Wielkanoc

Wielkanoc

Wielkanoc w Rosji

Wielkanoc – to wspaniałe święto zmartwychwstania Chrystusa. To święto przybył do Rosji z Bizancjum wraz z chrztem do końca X wieku. Od tego czasu powszechnie w całej Rosji, pięknie i uroczyście świętować święto chrześcijańskie.

W przeddzień Wielkanocy we wszystkich kościołach są Czuwanie i procesja wokół kościoła. W tym czasie wszystkie domy pieczone tradycyjne ciasta z wakacji – Pas, który symbolizuje ciało Chrystusa, i jajka malowane. I właśnie rano, wierni są wysyłane do domu z napojami, dając barwione jajka, mówiąc w ten sposób: «Wesołych Świąt!» – «Prawdziwie zmartwychwstał!», Zwyczaj ten pozdrowienia, gratulacje, a następnie uściski i pocałunki, został nazwany «Wielkanoc z życzeniami»,

Christian Wielkanoc święto trwa siedem dni i nazywa się Wielki Tydzień, lub tydzień.

Wielkanoc – dni obfitego jedzenia. Po Wielkim Poście na stole tego dnia miał bardzo różne i pyszne. A wśród nich pierwsze miejsce należy do rytuału posiłki. A przede wszystkim, ten pas, ciasta i kolorowe jaja.

Egg, który jest tradycyjnie malowane w kolorze czerwonym i jego odcieniach, stało się obowiązkowe atrybutem i symbolem chrześcijańskiej Paschy od XII wieku. Ciasto jest zawsze pieczone ciasta, wysokie i okrągłe. Top tort ozdobiony krzyżem.

Uważa się, że w przypadku pieczywa Easter niepowodzeniem, wszystkie rodziny jest dobrze. Jedząc ciasto tnie, nie wzdłuż i w poprzek, utrzymując końcówkę całości na pokrycie reszty talii.

I, oczywiście, stary rosyjski zwyczaj w tych dniach Wielkanocy, o których mowa echem prezenty biednym i potrzebującym, a krewni nie są zaznajomieni z ludźmi w przytułku, sierocińcach, szpitalach i więzieniach. Nie opuszczajcie ubogich i turystów – bo ludzie mówią, że «Od Wielkanocy do Wniebowstąpienia wędruje na ziemi Chrystusa z Apostołami doświadcza miłosierdzia i dobroci każdego»,

Share →