Ureaplasma

Ureaplasma

Ureaplasmas żyją w układzie moczowo-płciowym i są chorobotwórcze mikroflora, która w określonych warunkach powoduje stan zapalny (ureaplasmosis) i przenoszone drogą płciową.

Wśród czynników wpływających na rozwój ureaplasmosis, przydzielić:

  • ogólny spadek odporności pod wpływem stresu, częste infekcje, itp.;
  • naruszenie lokalnego współczynnika ochrony (obniżenie pH pochwy u kobiet, takich jak Bakteryjne zapalenie pochwy tle);
  • obecność towarzyszących infekcji (rzęsistkowica, rzeżączka, chlamydia, etc.).

Nie znaleziono jeszcze Dokładne przyczyny Ureaplasma.

Co to jest Ureaplasma Ureaplasma urealyticum i parvum?

Dzisiaj 14 typów Ureaplasma, które są połączone na 2 podgrupy: Ureaplasma parvum i urealitikum. Ponadto, w praktyce zawodowo termin gatunki Ureaplasma (Ureaplasma spp.), Co łączy obu gatunków.

Jak jest ureaplasmosis? Zakażenie Ureaplasma przenoszone są drogą płciową, w łonie matki lub podczas porodu od matki do dziecka.

Objawy Ureaplasma w mężczyzn i kobiet

Charakterystyczne objawy ureaplasmosis brakuje w większości przypadków choroba jest objawów. Ureaplasma kobiety mogą objawiać się w postaci niecharakterystycznego wyładowania, ból podbrzusza, bolesne oddawanie moczu. Niepokojące objawy u mężczyzn może być pieczenie i swędzenie w cewce moczowej, małe śluzu, słabe moczu, ból przy oddawaniu moczu.

Dlaczego ureaplazma niebezpieczne? W przypadku braku odpowiedniego leczenia aktywnie rozwija Ureaplasma może powodować zapalenie cewki moczowej, zapalenie szyjki macicy kobiety i inne choroby zapalne miednicy u mężczyzn — orhoepidimit, nie gonokokowe zapalenie cewki moczowej, epidimit, naruszenie jakości nasienia. Ponadto, trudności w poczęciu i niepłodność może być również związane z Ureaplasma.

Ponieważ choroba wpływa na rozwój ciąży pozamacicznej i poronienia, przedwczesny poród może powodować. Dlatego przy planowaniu badań wykonanych Ureaplasma ciąży jest konieczne.

Share →