Ustal test ciążowy krwi

Ustal test ciążowy krwi

Obecnie najpopularniejszą metodą diagnozowania ciąży – Podczas badania licznik, mechanizm działania opiera się na analizie moczu u kobiet. Jednak czułość testera jest bardzo niska: uciekania się do testu jako jedyne źródło informacji o możliwości «ciekawa pozycja»Kobieta ryzykuje wprowadzony w błąd. Inne metody domorośli – niepoważne, jeśli nie jest to niebezpieczne ścieżki.

Najbardziej wiarygodną metodą w arsenale współczesnej medycyny – określania test ciążowy krwi.

Sposób oznaczania ciąży przez badanie krwi w oparciu o oznaczanie poziomu «hormon ciążowy» we krwi kobiet. Specjalne pregnancy zwany hormonem human chorionic gonadotropin (hCG) jest wytwarzany przez komórki zarodków specjalnej powłoki – kosmówki. Jeśli nie tkanki kosmówkowej – jest ciąża.

To sprawia, że ​​definicja początku ciąży możliwe poprzez badanie krwi: tygodni po zapłodnieniu, wynik analizy na poziomie hCG będzie zagwarantowane będzie dodatni. Zwykle hCG w surowicy nie zdrowia kobiet w ciąży wynosi od 0 do 15 IU / ml.

Oprócz definicji ciąży, analiza ta jest przypisana do określenia wady płodu (w okresie od 14 do 18 tygodnia ciąży).

Bądź pewna analiza hCG w dowolnym czasie dogodnym dla Ciebie, a nawet pilne, zawsze można w centrum tradycyjnych położnictwa i medycyny rodzinnej.

Jak zrobić test krwi na hCG

Tradycyjnie, definicja test ciążowy krwi odbywa się w ósmym dniu po domniemanym kobiet poczęcia, ale nie wcześniej niż 3-5 dni opóźnienia miesiączki. W tym celu, rano, na czczo, pobieranie próbek krwi żylnej jest wykonywana. Jeśli planujesz zostać przetestowane w innym czasie, konieczne jest, aby szybko na 4-6 godziny przed zabiegiem.

Jeśli pacjent przyjmuje leki lub preparaty hormonalne, należy umieścić powiadomić swojego ginekologa lub pielęgniarkę.

Dla uściślenia, możesz powtórzyć test kilka dni później. Bardziej szczegółowe wytyczne dotyczące przygotowania do analizy daje Centrum wybór ginekolog.

Share →