Uprawa wiosnę, żarówki na balkonie

Uprawa wiosnę, żarówki na balkonie

Autor Ziborova EY

Chcesz nadejściem wiosny obchodzony był kwitnący na swoich cebulek kwiatowych balkon, szczególnie pożądane po długiej zimie zimno, serce jest pełne podziwu i zachwytu? Promieniami wiosennego słońca jest ciepło, nawet bardzo cienisty balkon jest jak kawałek nieba z pachnącymi aromatem delikatnych kwiatów rozłożone różne kolory – biały, niebieski, niebieski, fioletowy, kremowy, moreli, żółty, różowy, czerwony, fioletowy. ..

Do tego wiosennego wypoczynku trzeba przygotować z wyprzedzeniem.

Aby dostosować się do budowy obwodu garnki kwiaciarnie półek półki balkonowe w kilku warstwach, a pod barierki – polku-"parapet"Tak, aby stanąć na "parapet" Pojemniki nie dostać się słońcem (aka pojemniki przegrzeje i cień przestrzeni balkon). Garnki mogą być uporządkowane na półkach, jak zmienić dekoracyjne kwiaty – takie "zmienić ekspozycję" będzie wiele kwiatowym w balkon. Pojemniki na kwiaty mogą być wykonane samodzielnie lub kupić gotowe pojemniki z otworów drenażowych.

Do uprawy cebul kwiatowych na wiosnę na balkonie, w przeciwieństwie do wymuszania żarówki w domu. Nie nadaje małej (nie zapewniają niezbędnych żarówek twardość i korzystnych warunków ich uprawy na balkonie); ich wysokość powinna wynosić około 25-30 cm dla dużych cebul i około 20 cm dla melkolukovichnyh. Na szczycie średnicy pojemnika około 20 cm może pomieścić 5-6 duże cebule (tulipany, hiacynty, żonkile) lub kilkunastu melkolukovichnyh – rozlegle, Scylla, krokusy, hionodoks, Psiząb, Muscari i inni (w zależności od wielkości cebul w ich. umieszczenie na siebie odległości około 1,5 cm). W tym samym dużym kontenerze można sadzić cebulki różnych, dobrze połączone roślin: duże cebule sadzone są głębsze, a małe – wielkie po warstwy proszku gleby – tier nad nimi bliżej powierzchni gleby.

Do uprawy na balkonie większości upraw bulwiasta odpowiedniego substratu równych części torfu, liści, próchnicy gleby z dodatkiem piasku i torfu; odczyn gleby powinien być zbliżony do obojętnego. Otwór odpływowy jest pokryta pojemniki odłamki na dolnej i nieco piasek napełniony pojemnik wypełnia się następnie z substratem, tak aby nieznacznie depresji bulw powleczono niezbędnej korekty warstwy gleby. Kiedy rosną żarówki w otwartych loggi i balkonów wytrzymać takie warunki i głębokość osadzenia: posadzone na początku września (6-8 cm psiząb), krokus (5-7 cm), hionodoksy (5-7 cm), jarząbek (7-9 cm) Puszkina (5-7 cm), kolhikum (8-10 cm), irysy i retikulyata Denforda (5-7 cm); żonkile sadzone we wrześniu (8-10 cm), tulipany (10-12 cm), Scylla (4-6 cm), Galanthus (6-8 cm), Muscari (5-7 cm); posadzone na początku hiacynt października (10-13 cm), Czosnek karatawski (5-7 cm).

Na jesieni kwitną na balkonie na jesienne krokusy kolhikum i posadzone w doniczkach w kwietniu-maju.

Kiedy rosną żarówek w przeszklonych balkonów i loggii względem ich sadzenia jesienią są przesuwane przez półtora miesiąca, a głębokość sadzenia cebulek zmniejsza się o 2 razy. Po sadzenia cebulek i pojone gleby lekko posypać wierzch suchą próchnicy. Wraz z nadejściem chłodnych odporna na warunki atmosferyczne (koniec października, początek listopada) pojemniki szczelnie zamknięte z papieru dwuwarstwowej lub gazety, owinięte w kilka warstw tkaniny, a następnie owinięte w kilka warstw gazety i umieścić w worku filmowej, wiążąc go.

Skrzyniopalety z żarówek mogą być umieszczone na półkach lub drewnianej podłogi balkon (na podłodze cementu niebezpieczeństwo zamarznięcia gleby w zimie). Możesz umieścić pojemnik do góry drewniane pudełka umieszczone na piętrze balkon. Wiosną po izolacji mróz stopniowo usuwane i narażać otwartych pojemników na balkonie półki. Przykryć pąki i kwiaty z dala od bezpośredniego światła słonecznego, fajne i wysokiej wilgotności może przedłużyć cebulek kwiatowych.

Po zakończeniu ich kwitnienia ograniczyć podlewanie gleby i pożółkłych liści po podlewania stop. Podczas suszenia liści można wyodrębnić żarówki z pojemników i przechowywać je do sadzenia jesienią w domu i na wolnych pojemnikach można sadzić inne kwiaty.

Kwiaciarnia praktykowane również obejmuje żarówek sadzenia bylin do okresu odpoczynku w zimie – w tym przypadku żarówki są sadzone na obwodzie pojemnika (duży perennials położony w centrum). Na wiosnę, po kwitnieniu żarówek i suszenia liści, żarówki są usuwane z pojemnika bylin, a siedzisko posadzone inne kwiaty.

Ziborova EY

Wszystko uprawa balkon Online

Wszystko o żarówki Online

Share →