Urolesan

Urolesan

Instrukcja użytkowania Urolesan (Urolesanum)

Substancja czynna:

Urolesan tabletki (kapsułki)

1 kapsułka zawiera Urolesan oparciu o grubą ekstraktu 10% wilgotności — 10,7 mg (sucha pozostałość zawiera: marchew dzikie owoce — 1,84 mg szyszek chmielu — 6,33 mg, oregano zioła — 1,46 mg); olejek z mięty pieprzowej — 7,46 mg; Olej Abies — 25,50 mg.

Urolesan kropli

Jodła oleju igły, 8 g / 100 ml

Oregano ziołowe 23 g / 100 ml

Syrop Urolesan

100 g syropu zawiera Urolesan 4,3 g;

Właściwości farmakologiczne

Urolesan odnosi się do grupy leków, które promują wydalanie moczu i kamieni żółciowych. Składniki olejków eterycznych, które tworzą Urolesan, zmniejszyć stan zapalny, promować ukrwienie nerek i wątroby, ma działanie moczopędne, żółciopędny i działanie bakteriobójcze, tworzą koloidu ochronnego w moczu i normalizuje tonu (zmniejsza skurcze) mięśni gładkich górnych dróg moczowych i pęcherzyka żółciowego , Ze względu na wysoką rozpuszczalność i aktywność olejków kapilary łatwo wchłaniane do krwiobiegu.

Stymulowania czynności nerek i przepływu krwi przez wątrobę, powodują wzrost moczu i żółci.

Syrop Urolesan wykazuje silne działanie przeciwzapalne, wspomaga przepływ żółci, stwierdzono małe kamienie z nerki, pęcherza moczowego i pęcherza żółciowego.

Lek jest również łagodne właściwości uspokajające, które są bardzo ważne w kamieniu wydalenia.

Lek jest dobrze wchłaniany, jego działanie rozpoczyna się po 20–30 min po podaniu i trwa 4–5 godzin. Maksymalny efekt przy 1–2 godziny.

Wydalana z kałem i moczem.

Wskazania Urolesan

Urolesan kropli. przewidziane dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 7 lat w leczeniu nietrzymania i kamieni żółciowych choroby, nietrzymanie skazą, ostre i podostre i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek calculous zapalenie pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych dyskinezy.

Syrop Urolesan : ostre i przewlekłe zakażenia dróg moczowych (zapalenie pęcherza moczowego i Odmiedniczkowe zapalenie nerek); kamica nerkowa, skaza kwasu moczu (zapobieganie powstawania kamieni po ich usunięciu); przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego (w tym calculous), dyskinezy dróg żółciowych, kamica żółciowa.

Zastosowanie Urolesan

wewnątrz do jedzenia.

Urolesan kropli 8–10 krople na kawałku cukru pod językiem 3 razy dziennie. Czas trwania 5–30 dni. Jeśli to konieczne, może być powtarzane kursy.

W nerek i wątroby kolka, pojedyncza dawka może być zwiększona do 15–20 kropli.

Dawki dla dzieci 7–14 lat — 5–6 kropli (cukier), 3 razy dziennie.

Syrop Urolesan . Dawka dla dorosłych: 1 łyżeczka (5 ml) syropu 3 razy dziennie przed posiłkami. Czas trwania leczenia określa się indywidualnie w zależności od skuteczności leczenia i typowo jest 5–7 dni na ostrych warunkach i od 7 dni do 1 miesiąca w przypadku przewlekłych chorób.

W nerek i wątroby kolki pojedynczej dawki może być zwiększona do dwóch łyżeczek (10 ml raz), a następnie powrócić do zwykłej dawki (5 ml).

Urolesan dawki Dzieci w wieku 1–2 lata — 1–2 ml, 3 razy dziennie; 2–7 lat — 2–4 ml 3 razy dziennie; 7–14 lat — 4–5 ml 3 razy dziennie (przy użyciu strzykawki dozującej).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lek, zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka i dwunastnicy.

Skutki uboczne

W przypadku przedawkowania, nadwrażliwość na lek może być niewielkie zawroty głowy, nudności, niestrawność.

ze względu na obecność w kompozycji syropu cukrowego Urolesan nie powinien być podawany pacjentom z cukrzycą. Należy wyznaczyć leku, jeśli średnica kamienia większe niż 3 mm. Doświadczenie stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie jest.

Jeśli to konieczne, należy u dzieci do 7 lat zaleca syrop Urolesan.

Share →