Wesz łonowa

Wesz łonowa

Wesz łonowa Wesz-ploschitsa (Phthirus łonowej) — Ten niewielki owad szaro-żółty, podobny w wyglądzie do maleńkiego roztocza. Wymiary wszy-ploschitsy osiągnąć około 2—3 mm. Suki 1,5 razy więcej niż mężczyzn.

Lice zawiadomienie trudno: są one zamocowane na stałe przy podstawie włosy. Jednak, jeśli starają się oderwać wszy od niej, ona wykazuje oznaki życia, a jeszcze bardziej przylega do włosów, dlatego można go usunąć tylko z wielkim trudem i często z włosami.

Wesz łonowa żywi się krwią ich «właściciel»I długo, «głodować» Nie mogą i śmierć bez jedzenia przez 24 godzin. Jednak ciało ludzkie jest ploschitsa może spaść w stan hibernacji i pozostają żywe przez długi czas – nawet do kilku miesięcy.

W normalnych warunkach dla siebie wszy przebija skórę «właściciel» ich gębowy i wysysających krew z naczyń włosowatych. W jednym «jedzenie» Wesz łonowa ssania do 0001 ml krwi. Ponieważ w pierwszej nakłucie skóry krwi zapada ofiary lice wstrzykiwania pod skórę substancji ludzkiej krwi rozrzedza, a uniemożliwia przepływ skrzepniętej krwi «blok» otwór w skórze.

Jest to substancja najczęściej powoduje charakterystyczny dla wszy łonowe swędzenie skóry.

Przeniesienie wszy od dołu do innej osoby następuje zwykle w czasie stosunku płciowego lub przez codziennego. Transmisja Wszy łonowe Jest to możliwe tylko wtedy, gdy kontakt człowieka z osobą: wesz-ploshitsa jest tylko ludzkim pasożytem, ​​więc od zakażenia mogą wystąpić lub dzikie zwierzęta domowe.

Wesz łonowa przenosi się do nowego ciała «właściciel» i ustala się na korzenie włosów łonowych. W rzeczywistości, aby znaleźć «miejsce w słońcu» i umocnienia go w ploschitsy idzie od 1 do 3 dni. Obecnie nowy właściciel nawet nie zauważysz, pojawił się pasożytów.

W korzystnych warunkach (to znaczy w organizmie człowieka) wszy możliwość aktywnego proliferacji. Około miesiąca po przywiązania do ciała gospodarza, każda samica składa od 7 do 9 jądra — nitów, że tajne specjalne gruczoły mocno przymocowane do włosów. Dwa tygodnie później z jąder wylęgają nowe wszy…

Przypominamy, że żaden artykuł lub strona nie będzie w stanie dokonać prawidłowej diagnozy. Trzeba skonsultować się z lekarzem!

Share →