Usunięcie migdałków (gruczoły) u dzieci i dorosłych. Odpowiedzi na głównym ...

Usunięcie migdałków (gruczoły) u dzieci i dorosłych. Odpowiedzi na podstawowe pytania

Czy muszę usunąć migdałki (migdałki)?

Jak ocenić „za” i „przeciw” operację?

Drodzy czytelnicy, w tym artykule staraliśmy się udzielić odpowiedzi na wszystkich głównych zagadnień związanych z problemem usuwania migdałków (gruczoły) u dzieci i dorosłych.

Ponieważ operacja ta jest najczęściej podawana dzieciom, na większość pytań w tym artykule zawiera odpowiedzi na te pytania, które mogą zainteresować rodziców, dziecko, którego lekarze zalecają taką operację.

Skąd wiesz, że musisz usunąć migdałki?

«Witam. Mój syn ma 4 lata. W zeszłym roku to często zdarzało się, dusznicy bolesnej.

Byliśmy kilka razy w lekarza laryngologa i za każdym razem mówił, że znacznie powiększone migdałki i muszą być usunięte.

Myśl, że dziecko pójdzie do pracy wyrzuca mnie z przerażeniem. Słyszałem, że to jest bardzo bolesne, a ja nie mogę sobie wyobrazić, jak dziecko będzie zrobić.

Z drugiej strony, lekarz powiedział, że jeśli nie usunięcia migdałków w niedalekiej przyszłości dziecko będzie bolało bardziej, a to może mieć kłopoty z sercem i nerkami.

Powiedz mi, czy należy usunąć migdałki, jeśli dziecko często ból gardła i powiększone migdałki? Rzeczywiście nie będzie komplikacji, jeśli zrezygnujemy z pracy?

Dzięki z góry, Natalia »

Do opracowania odpowiedzi na pytania poniżej, przeprowadzono wyszukiwanie i analizę badań opublikowanych w ostatnich latach w zagranicznych czasopismach medycznych dla profesjonalistów.

Na podstawie tych danych można stwierdzić, że wycięcie migdałków (czyli chirurgiczne usunięcie migdałków) nie jest jedynym rozwiązaniem w przypadku, gdy osoba jest często w przypadku pojawia dławica piersiowa lub ból gardła, a operacja ta nie zawsze jest konieczne.

Co więcej, okazało się dane sugerują, że wycięcie migdałków nie gwarantuje pełne odzyskanie chorego, aw niektórych sytuacjach może być większe ryzyko niż sam problem, który jest planowany do rozwiązania z nim.

Share →