Wielki Post

Wielki Post

Wielkanoc Karnawał oddzielone 40 dni Wielkiego Postu, kiedy ściśle przestrzegać zakazu nie tylko na wykorzystaniu potraw skoromny, ale także dla wszystkich rodzajów rozrywki.

Wielki Post – najdłuższa z czterech, a następnie przez Kościół prawosławny. A najbardziej rygorystyczne: nie ma nawet oleje roślinne i ryby, zakazującą palenia i alkoholu, wszystkie rozrywki, mężczyźni powinni spać z wyjątkiem swoich żon.

Wytrzymać ścisły post przez siedem tygodni, a to nie było łatwe dla większości ludzi, główne dania były zupa jarzynowa (z grzybów, ryb lub olej), tylko kapusta i masła, ziemniaków lub zbóż grochówka, gotowanymi ziemniakami, galaretki, pierogi, kasza. W niedzielę, na stół jeszcze i placki z owsianki, groch, fasola, ziemniaki, kapusta i kluski z nadzieniem. Jeśli to możliwe, używać dużo chrzanowym, rzodkiewki, kapustą i marynat.

Prawie każdy gotowane kompot.

Przygotowując dania bezmięsne pomoże Bosch Food Processors sklepu Fotos.ua

Wielki Post jest podzielony na tydzień, tydzień, że jest. Każdy z nich ma własną nazwę i zasady ustanowione przez Kościół.

Zakazy Nasycenie wydała pierwszy tydzień Wielkiego Postu, a zwłaszcza – jego pierwszy dzień – „Jilava” poniedziałek. Rano, bez śniadania, a prawie dziewięć godzin snu – „nagle zstąpił Kasian.” To ostatnie wydaje się mocny facet, który widzi cały świat, a najlepiej wszystkich, którzy się wcześnie: jak szukać, a ludzie będą umierać.

Zabrania tego użytku dni gorących potraw. Tradycyjnie pieczony „zhilyaniki” – ciastka wykonane z mąki żytniej, zmieszane z ciepłą wodą i bezolejowe: są one trudne do gryzienia, stąd nazwa – „zhilyaniki”, który przeszedł w poniedziałek zjadł, mówiąc: „być szorstka” z tartym chrzan, zacieranie tarty rzodkiewkę solą. Jednocześnie stara się nie robić nic, szczególnie obawiali wirowania – „Ogień”, „lub dlatego, że mieszkał twist”, „że istnieje jakiś rodzaj obrażeń.”

W środę, w czwartym tygodniu Wielkiego Postu („Krzyż” tydzień) pieczone rytualne naczynia – „krzyże”. To było trochę przaśne ciastka, ale w formie krzyża. Czasami są posypane makiem przed pieczeniem, które było znane jako strażnik przed złymi czarami. W tym samym dniu wprowadzenia ich do pojemników z ziarna siewnego, częściowo karmione woły, konie. Jak dobrze, wraz z ziarna zostały zabrane na pole i (przed orki bruzd) pochowany na czterech rogach pola.

Reszta krzyże połamane na kawałki, a następnie, na polu, jedli, dając część bydła. Ponieważ zakaz był powszechnie znany ograniczenia splot (spin) w „Krzyżu” w środę.

Niedziela Palmowa

W przedostatnim tygodniu Wielkiego Postu, Palm sobota, będzie nabożeństwo, prowadzone gałązkę wierzby konsekracji kościoła. W Jutrzni w Niedzielę Palmową i zostały podjęte, przynosząc do domu, na drodze, „beat” licznik, i wrócił do domu – każdego członka rodziny, mówiąc: „Nie bić, pędy wierzby, tydzień – Wielkanoc, w pobliżu czerwonym jajkiem” lub ” Nie biję, wierzba pędy, tydzień – Wielkanoc; rosną duże, jak wierzby, zdrowe, jak woda, bogata w ziemi. „

Ceremonia ta jest w sercu pamięci, jak Żydzi z gałęzi palm daktylowych, nazywają go Jerozolima wierzba, spotkali Jezusa Chrystusa w 6 dni przed jego śmiercią. I dlatego nazywa się na 6 niedzielę Wielkiego Postu Palm.

Cóż, w naszym kraju, wierzba jest uważany święty, bo prędzej rozwija siła jest przenoszona na ludzi i zdrowia.

Konsekrowany hold wierzby w czerwonym narożniku, leżał na urazy, bo ma magiczną moc:

Jeśli gałązki, które tkwią w ziemi, wyrastają – dziewczyna lub chłopak wziąć ślub w tym roku;

konsekrowany wierzby musiał być pewien, sadzić, najlepiej w pobliżu dobrze, to będzie to dobry wody. Gdy gospodarka rośnie święty wierzba, nie będzie „chleb się rodzi, a ras bydła”;

na Wielki Czwartek napar z gałązek i tłuszczu przed świtem przemywa się je „do czysta”;

uświęceni gałązki wierzby pędzono do George po raz pierwszy bydło na pastwisko;

dym ze spalania wierzby fumigacji gałązki z domu wszystkich nieszczęść;

Wierzba umieścić w wodzie, w której kąpała się chore dziecko;

pili z niego tłuszcz, gdy ból głowy;

Uważa się, że uświęconych gałęzie wierzby rzucane pod wiatr, burza, burza odwrócić, i wrzucone w ogień ugasić pożar.

Ostatni tydzień przed Wielkanocą nazywa białe, czyste, lub Palm. To jest najważniejsze w rytualnej praktyki postu.

Aby wspaniale uroczyście obchodzić święto, przygotować się do niego z góry. Te dni wszystko oczyszcza się w gospodarce:

oczyścić ściany domów, malowanie kominów, bielone domu i na zewnątrz;

dekoracji papieru lub drewna gołębie i pysankas czerwony róg;

przed zdjęć, które przed Wielkanocą specjalnie kupili na targach, w rogu wisiał jako ozdoby ze słomy – „pająki”, obelgi położyć suszone kwiaty;

okryte stoły, komody dywany, powiesić je na słupie;

zakładać najlepsze ręczniki wakacyjnych; – Szczególnie na długich rzędów ikon (specjalne ręczniki wykonane przez rzemieślników – „obrazniki”, „zasłony”).

Przez Wielkanocy, jak Boże Narodzenie, rodzice kupili swoje córki, które były w wieku małżeńskim, ozdoby i małych dzieci – prezenty: słodycze, ciasta, gwizdki.

Share →