Uważaj na olej lniany

Uważaj na olej lniany

Jeśli zacząć szukać informacji na temat źródeł roślinnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 tłuszczów, upewnij się, że od razu uruchomić w olej lniany. Wielu autorów mówić o niesamowitych korzyści z oleju lnianego, który jest najbardziej bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3. Co więcej, kwasy omega-3 i omega-6 zawarte oleje lniany olej w idealnej proporcji.

Niestety, autorzy zdają się zapominać o jednym konkretnym wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, mają jedną poważną wadę – są bardzo podatne na utlenianie.

Szczególnie następuje szybkie utlenianie podczas ogrzewania i tłuszcz w kontakcie z powietrzem. Rezultatem jest ogromna ilość wolnych rodników, które mają wiele negatywnych reakcji na całym ciele.

W siemienia lnianego oleju nie zawierają dużo tłuszczów omega-3, ale, niestety, nie utlenia się zbyt szybko. Ilość nadtlenków, czyli produkty utleniania lipidów, to wielkie. Olej ten zgromadzi organizm przed wolnymi rodnikami znacznie więcej szkody niż pożytku.

Olej ten utlenia się zbyt szybko, nawet jeśli butelka stoi w lodówce.

Że olej lniany można łatwo kupić w farmacji, ale, na przykład, we Francji, sprzedaż oleju lnianego w butelkach zakazane z powodu zbyt wysokiego poziomu nadtlenków. Więc sam zdecydować, trzeba czy nie. Moja opinia nie jest.

A jeśli zdecydujesz się go kupić i jeść, należy sprawdzić datę ważności. W każdym razie nie gotować na oleju lnianym. Po podgrzaniu, to natychmiast utlenia.

Olej lniany powinien być przechowywany w lodówce w ciemnej butelce szklanej ze szczelną pokrywką. Pozwoli to, aby nieco zmniejszyć ilość wolnych rodników.

Oleje omega-3 są również zawarte w nasionach lnu (w stanie bardziej stabilne tłuszcze wielonienasycone), kiełków owsa, z kiełków pszenicy. Można je znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością lub w tradycyjnych supermarketach w departamencie zdrowia żywności. Zawsze należy przechowywać w lodówce i używać tylko świeże, inaczej ryzykujesz, a nie tłuszcze omega-3 przez organizm oversaturate wolnych rodników.

Pamiętać, że niektóre napary napoje, na przykład, z kiełków pszenicy. Ale nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. Nie wiem dokładnie, co substancje przejść do roztworu.

Soja, dyni, olej sezamowy, olej z orzecha włoskiego omega-3 tłuszcze można znaleźć. Ale nie spiesz się radować. Nie pomyślał, że powinien kupić butelkę oleju z pestek dyni, to wypić łyżkę stołową dziennie, a będziesz szczęśliwy. To jest kwestia nasycenia organizmu tłuszcze omega-3 został rozwiązany.

Nie będzie.

Niestety, wszystkie te oleje ilości tłuszczów omega-6 w 3, 4, 5 razy wyższa niż zawartość tłuszczów omega-3, które są bardzo brakuje. Jak pamiętamy z poprzednich wersji, kwasów omega-3 i omega-6 tłuszczów konkurują o ten sam układ enzymatyczny, więc im więcej jesz tych olejów z ogromnej ilości kwasów tłuszczowych omega-6, a także słonecznika i kukurydzy, twardszej omega 3 Tłuszcze realizować swoje korzystne działanie w organizmie. Spożywanie tych olejów, załadować ciało więcej tłuszczów omega-6.

A tak w ogóle, przed zakupem jakiegokolwiek oleju spożywczego, najpierw zapytać, jego skład, dobrze byłoby zajrzeć do odpowiedniej literatury. Najprawdopodobniej dlatego, że wybrali dostaniesz trochę oleju tłuszcze omega-6 ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi.

Tak więc, wracając do tematu poprzedniej wersji, tylko dobre źródło tłuszczów omega-3 są owoce morza (farmaceutyki, nie uważam). W wyżej wymienionych tłuszczów omega-3 są w postaci kwasu alfa-linolenowego i ryb i skorupiaków, jak kwas eikozapentaenowy i dokozaheksaenowy kwasów tłuszczowych, które są tylko najbardziej przydatne i aktywne.

Oczywiście w organizmie kwasu alfa-linolenowego można przekształcić do kwasu eikozapentaenowego i dokozaheksaenowy, ale jak już wiadomo z poprzednich wersjach, proces ten nie jest bardzo korzystne, zwłaszcza w starszych pacjentów, diabetyków i innych.

W przeciwieństwie do omega-3 wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 tłuszczów klasa zawiera praktycznie wszystkie oleje roślinne. Tłuszcze Omega-6 zawarte są w niewielkich ilościach w wielu innych produktów, takich jak świeże warzywa, więc brak kwasów tłuszczowych omega-6, czujemy.

Szczególnie chcę mieszkać na najbardziej popularnych rosyjskich olejów roślinnych, takich jak słonecznik i kukurydza. Natychmiast podkreślić, że olej słonecznikowy i olej kukurydziany, nie zawiera tłuszczów omega-3, omega-a 6 mieć zbyt wiele.

Warto też zwrócić szczególną uwagę na pacjentów z dermatoz (łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry), że spożywanie oleju dane dzienne, to przyczyniają się do zdrowszego skóry nie jest, wręcz przeciwnie, nasila procesy zapalne i allegricheskoy. Nawet jeśli jeść owoce morza, omega-6 znajdują się w dużych ilościach w oleju słonecznikowego i kukurydzianego tłuszcze, wciąż zneutralizować pozytywny wpływ tłuszczów omega-3. Brak wymiernych wyników nie będzie.

Natychmiast umieścić mnie pytanie: jaki rodzaj oleju do konsumpcji? Po tym wszystkim, zupełnie niemożliwe bez oleju. Oczywiście, że możesz. Najlepsza alternatywa – jest oliwa z oliwek. Jak to możliwe?

Przeczytaj o tym w przyszłej wersji.

Ja już przewidzieć następne pytanie: Co z oliwy z oliwek do smażenia, ponieważ wszystkie na raz spali?

Po pierwsze, to lepiej, aby nie spożywać potraw smażonych. Pacjenci z chorobami skóry tego świadomi. Ale jako hostessa, rozumiem, że mimo różnych potraw czasami mają coś do smażenia (choć mam dla mojej rodziny praktycznie nie smażone).

Dla tych celów, kupić rafinowanej oliwy z oliwek. Użyj go, oczywiście, nie przyniesie wiele szkód, ale nie będzie tak ze słonecznika lub olej kukurydziany (później wyjaśnić, dlaczego).

Chciałbym również zauważyć, zwłaszcza dla tych, którzy słucha reklamy. Wszystkie oleje roślinne jakiegokolwiek leczenia cholesterolu, i nie może być. Cholesterol jest dostępna tylko w produktach zwierzęcych.

W związku z tym, etykieta na butelce oleju roślinnego nie zawiera cholesterolu ” – tylko sztuczka, aby przyciągnąć klientów, aby pokazać, że ich produkty są lepsze.

Share →