Wegetarianizm: szkody lub korzyści?

Wegetarianizm: szkody lub korzyści?

Zaburzenia Flurry wegetarian na całym świecie przyniósł wiadomość, że Światowa Organizacja Zdrowia wykonane wegetariańskie i surowe jedzenie na listę chorób psychicznych. Jeśli na świecie 17% ludzi odmówić żywności pochodzenia zwierzęcego – czy powinny być one uznane za psychicznie chorych?

Słowo «wegetarianizm» weszła założycieli Brytyjskiego Towarzystwa powrotem w 1842 roku. Pochodzi od słowa «vegetus»Co to znaczy, «stały», «zdrowy», «wesoły»Oraz w odniesieniu do osoby oznacza silną osobowość. Ludzie stają się wegetarianami, kierują się różnymi motywami.

Niektórzy ludzie nie jedzą mięsa ze współczucia dla zwierząt, inne – martwić się o swoje zdrowie. Nie ma jednak powodu, by uznać wegetarianizm zaburzenia psychiczne?

Wegetarianizm przynosi

Anna i Aleksander stał się wegetarianinem, jeszcze zanim się poznali. A kiedy zaczęli rozmawiać – mianowicie vegetarianism jej pomóc zrozumieć, że są one patrząc w tym samym kierunku. W wielu wspólnych interesów i wartości życia.

«Osobiście myślałem sobie, że nie powinna przyczyniać się do zabójstwa każdej żywej istoty. Dlatego, w celu zaspokojenia żołądek, świat musi zginąć zwierzęta? A wszystko w porządku, więc zjadłem?» – Aleksander oburzony.

W ciągu ostatnich 3 lat, jak Aleksander zrezygnować mięsa. Poza tym, facet mówi, że jedzenie zjada teraz – przydatne, satysfakcjonujące, aromatyczne i korzystny wpływ na jego nastrój. To jest osobista decyzja, że ​​nikt nie miał wpływu, i nie wpłynie w przyszłości.

«Słyszymy wiele różnych wypowiedzi i opinie o tym, że wegetarianizm nie spełnia zbilansowanej diety, ale jeśli się z kimś o tym, trzeba zmienić sposób życia w każdej minucie», – ironicznie mówi Anna.

Młoda para bardzo oburzeni takie oświadczenie WHO:

«Co mogę powiedzieć, kiedy człowiek, który chce być w zgodzie z naturą, nazywa chorymi psychicznie… Okazuje się, że współczucie i zdrowy rozsądek jest uważany wice? Załóżmy, że w tym przypadku będziemy musieli zakończyć loonies, ale nie przestajemy kochać naturę i wszystko, co się z nim», – powiedzieć żonie.

Historia szczęśliwa rawfoodist

37-letni chwała i nie zauważył, jak włączyć się do surowej żywności. Najpierw stał się wegetarianinem, a następnie jego ciało stopniowo spadła z obróbce termicznej żywności. Gdy ten człowiek poczuł wielką ulgę i poprawę zdrowia.

«Kiedyś cierpią ciągłe bóle głowy, ale żadnych narkotyków nie mi pomóc», – mówi Stanisław.

Po włączeniu do surowego Glory żywności – udał się nie tylko głowy, ale także zwiększyć odporność organizmu. Przez ponad rok, nie wiem, co leki. Ponadto stopniowo przyciąga do tego sposobu życia i jego 12-letniej córki.

Przed szkołą córki rawfoodist ojciec puree sporządzania: frays pomarańczowy, jabłko, banana i na pewno dodaje pietruszki i koperek – są bardzo dobrze oczyszczone jelita. Dziewczyna jest naprawdę.

«Oczywiście, że da jej ryby, a jeśli chce coś – Nie przeczę. Ale ona była o wiele ładniejsza, zamiast lodów lub cukierki do picia soku pomarańczowego lub zjeść daty», – Stanisław wyjaśnia.

Stanisława dieta jest bardziej jak diety manekin niż diety dorosłego mężczyzny.

«Rano zawsze pić świeże, a do obiadu nie miałem uczucie głodu. Herbata i kawa – wykluczone. Lub świeże, lub wody. Oni tylko warzywa i owoce, orzechy, wszystkie bez obróbki cieplnej i najlepiej bez soli. Czasami, kiedy chcę, jeść miód, daktyle, figi, ale rzadko.

Podawane z oliwy z oliwek, orzechów bezpośrednie, siemię lniane, olej z orzecha włoskiego i tłoczonych na zimno sosnowych», – rawfoodist mówi.

W przejściu do surowej Stanisława widzi tylko pozytywne aspekty ich zdrowia. Żaden z przyjaciół nie narzucają własny styl życia i spokojne uczucie w spółkach, w których ludzie są picia piwa i jedzenia pizzy.

Ufaj, ale sprawdzaj

Jeśli napęd w «Google» Wiadomość, że wegetarianizm i surowe jedzenie którzy zadeklarowali psychicznie, to liczy około 100 wiadomości w tym wątku.

Napisy witryny szczerze, choć w języku łacińskim, ostrzega czytelnika, że ​​umieszczony «Nuntius nos Inventa» tj «wiadomości, że wymyślił», A wieści zaprzeczył.

Jednak eksperci ostrzegają, że brak jest czasami osoba, od niektórych rodzajów żywności wciąż wymaga interwencji terapeuty.

«Witaminy, białka, tłuszcze i węglowodany, powinna być spożywana w wymaganej ilości. Jeśli osoba zaczyna siłą powstrzymać, to jest chce, ale nie jedzą – Należy ono do osoby psychoterapeuty», – Leonid pewien Yunda, dyrektor Centrum psychoterapii Szpitala Psychiatrycznego. Pavlova.

Ekspert uważa, że ​​gwałtowne odrzucenie jakiejkolwiek żywności – kompleks niższości. Część z nich odbywa się w okresie dojrzewania, a ktoś pozostaje na zawsze. Na tle niezadowolenia z życia, człowiek wymyśla nowe formy zachowań.

On myśli, że jeśli zaczyna jeść w ten sposób, a nie inny sposób, w życiu nie będzie coś wielkiego.

«Wiele restauracji i uzdrowiska mają wegetariańskie menu. Nie kłóć się, czasami konieczne, aby dać lekarze zalecają na pewien okres w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego. Ale nie na zawsze», – mówi psychiatra.

Dietetyk i profesor Piotr Karpenko uważa wegetarianizm i surowej diety nieracjonalne rodzaju żywności. Dr siebie człowiek pozbawia się wielu składników odżywczych.

«Jako dietetyk, uważam, że jest to – źle. Zdarza się, że w pewnych chorób i może być na czczo, z wyjątkiem mięsa i tłuszczów zwierzęcych. Ale kobiety w ciąży, a zwłaszcza dzieci – Wegetarianizm jest przeciwwskazane. Wyobraź sobie, Eskimo, że żyje w ciągłym mrozie, nie jedzą mięsa, co się z nim stało?» – Lekarz zatwierdza.

Chociaż Piotr Karpenko przyznaje, że racjonalne w wegetarianizmu nadal.

Znani Wegetarianie

Nawiasem mówiąc, wśród gwiazd show biznesu dużo wegetarian. Na przykład, Brad Pitt – zagorzałym wegetarianinem, a Angelina Jolie – miłośnik czerwonych ryb. Sting był wegetarianinem przez długi czas, ale ostatnio zaczął jeść mięso, ale tylko z gospodarstwa ekologicznego, nie masakry.

Również wegetariańskie styl życia Demi Moore, Leonardo DiCaprio, Moby, Natalie Portman, Pamela Anderson i wiele innych osobistości. A wśród postaci historycznych były wegetarianami Einstein, Platon, Lew Tołstoj, Sokrates, Pitagoras i Owidiusza.

Share →