryte są srebrzystobiałymi grzywny pajęczyny. Górna strona liści – żółtawo-białych plam. Powód: zbyt suche powietrze. Rozwiązanie: Umyć mydłem i roztworu zasady.

W cięższych przypadkach używać roztoczobójcze.

Wciornastki (puzirenogie lub bahromchatokrilie)

Liście pokryte plamkami jasnoniebieskie do srebra. Powód: gorące miejsce. Rozwiązanie: Środki owadobójcze.

Te latające owady rozprzestrzeniają się szybko, roślin proces ten powinien być natychmiast.

Share →