W ciąży stale zatkany nos, co robić?

W ciąży stale zatkany nos, co robić?

W praktyce położniczej, istnieje coś takiego jak „nieżyt nosa w ciąży”, uznano już dość powszechne. Jednakże, jeżeli daje wiele kłopotów i niedogodności? Jeśli ciągle zatkany nos, co robić?

Powiem wam trochę na przykład.

Ciąży „pierestrojki”

Ciąża – czas, choć piękne, ale bardzo trudne dla naszego kobiecego organizmu, ponieważ istnieje tak wiele zmian, z których jeden – ogromne zmiany hormonalne. Dla porównania sugeruje stowarzyszenie niemal od hormonalnej bomby. W tytułowej roli – w „ciąży” hormonu progesteronu wydzielanego przez – po prostu niewiarygodne ilości rozwój i utrzymanie ciąży.

To on uruchamia „Parade”, co znajduje odzwierciedlenie na skórze, mięśniach i ogólny ton ciała, jak również na stan błon śluzowych.

Ponadto, pod wpływem wszystkich zmian, ciało kobiety w ciąży staje się nadwrażliwe i wrażliwa nawet na fakt, że wcześniej po prostu nie reagować. Dlatego wielu ciąży w pierwszym punkcie czasowym w niektórych reakcji alergicznych, które nie muszą się przejawiać po urodzeniu (zwykle wszystko przechodzi).

W rezultacie tego – w ciąży mogą wystąpić przekrwienie nosa, zwłaszcza w drugiej połowie ciąży, jeśli jest ciekła, a nie tak dobrze wydalana z organizmu. Super wrażliwe błony śluzowej nosa jest odpowiedzią na wszystko: zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz wpływów. W rezultacie opracowanie nieżyt nosa ciąży, nie jest koniecznie związany z chorobą wirusową lub bakteryjną etiologii.

Co jeśli zatkany nos

Zazwyczaj stopień przekrwienia nosa może zmieniać się w zależności od pory dnia, zewnętrzne i wewnętrzne obciążenia. Jako środki zapobiegawcze i wspierające zalecany do nasycenia organizmu w witaminy i minerały, wzmocnienie układu odpornościowego. Nie zapomnij o złotej zasady „lepiej dmuchać na zimne”: Unikać kontaktu z potencjalnymi alergenami w czasie kwitnienia ziół nie chodzić na spacery w ciągu dnia (gdy stężenie pyłków w powietrzu maksimum), a nie spacer w pobliżu atodorogami i innych.

I często (kilka razy dziennie) do mycia i nawilżania błony śluzowej nosa z roztworami soli (specjalnych do zapobiegania bardzo dobrej wody morskiej, na przykład, „Humor” lub „Aqua Maris”).

Jeśli oddychanie przez nos poważnie utrudniony, lekarz po badaniu może doradzić leki przeciwhistaminowe recepcji, starannie je odebrać i wykorzystanie zwężających naczynia kropli lub aerozolu do nosa. Ale jest to środek tymczasowy, aby złagodzić objawy kryzysu. Pamiętaj – w ogóle, należy unikać ciąży otrzymania jakichkolwiek leków.

Jeśli u pacjenta występuje ciężka nieżyt nosa i nos przestał na stałe, to trzeba w każdym razie, nie przestając dbać i troszczyć się o siebie. Cierpliwości, wkrótce minie. Wiele byli zaskoczeni, aby pamiętać, że kilka godzin po urodzeniu zatorów nosa znika bez śladu.

Share →