Uprawa ziemniaków

Uprawa ziemniaków

Technologia i metody uprawy ziemniaków w ogrodzie. Ziemniaki w pojemnikach.

Proste sposoby uprawy ziemniaków

Pomimo szerokiej gamy dostępnych na rynku ziemniaka uprawianych w jego ogrodzie warzyw jeszcze dużo smaczniejsze. Po tym wszystkim, dla siebie, możesz rozwijać wiele odmian starych non-profit ziemniaków z doskonały smak. Przeczytaj o tym, jak poradzić sobie z ziemniaki w ogrodzie lub w lekkich kraj nowoczesnych metod

Historia ziemniaka

Najwcześniejsze formy Ziemniak uprawiana w Peru niektóre 4500 rok temu, o czym świadczą wykopaliska archeologiczne. Z dzikim ziemniaków ( Solanum tuberosum ) Inkowie przyniósł odmiany odporne na zimno, które stały się podstawą ich diety. Hiszpańscy konkwistadorzy przybyli do Ameryki Południowej w poszukiwaniu złota, skarbów i nowych ziem, grasujących w zniszczonych wsi natknąłem niezwykłe produkty: kukurydza, fasola, i "Trufle", Fakt, że Hiszpanie wydawało trufle, był w rzeczywistości bulwy ziemniaka. one, między innymi trofeami przyniósł do domu w 16 wieku.

W ten sposób rozpoczęła podbój ziemniaki Uznanie Europejskiej i międzynarodowych.

Najpierw ziemniak rozprzestrzenia się powoli w Europie i nie używać dużo zaufania, to był uprawiany wyłącznie jako niezwykłej nowości. W niektórych kręgach Ziemniak Opracowaliśmy nawet dziwne reputacji warzyw nieczyste, niezdrowe, a nawet prymitywne … sprzeczne z duchem chrześcijaństwa. Jednak inni ludzie uznane ziemniak roślin leczniczych, w stanie wyleczyć wiele chorób (biegunka gruźlicy) oraz … potężny afrodyzjak. Oczywiście, możemy się teraz dużo śmiechu w takich pomysłów, ale to było trudne ścieżki ziemniak. do uzyskania w końcu swoje prawdziwe uznanie w Europie w 17 wieku. Monarchowie europejscy zaczęli popularyzować ziemniak na ich terytorium jako cenne uprawy warzyw. Zdolność do paszy mas.

Później Brytyjczycy wysłany ziemniak w swoich koloniach w Ameryce Północnej, więc ziemniak powrócił do rodzinnego kontynentu, która złożyła kolejną podróż przez Atlantyk.

Zdjęcie po lewej stronie. Uprawa ziemniaków czerwone odmiany Duke of York. Mam uprawiane w pojemnikach. Ziemniaki było bardzo dobre z gęstej fakturze. Sortuj do sałatek i zazharivaniya w piecu. W naszym klimacie, można zebrać kilka zbiorów ziemniaków w roku, w obecności nawet mały ciepła w szklarni, można rozwijać własne ziemniaki na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Zdjęcie po prawej stronie.

Uprawa ziemniaków Jestem w materiale organicznym. Nie miałem słomy, więc użyłem suchej trawy z trawnika. miesza się z "młody" (1 rok) formy liści. Ziemniaki uprawiane Metoda ta jest zawsze bardzo czyste

Uprawa ziemniaków w workach, beczek i skrzynek

Uprawa ziemniaków w pojemnikach szczególnie dla tych, którzy nie mają duży ogród z zamkami. Uprawy warzyw w pojemnikach również oszczędność czasu i energii. W pojemniku ( Torba baryłkę ziemniaków ) Pour cm. 10 lub wyższej jakości gleby w ogrodzie. Rozpraszać nad nawóz dla roślin okopowych lądowego. Następnie umieścić kapusty i sadzenia materiału bulwy ogród warstwę posypać jakości gleby ok.

10 cm. Wraz z pojawieniem się bakterii Ziemniak oraz w całym procesie pojemnika powinny być aktualne, aby dodać nowe warstwy wysokiej jakości gleby lub kompostem ogrodowym (Hilling analogia z tradycyjnej metody uprawy). Mam 2 lub 3 Hilling sezon. Kiedy pokrycie zieleni Hilling Ziemniak ziemi na większości elity.

Gleba powinna być mieszana z nawozu. Używam specjalne nawóz organiczny na ziemniaki .

Kolekcja ziemniaków zbiory pojemnika dość łatwe. Grzywna młode ziemniaki mogą być zbierane w czerwcu. Dla dalszego duże bulwy ziemniaka będą musieli poczekać do połowy lata. Po więdną liście tylko perekin’te torbę na wolnej powierzchni ogród kwiat łóżko lub warzyw ogrodowych łóżkach. Dzieci uwielbiają, aby pomóc wybrać bulwy ziemniaka z gleby.

Okazuje się, ciekawe gry – zebrać wszystkie "ukryć" bulwy, nie brakuje ani jednego. Nie ważne jak bardzo się starasz, w przyszłym roku na pewno kilka małych guzków kiełkować, gdzie jesienią ubiegłego roku przeniesiono worek ziemniaków.

Zdjęcie po lewej stronie. katalog sprzętu ogrodowego Ferndale Lodge. Specjalna beczka plastikowa, przeznaczona do Uprawa ziemniaków. 60 cm wysokości i 43 cm średnicy. Beczka ściana może być podniesiona na całym obwodzie, który daje dostęp do dojrzałości Ziemniak przez szczelinę.

Jest więc możliwy zbierać ziemniaki w procesie dojrzewania i potrzeby, a nowe młode bulwy spadnie poniżej dojrzewania, a następnie kolekcji.

Zdjęcie po prawej stronie. ziemniaki w specjalnych workach w moim ogrodzie. Do wzrostu liści i Hilling ziemniaki. Pakiet można zainstalować ściany, dzięki czemu pojemnik powyżej.

W zimie, te worki są przechowywane złożone i nie miało miejsca

Uprawa ziemniaków w słomie

Poprzez złożoność procesów tradycyjnych Uprawa ziemniaków wielu ogrodników rosną odmówić. Na szczęście, istnieją alternatywy – więcej "netto" i mniej pracochłonne metody.

W uprawy ziemniaków w słomie wyładunek nie odbywa się w podłożu i na powierzchni grzbietu. Gleba powinna być luźna i płodne. Po posadzeniu bulw z oczami lekko wciśnięty w ziemię, a następnie pokrywane są z góry 20 cm warstwą czystej słomy. Podczas wzrostu Ziemniak Świeże słomy dodaje się odpowiednią, jeżeli stary rot lub gwoździami do ziemi.

Dojrzałe bulwy będzie leżał na ziemi pod warstwą słomy, mogą być gromadzone w terminie ich wymagalności, delikatnie podnieś słomy i pozostawiając niedojrzałe bulwy dojrzewać na roślinie.

Zalety tej metody są oczywiste: słoma jest doskonała ściółka. który stanowi, bulwy ziemniaka ciepło, wilgotność, przepływ powietrza i rozkładają substancje organiczne w nawóz, ochrona przed światłem, a hamuje wzrost chwastów. Ziemniaki uprawiane w słomie. bardziej gładkie i czyste, wyklucza możliwość uszkodzenia bulw w kolekcji. Metoda ta jest bardziej odpowiednie dla ziemniaki późne rosnące.

W uprawy ziemniaków w słomie Należy podjąć starania w celu zapewnienia, że ​​bulwy były zawsze pokryte grubą warstwą słomy i nie dostać się światło.

Materiał i zdjęcia. Oksana Jeter, CountrysideLiving.net

Share →