Wielowodzie

Wielowodzie

Wszystko połączone ze stanem płynu owodniowego, jest bardzo ważne ze względu na zdrowie dziecka, tak lekarze dokładnego monitorowania, co dzieje się z nimi. Zbyt mała (niskie w wodzie), lub przeciwnie zbyt duża (wielowodzie) ilość wody może niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka.

Objętość cieczy zależy od indywidualnych cech matki oczekującej. Zazwyczaj do 38 tygodnia ciąży, liczba ta waha się między 1-1,5 litrów.

Zazwyczaj do 4,5 miesięcy (18 tygodnie), objętość cieczy jest proporcjonalna do masy ciała dziecka. Innymi słowy, jeśli USG lekarz wykrywa małowodzie, oznaczałoby to, że dziecko rośnie wolniej niż oczekiwano. W większości przypadków nie jest to niebezpieczne, ponieważ po urodzeniu dzieci z niska waga szybko nadrabiają swoich większych kolegów.

Wielowodzie uważa się za ilość płynu owodniowego 1500 ml. Najczęściej jest u kobiet w ciąży z przewlekłym zakażeniem, chorób przewlekłych (cukrzyca) i konflikt Rh, ciąży mnogiej, wad rozwojowych płodu. Wielowodzie przyczynia się do rozwoju licznych powikłań ciąży i porodu.

Każde odwiedziny lekarz czuć brzucha kobiety w ciąży, aby śledzić stan macicy i dobre samopoczucie dziecka idea stanu płynu owodniowego. Kilka razy w ciągu pierwszych 9 miesięcy od matki oczekującej iść specjalistów USG, aby określić dokładną ilość płynu owodniowego. Jeśli chodzi o wielowodzia musiał częściej wizyty u lekarza, tak aby był on w stanie kontrolować sytuację.

Wielowodzie może wystąpić u kobiet ciężarnych z cukrzycą, choroby nerek, chorób sercowo-naczyniowych, chorób infekcyjnych, po okresie ciąży, w wyniku immunologicznej niezgodności między krwi matki jak i dla płodu. Wielowodzie rozwija z naruszeniem wydzielniczej i funkcji resorpcyjną owodni.

Ciąża i wielowodzie WPŁYW NA OWOCE

Wielowodzie może być ostry lub przewlekły. W ostrych wielowodzia ciąża jest zwykle zakończone wcześniej, płód umiera (fetoplacental niewydolność, przedwczesne oddzielenie łożyska) i rodzi się z zaburzeniami rozwojowymi może być zagrożenie lub pęknięcie macicy. W przewlekłej ilość wielowodzie płynu owodniowego zwiększa się stopniowo, prognozowania ciąży w zależności od stopnia nasilenia i szybkości wzrostu. Być może wielowodzie i bliźnięta jednojajowe. Rozpoznanie opiera się na wzrost macicy, jej wielkość niedopasowania (obwód brzucha, wysokość, stojący na jej dolnej macicy) ciąży.

Macica staje tugoelasticheskoy spójność napięta. Owoce – mobile, oznaczyć jego niestabilną pozycję, trudności w badaniu palpacyjnym części płodu, stłumionym serca. Istotne znaczenie w diagnostyce wielowodzia ma ultradźwięków (obecność dużych powierzchni ehonegativnoe w macicy, pomiar wolnych części płodowym przestrzeni płynu owodniowego w dwóch wzajemnie prostopadłych przekrojów).

Gdy często obserwuje się różne wielowodzie powikłania ciąży. Wymioty występuje w 36%, przedwczesnego zakończenia ciąży – w 28,4% kobiet w ciąży. Nieprawidłowe położenie i wygląd płodu rozpoznano u 6,5% krwawień – w 38,4% na (ostrych wielowodzia – 41,3%, przewlekła – 6,2%), późno zatrucie ciążowe – 5-20% kobiet w ciąży z wielowodzia.

Co więcej, może prowadzić promocję wielowodzie niewydolność łożyska, a tym samym, przewlekłe niedotlenienie i śmierć płodu.

Kobiety w ciąży z podejrzeniem wielowodzia należy hospitalizować w celu diagnozowania, leczenia i, jeżeli wskazane, dostawy.

Poród z wielowodzia dość niebezpieczne zarówno dla matki, jak i płodu, jak to jest często towarzyszą powikłania (przedwczesny poród, prenatalnej pęknięcia błon płodowych, zaburzeń pracy, przedwczesne oddzielenie łożyska, utrata małych części i pępowiny, ułożenia, jego niedotlenienie). Wraz ze wzrostem patologii położniczych u kobiet z wielowodzie rośnie i liczby uprawnień i położniczych interwencji chirurgicznych w czasie ciąży i porodu w 21,5-57,7%.

Zapobieganie wielowodzia

• Podział kobiet w ciąży wysokiego ryzyka (np, re-ciąży kobiety z wielowodzia w połączeniu z ognisk przewlekłej infekcji);

• przy ustalaniu Wielowodzie terminowe hospitalizacji;

Leczenie wielowodzia

Obróbka odbywa się według określonego przyczyny wielowodzia. Na przykład, cukrzyca – wymaga normalizacji metabolizmu węglowodanów; a także wczesne i skuteczne leczenie zatrucia nie tylko metodą leczenia wielowodzia, lecz zapobieganie.

W obecnie stosowane w leczeniu indometacyny wielowodzie narkotyków (do 24-25 tygodni 35-38 ciąży); preparaty poprawiające mikrokrążenie i Utero-łożyskowy przepływ krwi, – aktovegin, magnez, Trental; witamina E, kwas askorbinowy.

W przypadku ciężkich wielowodzia spędzić punkcji owodni – wprowadzenie do jamy cienkiego cewnika owodniowego i usunięcie części płynu owodniowego.

Gdy wielowodzie muszą uważać dostawy. W etapie I do pracy zaleca się na początku (w otworze gardzieli 3-4 cm) strony amniotomy. Woda w tym przypadku, o powolnym uwalnianiu, bez zdejmowania rąk z pochwy, aby zapobiec utracie pętli pępowinowej płodu lub uchwyt przewodu

Share →