Warunki odbioru

Warunki odbioru

Recepcja w jego domu – to nie tylko zabawa, ale także wielka odpowiedzialność, bo trzeba zrobić wszystko, aby goście dobrze się bawiliśmy. W związku z tym, trzeba właściwie podjąć gości. Jak to się robi?

Odbiór zaczyna się zaproszenia. W zależności od rodzaju uroczystości, na której możesz zaprosić każdy gość musi być zaproszony osobiście lub wysyłając zaproszenie w mailu. Co do zasady, małych rodzinnych spotkań z przyjaciółmi, goście zostali zaproszeni do ustnie na posiedzeniu lub telefonicznie.

Na dużym uroczystości wygodniej jest przedstawić gościom zaproszenia, wskazując miejsce i czas uroczystości, a także, jeśli to konieczne, podając żądany rodzaj odzieży.

Zapraszanie gości, musimy pamiętać, że zaproszenia powinny mieć wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do uroczystości, bo każdy gość powinien wybrać prezent wieczór gospodarze, wybrać odpowiedni strój. Zazwyczaj ślubu lub znacząca rocznica w tym miesiącu postanowiliśmy zaprosić zatriumfować na domu w czasie wakacji – nie mniej niż tydzień.

Czas do otrzymania należy dobrać zależnie od rodzaju partii. Na śniadanie, zgodnie z zasadami etykiety, podjęte zapraszamy od 10 do 12:00 w porze lunchu – od 15 do 19 godzin, na obiad – od 19 do 22 godzin. Kawa czy herbata, goście są mile widziani od 17 do 19 godzin.

Zapraszanie gości, można także pamiętać, że zapraszając jednego z małżonków, a zaprosić sekund. Wyjątki są dozwolone dla określonych rodzajów odbioru, takich jak kury czy jelenia.

Powitanie gości powinno odbywać się w prężny, świątecznym nastroju mieć progu czuł specjalną świąteczną atmosferę. Spotkanie gości, powinieneś być w „stroju”, który jest już czesanej, ubrany w uroczystej ubrania.

Jeśli użytkownik podaje ci prezent. zabrać go ze szczerym uśmiechem, dziękuję. Spotkanie gości, zadbać o wystarczającą liczbę haków i wieszaków na ubrania, kurtki i płaszcze, że goście nie niszczony. W widocznym miejscu warto włożyć szczotki do butów, a w łazience do powieszenia niektóre czyste ręczniki.

Gości oferujemy wymienne buty? Dla gości nie czuć się nieswojo, to lepiej, aby dać im możliwość pozostania w ich buty. Ponadto oferuje gościom swoje kapcie – to nie jest po prostu higieniczne.

Jeśli nie wszyscy zaproszeni goście znają. Zadaniem gospodarzy – taktownie, jak to możliwe, aby zapoznać wszystkich. Możesz złożyć nowicjuszem gościem już obecny lub goście w oddzielnym pomieszczeniu i nie występuje do siebie.

Noclegi na świątecznym stole – Prawdziwa sztuka. Na małym domku można określić każdy gość jego miejsce na nadgarstek, na wielkich uroczystościach każdy gość może być przekazany kartę z podaniem jego lokalizacji.

Umieszczając gości przy stole, trzeba wziąć pod uwagę kilka zasad. Po pierwsze, gospodyni powinna usiąść, więc można zobaczyć wszystkich gości, ale powinien mieć możliwość w dowolnym momencie, aby wstać od stołu, nie przeszkadzać innym. Po drugie, to goście honorowi powinny być umieszczone „twarz” do drzwi.

Po trzecie, rassazhivaya gościem, należy upewnić się, że sąsiedzi w tabeli była interesująca ze sobą.

Uroczysty posiłek nie powinien stać się karmienia gości. Zacznij z najlepszym posiłkiem aperitif. nie zawsze goście zbierają się w tym samym czasie. Aperitif pozwala przyjemnie spędzić czas oczekiwania.

Zwykle podawane jako aperitif lekkie napoje alkoholowe i przekąski (orzeszki, kanapki, cięcie, itp).

Do czasu, stół należy w pełni święto serwowane. Goście Rassazhivaya powinien upewnić się, że każdy gość ma lnianą serwetkę, przeznaczone do ochrony odzieży gości. Ten gość powinien położyć serwetkę na kolanach, ale w żadnym przypadku nie wypełnienia serwetek kołnierz ubrań na manier szelkach.

Służą Goście muszą gospodyni lub pracowników. Na małym biurku w domu, goście mogą się służyć. Zaczynają ucztować właścicieli domu.

Podczas imprezy Nie musisz narzucać gościom danie. nie zmuszaj gości jeść większe porcje.

Przy stole, akceptowane prowadzić Dyskusja tabeli. Ustaw ton rozmowy i poprowadzi ją w dobrym kierunku należy. Nigdy nie narzekają na wysokie koszty gości żywności – umieścić go w niezręcznej sytuacji. Nie należy również omówić swoje problemy z gości i ich zdrowie, problemy rodzinne, itd

Spróbuj taktownie „cool” zbyt gorące goście wnoszą do rozmowy z innymi gośćmi, ale nie narzucać.

Recenzje Pielęgnacja – Jest to również bardzo ważny krok. Nie musisz się „umieścić gości w drzwiach”, ale taktownie podpowiedź dla gości, że nadszedł czas, aby odejść, nie możesz. W każdym razie, nie powinny być podejmowane, aby wyczyścić tabele i pokoje, dopóki w domu nie jest ostatnie liście gości.

Niektóre nowoczesne etykiety przyjęcie zasady wciąż powtarzać ubiegłego wieku, z drugiej – na wynalazek współczesności. Jednakże w każdym przypadku Goście powinni zawsze brać tak długo, mają ciepłe wspomnienia z gościnność!

Share →