Valuy solenie i wytrawianie; Grzyb-double Wałujew

Valuy solenie i wytrawianie; Grzyb-double Wałujew

Valuy (Gołąbek śmierdzący ), Czyli „gołąbek śmierdzący” jednym z najbardziej popularnych grzybów jadalnych. rośnie w naszych lasach. Ma wspólnej nazwy: babka, soplivik i krzywek. Grzyb należy do syroezhek rodziny (Gołąbek ).

Valuy

Opis Wałujew.

Każdy wie, że Valuoja grzyb jadalny. Ale tylko kilka z jego grzybiarzy zebrać. Ale chcąc narażać Valuoja stopę w lesie jest zawsze dużo.

W Wałujew dziwny los. Co najwyżej, by tak rzec, w głębi ludzi nie uważają jej złe grzyby i muchomor szczególnie jak to jest z grzybami. Każdy wie, że Valuoja grzyb jadalny, a jednak prawie nigdy nie podejmują. Tymczasem rośnie w takim dostatku i tak uderzające, jakby celowo stworzony do tego, co było w lesie, aby strzelać w dół nogi. Od wieje nie dostaniesz żadnego grzyba, w tym grzyby, jak Valuev.

Może dlatego, że jest takie uczucie ze strony grzyba, który wydał to jest często mylone z jakiegokolwiek innego grzyba, a częściej niż białe. (VA Solouhin „Trzeci polowania).

Wał zwykle rosną plasujących. Kolekcja jest w lipcu i październiku. Aby spełnić ten grzyb może być wiele lasów.

Tak więc, nie zgadzam się z tym, że Valuoja rośnie w różnych liściastych. Jesteśmy na wzgórzu za wsią znajduje się mały gaj, składający się tylko z niektórych drzew i sosen. Nie ma dźwięku gałęzie z drewna. Niemniej jednak, to co roku w iglastych lasów obfitości ur wału. Wszystkie lasy około dwieście metrów długości i szerokości takie same, to znaczy, jak się wydaje, nie ma gdzie się zwrócić.

Jednak nie mogą być gromadzone wiadra wału, i pozostanie na następny dzień (Wirginia Solouhin „Trzeci polowania).

Hat. Bardzo młody Valuoja ma kształt i wielkość orzecha laskowego, a później orzech. Podczas Valuoja młody, w jego kapelusz dużo śluzu. Dorosłych Wałujew kapelusz prostowanie lub średnica wklęsła do 15 cm (20 cm) rzadko. Jej sucha pogoda absolutnie żadnego śluzu.

Wielkość takiego kołpaka jest często duża spodek. Krawędź cienkie, selera. Peel topnienia ochra-żółty lub ochry wiercenia.

Płyty młodzi pieczarkami i śmietaną, a następnie stają się żółtawe. W dużej Wałujew rejestruje żółtawe ćwiczenia e, zwykle mają ciemne plamy. Uszkodzone płytki wydzielają krople żółtego soku.

Pulp. Valuy, zwłaszcza młodych, ma gęsty biały miąższ, który ostatecznie żółkną. Ona gryzący zapach i smak spalania, przypominający ducha wilgoci.

W suchym upałów staje się przyjemny zapach pulpy.

Noga. W młodych grzybów nogi tak mocno chwycił brzegi kapelusza, wydaje się, że jest połączony z nimi. Noga dorosłych Wałujew baryłkę. Ma wysokość 12 cm, o grubości 3 cm.

Hollow nóg, ze śmietany do barwy brązowo-żółty. Stare grzyby mają nogę, która jest wypełniona wewnątrz „wełny”. Często można znaleźć Worms wał piechotę, ale absolutnie czysty kapelusz.

Fałsz Valuoja

Z daleka Valuoja bardzo podobny do białego grzyba z zaokrąglonym brązowo kapelusz. A jak często jest mylony z niektórych rodzajów silnego syroezhek. Ale białe grzyby i grzyby Gołąbek zahamowane, a niektóre rodzaje niejadalne  Hebeloma  (Hebeloma ). Grzyb ten jest druga nazwa „fałszywego Valuoja.” Hat zbyt zgniło, żółto-brązowe, że ten sam kolor. Gorzki zapach pulpy rzodkiewki.

Hebeloma th wspólnej grzyba, który rośnie w grupach. Jeśli przyjrzeć się bliżej niego, staje się oczywiste, że podobieństwa mogą istnieć, ale nie ma istotnych różnic wiele więcej. Na przykład, na nogach wielu gatunków można zobaczyć zauważalne bransoletki poziome loki.

Hebeloma krawędzie nakładki lekko falisty.

Wał słone

Słony Valuoja (zwłaszcza bardzo młodych, jak małe kulki) bardzo smaczne, jeśli jest właściwie marynowane. Grzyb zalecane sól tylko gorące. W tym Valois jest wielkości czapki i prawie całkowicie odciąć nogi. Następnie moczone przez 2 do 3 dni, zmieniając wodę kilka razy dziennie. Po tym, wał gotowane 15 października minut w osolonej wodzie. Zawsze usunąć pianę.

Grzyby gotowe odprowadzana przez durszlak, chłodnym, sól (w razie potrzeby) i przełożyć przyprawy.

Tutaj, jak opisano w Vladimir Solouhin smakowitości słonej wału. Wydaje się, że tutaj mówimy o zimnym solenia.

Ale również duża dobre wału. Tylko trzeba gotować je prawidłowo, nie jest trudne. Dwa lub trzy dni ich mokre zimną wodą, zmieniając je co najmniej dwa razy dziennie, a następnie pozostawia w inną sól i przyprawy.

Dwa miesiące później, są gotowe. I naprawdę nie wiem, czy je odróżnić od innych solonych grzybów, w tym słynnych grzyby mleka.

Wał nasączone przez co najmniej dwa dni. Niektóre goryczy najpierw zachowane. Po miesiącu i pół grzyby zwolnionej z nim całkowicie.

Czasami Valois słone. Przed tym, że są nasączone i gotowana. Smak grzybów wspaniałe.

Przyznaję, że przez długi czas, że należał do wału z pogardą. Ale gdy w domu w Moskwie, gdzie lubią jeść, grzyby serwowane na stole. Wszystkie były równe wartości, i nie było głównym orzechów laskowych, a oni marynowane, pyszne, cieszył się największym sukcesem w tabeli, i były zwyczajne valuychiki.

Kawior grzyb z Valuev

To danie można przygotować, jeśli wcześniej namoczyć wałek, zmiana wody trzy razy dziennie. Następnie gotuje się o połowę grzyby w dużej ilości wody morskiej. Woda jest całkowicie opróżnione i gotowane wał mielone.

Plastry (bardzo małe) cebula smażone na maśle (bez zapachu). Następnie dodaje się do niej grzyby farszu i gulasz 15 października minut. Jaja przyprawione czosnkiem zgnieciony, octu, ziół (szczypiorek, pietruszka, itp) i dodać sól (do smaku).

Kawior grzybowa z Valuev mogą być nadziewane warzywami (ziemniaki lub pomidory) i takie tam naleśniki. Z kawiorem uzyskać pyszne „rolki”, co chcesz, chleb pita cienką i majonez. Przy sporządzaniu „bułki” miesza się z jaj i majonezu wału oczerniania go na powierzchni arkusza lavash.

Arkusz jest następnie walcowane, owinięte w folię i umieścić na kilka godzin w lodówce. Chłodzony rolka jest pocięte na kawałki poprzeczne o grubości od 2 do 4 cm, i służyć. Okazuje się, smaczne przekąski, które można wytwarzać nie tylko świeże, ale także z wałem soli.

© A.Anashina. Blog „przedmieścia”. www.podmoskovje.com

Zapisz się do aktualizacji strony:

Udział w sieci społecznych:

Share →