Uzupełniające karmienia dzieci

Uzupełniające karmienia dzieci

Wydaje się, że niedawno został przyniósł swój cud ze szpitala. Jaki był mały, nic w ogóle nie może i nie wiem. Ale ten czas leci bardzo szybko, a twój najukochańszy pipsqueak rozwija się w zawrotnym tempie. To prawda, ponieważ w pierwszym roku życia jest bardzo ważne dla każdego dziecka.

Dlatego wszyscy rodzice próbują dowiedzieć się więcej, a więc najlepszy sposób położyć fundament całego życia ukochanego stworzenia.

Pierwsza trudność ustalenia karmienie piersią jest ponad. I co dziwne, ale wiele matek mają gdzieś zacząć myśleć trzeciego miesiąca, a nie wprowadzać pokarmy stałe, a mleko matki wystarczająco okruchy, a jeśli dostaje wystarczającej ilości składników odżywczych? Porady z poprzedniej generacji, w tej sprawie, oczywiście, dobre, ale … razem było inaczej, rośliny bez naszych matek były w stanie spoczynku, więc to było konieczne, aby dziecko jak najszybciej przystosować się do przedszkola. Teraz nie jest to już konieczne, aby „przyspieszyć” naturalny proces rozwoju przewodu pokarmowego dziecko absolutnie nie ma sensu.

Potrzebę uzupełniającego karmienia niemowląt

Jeśli Twoje dziecko jest karmione piersią, regularnie dodaje wagi, aktywne i opracowane zgodnie z wiekiem, bez karmienia do sześciu miesięcy nie jest konieczne. Natura jest wystarczająco inteligentny i ostrożny, więc wszystko co musisz dziecko w mleku matki. I trochę wody, jeśli nie jest na ulicy latem 40 stopni, też, nie może dać. Po tym wszystkim, mleko dla dzieci, – jest zarówno do wody i pożywienia, jeśli podawana na żądanie, a nie system.

Ponadto, skład mleka matki ciągle się zmienia, dostosowując się do wymagań i potrzeb ciała dziecka. Dlatego fakt, że dziecko otrzymuje mniej składników odżywczych – to mit wymyślony przez firmy, które produkują żywność dla niemowląt. Twoje dziecko z mamą mleka dostaje pełną gamę witamin, minerałów, bakterii, emocje i wszystko, co można sobie wyobrazić.

W rzeczywistości rolę pierwszych komplementarnych środków spożywczych dla niemowląt – stopniowo, wolno „, jeden krok do przodu dwa kroki w tył”, aby rozpocząć wprowadzanie dziecko do innej żywności będzie jedzenia przez resztę życia. I w zależności od tego, jak rodzice, i jakiego rodzaju kultury jedzenia w jego wczesnych latach będzie roślin zależy od stanu układu pokarmowego życia, jak głośno brzmi.

Po wprowadzeniu pierwszych komplementarnych produktów dla niemowląt?

W ciągu trzech miesięcy, wszystkie dzieci otrzymują porady ekspertów, przejść testy. Jeśli nie występują znaczne odchylenia, sześciomiesięczny rocznica i nie mogę myśleć o przynęty. Przewód pokarmowy Twojego dziecka musi dojrzewać i rozwijać mocne w galarecie matki. Pomysł, że jest głodny, nawet jeśli nie pełzanie.

Ponieważ przybiera na wadze w normie? Tak, wszystko w porządku.

Jeżeli wyniki testów pediatra widzi dziecko, czy nie przybiera na wadze, czy coś mu brakuje, to określa czas i produktu, z którego dziecko zacznie do zapoznania się z „normalnego” jedzenia. Ale znowu, nie wcześniej 4,5 – 5 miesięcy. Warto zauważyć, że kleik reflux, że niektóre dzieci przepisanej w leczeniu ciężkiej niedomykalności – jest to zabieg, nie przynęta.

Więc zwabić dzieci, dlaczego to się zaczęło? Na wycieczkę do pediatry. Ponownie, analizy, porady lekarzy.

Jeśli wszystko jest normalne, pediatra zaleci, aby rozpocząć z warzyw (owoce) Pojedyncze lub bulionu. Jeśli małej masy mięśni, lub masy albo nawet niewielkimi odchyleniami, pierwszy posiłek dla dziecka będą papkę.

A nasze babcie miały swoje znaki, dzięki którym określone gotowość żywienia niemowląt do:

  • dziecko pewnie trzyma głowę i prawie samo-siedzi
  • pokazuje prawdziwe zainteresowanie jedzeniem, zwłaszcza gdy widzi, że masz coś do umieścić w ustach,
  • on mocno trzyma łyżkę (lub brzęk) i cieszyć puka go na stole (koordynacji ruchowej)
  • maluch w każdy sposób pokazać, że jest „dojrzały” do „dorosłego” jedzenia, nawet trochę plyamkat rozpoczyna się, gdy widzi, że ktoś zjada.

Pamiętaj, że w tej sprawie, i, w rzeczywistości, tak jak we wszystkich innych, zadaniem rodziców – nie szkodzić, a nie do góry, ścisłej kontroli jakości i ilości produktów.

Podstawowe zasady karmienia piersią niemowląt

Pierwsza część – na czubku łyżeczki.

Nowy lek jest podawany tylko rano na reakcję ciała dziecka.

Przyzwyczajenie się do innych produktów – około tydzień. Więc jeśli dzisiaj rozpoczął się 3 gramów jednoskładnikowy ciekłym „pyureshki”, tylko tydzień później będzie można dodać coś jeszcze.

I stopniowo – głównym regułą. Pamiętaj, że dzieci nie powinny „push” owsiankę, tylko dlatego, że sąsiadka opowiada historię syna, który jest już w trzy miesiące jadł zupę i chleb mieli przekąskę. To jest jej syn, a ona jest odpowiedzialna za jego zdrowie.

A zrobisz jak Intuicyjnie, zdrowy rozsądek i pediatra ufasz.

Indykatywny wykaz odstawieniu pokarmów dla niemowląt

Od 6-7 miesięcy przynęt niemowląt – a wywarów roślinnych i (lub) przecieru owocowego: cukinia, brokuły, ziemniaki, marchew, kalafior lub pieczone jabłko, wywar z suszonych owoców (nie wędzone), morele (jeśli uzupełniające żywienie w lecie). Oczywiście, nie wszystkie na raz. Wybierz, to dziecko może nie tylko podoba, ale coś będzie się bawić. I zawsze obserwować reakcję dziecka i stan jego zdrowia (zaczerwienienie, wysypka, nie przewzbudzony on nie powodować krzesło).

W 8-9 miesięcy można dodać jogurt dla dzieci, niskotłuszczowy twaróg, mięso (kurczak lub domu indyk, cielęcina, królik), ryby (pstrąg Nie dość morszczuk), jajka (tylko przepiórki), olej roślinny (lepiej, oczywiście, oliwa z oliwek) , Możesz jeszcze spróbować kaszy galetnoe ciasteczka.

Potem można powoli wprowadzać do wielu (jeśli nie wszystkie) produktów, ale nie zapominaj, że każdy produkt ma do „konsolidacji”, więc nie nadużywać i nie relaks, że dziecko zjada wszystko. Co ważne, nie życie karmione. Dziecko starał – nie podoba, a następnie poczekać dzień lub dwa, a następnie spróbuj ponownie.

Nie chciał? Oznacza „nie jego produkt”, spróbuj następujące.

Produkty, które absolutnie nie mogą jeść dzieci poniżej jednego roku

Pewnie wiele osób już o tym wiedzą, ale z jakiegoś powodu, sześciomiesięczny Okruchy czekolady nie oferują, ale 9-miesięczna może ssać „Chupa Chups” lub mieć kawałek kiełbasy (jako opcja, smażone kotlety), a rodzice nie będą mieli nic. Dlatego produkty, które są szkodliwe dla układu pokarmowego jest kruche: wędzone – zasolenie, smażonych potraw (hamburgery, frytki), zupy, słodycze (cukierki i zbyt), herbata, domowe mleko, ser, boczek, kasza manna, czerwone ryby i kawior (choć czarny choć czerwony). Pamiętaj, że Twoje dziecko będzie jeszcze czas, w tym życiu zranić sobie złe i słabej jakości lub po prostu niezdrowe jedzenie.

A w pierwszym roku życia okruchy Głównym zadaniem rodziców – nie karmić zdrowego dziecka „dorosłe jedzenie”, oraz stworzyć podstawy dla dobrze funkcjonującego przewodu pokarmowego i zaszczepić kulturę władzy, nawet jeśli ze względu na siebie i trzeba rozważyć dietę. Po tym wszystkim, zdrowie dzieci (i to zależy od tego, co i jak jemy) nie musi odzyskać, ważne jest, aby nie zepsuć! Zwłaszcza w pierwszym roku życia!

Share →