Usuwanie zębów mlecznych. Czy powinienem?

Usuwanie zębów mlecznych. Czy powinienem?

Dlaczego by dziecka?

Około trzy lata z korzeni zębów mlecznych dzieci zaczynają się rozpuszczać, co powoduje, że zęby dziecka rozłożyć, a następnie jest ich strata. Tak więc, mleko zgryz zmienić na stałe. Ten proces naturalnego uzębienia, a w większości przypadków odbywa się bez komplikacji, bez konieczności interwencji medycznej.

Rola zębów mlecznych w nim jest bardzo duża – pomagają stałe zęby wyrzynają się prawidłowo i zatrzymać się w ustach. Wspierają one również wzrost i rozwój kości szczęki.

Główny stomatologia dzieci, gdzie spędzić usuwanie zębów mlecznych w Moskwie

Co grozi wczesne usuwanie zębów mlecznych?

Przedwczesna utrata zębów dziecka jest uważany za przypadek, w którym przed nowy rok się skończył. Jeśli dziecko traci ząb z wyprzedzeniem, to pozostała «bracia» tendencję do zajmowania miejsca. W rezultacie zęby stałe wybuchają losowo, które następnie mogą prowadzić do rozwoju wad zgryzu u dzieci. wymagające długiego i skomplikowanego leczenia ortodontycznego. Innym negatywnym skutkiem – zmniejszenie szybkości rozwoju szczęki, co również prowadzi do odkształcenia protezę – zęby nie ma wystarczająco dużo miejsca, a pochodzą one ze sobą.

W związku z tym usuwanie zębów mlecznych – procedura ta jest przeprowadzana przez doświadczonych stomatologów rzadko i tylko w szczególnych powodów.

Co zrobić, gdy trzeba było usunąć kilka mleka zęby?

Jeśli dziecko przedwczesne usunięcie zęba dziecka jest nadal nieuniknione, konieczne protezy. Najczęściej jest zdejmowana płyta ze sztucznym zębem. W przypadku dużych strat lekarze umieścić koronę wykonaną z tworzywa sztucznego lub metalu.

Jest to konieczne w celu uniknięcia przesunięcia uzębienia. A potem nowe zęby rosną w odpowiednim miejscu.

Gdy usuwanie zębów mlecznych u dzieci potrzebują?

Istnieją sytuacje, w których nie ekstrakcji zęba jeszcze nie wystarczy. Bo to jest względne i bezwzględne wskazania. Wg wskazań bezwzględnych obejmują następujące przypadki:

 • Próchnica zębów dziecko zniszczone tak, że nie mogą być odzyskane;
 • Obecność zębów, które z jakiegoś powodu nie mogą być leczony;
 • Ząb stały jest już widoczny, a mleko nawet nie wahać;
 • Torbiele Edukacja na korzeniach zęba;
 • Przetoka na dziąsłach dziecka;
 • Ciężkie zapalenie przyzębia lub masy, szczególnie w przypadkach, gdy stan zapalny grozi zniszczenie zęba stałego zarodku;
 • Resorpcji korzenia następuje z opóźnieniem, które zapobiega erupcji zębów stałych;
 • Oprócz wskazań bezwzględnych do usuwania zębów dla dzieci, istnieje również względne. Najczęstszym wskazaniem do względnej usuwania: dziecko zębów rozłożyć, ale nie wypada, lub luźne zęba powoduje dyskomfort, prowokując początek zapalenia dziąseł. od tego, co zaszkodzi dziecku. W tych przypadkach nie jest konieczne oczekiwanie do momentu zębów mieści się. Lepiej jest skonsultować się ze specjalistą.

  Dla względem odczytów zębów są także podzielone, przewlekłe przyzębia lub pulpy.

  Zęby dzieci są u osób dorosłych. Jeśli masz początki stałego zęba, to warto zastanowić się, jak usunąć ząb i tymczasowy "Ciągnięcie" DC.

  Jakie cechy usuwania zębów mlecznych?

  Procedura usuwania mleka zębów wymaga dużej staranności i umiejętności, które charakteryzuje się szeregiem cech związanych ze strukturą zębów dla dzieci. Są one cienkie pęcherzykowa cieńsze ścianki, a tym samym czas dłuższy niż stałe korzeni zębów. Znieczulenie prowadzi się Ostre zapalenia, takich jak miazgi lub dziąseł u dziecka. Jeśli jest to konieczne, w celu usunięcia oscylujący zębów ma wówczas nie ma potrzeby działania przeciwbólowego.

  Koszt usunięcia jednego zęba dziecka w prywatnych klinikach w Moskwie nie przekroczyła 1.000 rubli. W klinikach publicznych procedura jest przeprowadzana bezpłatnie.

  Jak wyciągnąć ząb dziecka bez pomocy lekarza?

  Jeśli proces zmiany zębów mlecznych nieskomplikowane, interwencja lekarza nie trzeba. W tym przypadku, niech samo dziecko podważa ząb, dopóki nie spadnie. Uważa się to za fizjologiczne i naturalne. W takich przypadkach zaleca się jeść stałych pokarmów, takich jak jabłka. Jeśli po utracie zębów mlecznych dziąsła krwawią, dołączyć bawełnianym wacikiem zamoczonym w roztworze.

  Zwróć szczególną uwagę na stan zębów w tym okresie, oczyścić je dokładniej.

  Jak wyciągnąć ząb dziecka w opór i płacz dziecka – bardzo prawdziwy problem. Wiele zależy od profesjonalizmu lekarza i nastroju rodziców. Dobry specjalista usunie ząb szybko i bezboleśnie. Zadaniem rodziców w tym samym czasie – nie bójcie się o siebie i nie dostać swoje dziecko z zachwytów i ahami.

  Dziecko, widząc zamieszanie, natychmiast podejmuje decyzję, że teraz musi się stać coś strasznego. Postaraj się doprowadzić go jako przykład innych, dzieci bardziej zgodnych, albo grać na pragnieniu odważniejsze niż innych swoich rówieśników. I, oczywiście, swoją obecność w gabinecie stomatologicznym z dzieckiem jest niezbędna.

  Share →