W ciąży z bliźniakami przez tydzień

W ciąży z bliźniakami przez tydzień

W ciąży z bliźniakami przez tydzień 5.00 / 5 (100.00%) głosów: 2

Proces tworzenia nowego życia wewnątrz jest zawsze interesująca dla kobiet. Ale to, co się dzieje, gdy Ciąża mnoga? Czy jest jakaś różnica między rozwojem płodu i dwa przed lub za tych dzieciaków z wspólnego?

Zobaczmy, co dzieje się w organizmie kobiety przez tydzień ciąży z bliźniakami.

Po pierwsze, przypomnijmy jak koncepcję bliźniaków. Jest to możliwe w dwóch przypadkach – gdy kobieta dojrzała, podczas dwóch jaj, które zostały zapłodnione przez dwa różne plemniki sam. Dzieci urodzone w wyniku takiego procesu może być heteroseksualne, i są podobne do siebie nie więcej niż zwykłych braci i sióstr. Ludzie z tych dzieci nazywane są bliźniaki. Każde z bliźniąt będzie właścicielem łożysko i worek owodniowy.

Ten dizygotic ciąży.

Czasami przyczyną bliźniąt jest bardziej skomplikowana – z powodu zaburzeń hormonalnych zapłodniona komórka jajowa dzieli się na dwie identyczne połówki, a kod genetyczny bliźniąt będą identyczne. Taka ciąża jest nazywany jednojajowych. Każdy z tych owoców są ich własne pępowiny i odpowiednio krążenie krwi, ale łożysko jest dla dwóch osób.

Te dzieci są zwane bliźniaki, są one zawsze gejem i bardzo podobne do siebie.

W ciąży z bliźniakami na tydzień nie jest zbyt zależna od typu bliźniąt. diagnozowania i który czeka na kobiety – identyczne lub dwujajowych – pomaga procedury USG.

Już w 8. tygodniu brzuch kobiety zaczyna być zaokrąglone. Jej dzieci w tym czasie dotrzeć do 3 mm i ważą około 5 m Ich ciała są aktywnie rozwija, a co serce bije z częstotliwością około 150 uderzeń na minutę. W owocach powstają powiek, ręce i nogi zaczynają się zginać. W tym czasie lekarz może podejrzewać ciąży mnogiej w trakcie kontroli, ponieważ macicy rozwija się szybko i mogą nie odzwierciedlać ciąży.

Drugi trymestr ciąży z bliźniakami przez tydzień

W 12 tygodniu ciąży zaczyna bliźniaków, aby pierwszy połykanie i ruchy ssania. Dzieci coraz jelita i rozpoczyna się proces trawienia. Ich twarze są już podobne do człowieka, mogą przymknąć oko, ścisnąć palce w pięści. W tej perspektywie jest prawie zawsze potwierdzony fakt kobiet posiadających dwa owoce.

W 16 tygodniu ciąży z bliźniakami są już aktywnie w ruchu, chociaż moja mama jest nadal trudno czuć go. Wymiary płodu jest już około 12-15 cm, ale najciekawsze dla rodziców – co można spróbować określić płeć dzieci na USA! Jeśli masz szczęście, a dzieci wrócą powodzeniem, rodzice nie muszą już myśleć, jaki rodzaj zakończenia oczekują. Ale zdarza się, że dzieci, ukryć swoją tożsamość płciową, a następnie musiał poczekać trochę dłużej.

Toksykoza przyszła mama zazwyczaj idzie w tym czasie, a teraz trochę łatwiej.

Na 20 tygodni ciąży z bliźniakami pozwala mama poczuć jego wiggling! Każda kobieta pamięta, że ​​ani nieporównywalny emocji – „. Wnioski motyle” „splash rybko” lub Małe podwójne ważą prawie 300 gramów każda osiągnąć 25-27 cm długości i odpowiedzi na dźwięki wokół. Co ciekawe, Niektórzy spekulują naukowcy, bliźniaki w 20 tygodniu ciąży już wiedzą o sobie nawzajem .

Kolejny okres 24-28 tygodni – przyszła mama może zauważyć aktywnego rozstępy na skórze. Brzuch i piersi kobiety, która nosi się z dwóch dzieci, szybko rośnie, a tkanka łączna nie może wytrzymać takiego wzrostu. Dbałość o skórę, żyć i używać balsamów i kremów, poprawia elastyczność skóry.

Trzeci trymestr

Bardzo ważny znak – 28 tygodni. Teraz szanse na przeżycie do przedwczesnego porodu jest bardzo duży! Małe dzieci mogą osiągnąć wagę 1 kg.

30 tygodni ciąży z bliźniakami (i nie tylko), oznacza wyjście przyszła mama na urlopie macierzyńskim, a teraz trudno jest przygotować się do nadchodzącego porodu.

Największym niebezpieczeństwem, które zagraża kobietom w tym okresie – rozwój stanu przedrzucawkowego u kobiet w ciąży. Przyrost masy ciała jest już bardzo duży, przyszła zaniepokojona ból w plecach i nogach, skurcze, obrzęk, zwiększone ciśnienie krwi matki. Co do zasady, należy ściśle stosować się do specjalnej diety, aby zmniejszyć przyrost masy ciała, ale aby zapewnić dzieciom wszystko, czego potrzebujesz.

Gdy ciąża bliźniacza w 30 tygodniu ciąży może już uformowane trwałe prezentacji płodu. i kobieta będzie wiedzieć, aby przygotować ją do naturalnego porodu lub cięcia cesarskiego. Nie trzeba się obawiać takiego rozwoju równie ważne – zarówno dla dzieci urodziły się zdrowe. Teraz dzieci idą mniej – po prostu nie mają zbyt wiele miejsca.

Oni są już w pełni ukształtowane.

Z 33 tygodni ciąży z bliźniakami pracy może rozpocząć w każdej chwili, więc nie przyszła mama powinna iść na wycieczkę sam. Lepiej jest, jeśli będziesz ciągle spacery towarzyszyć ktoś z rodziny, a telefon musi być zawsze pod ręką.

Dzieci mogą ważyć do 1800 g każda i osiągają długość 43 cm. Rosną paznokcie i zaczynają rosnąć włosy na głowie.

34 i 35 tygodniu ciąży z bliźniakami jest bardzo trudne dla kobiety, była zmęczona, a jej żołądek spadła. Gratulacje, opanowaniu i są na mecie – waga osiągnęła 2500 dzieci g, ich płuca są w pełni ukształtowane. Natura zadbała, że ​​bliźniaki mogą być urodzone przedwcześnie i doświadczenie tego problemu.

W 36 tygodni ciąży z bliźniakami będą rozpatrywane donoszonych i prawdopodobnie już w tym okresie będzie można zobaczyć z dziećmi.

Share →