Wirusowe zapalenie wątroby u dzieci

Wirusowe zapalenie wątroby u dzieci

Hepatitis u dzieci form chorób wirusowych tkanki wątroby, znanych również jako wirusowe zapalenie wątroby. Jest to choroba bardzo zaraźliwy powodu jego zdolności do szerzenia się przez kontakt osobisty. Łatwiej jest chorobą wątroby niż zapaleniem wątroby typu B. Choroba zdarza się często dla zewnętrznych i bez objawów pogorszenia zdrowia, zwłaszcza u dzieci. Wirusowe zapalenie wątroby typu nie powoduje stan niewydolności wątroby lub przewlekłą chorobą wątroby.

Gdy zakażenie jest całkowicie odkażone wszystkie objawy ustępują i nie pozostawiają żadnych skutków niszczących.

Należy pamiętać, że często występują w praktyce nawrotu lekarskiego. Ich objawy pojawiają się głównie na 1 miesiąc po zakończeniu leczenia chorego dziecka.

Drogi przenoszenia wirusa zapalenia wątroby typu A

Wirus zapalenia wątroby typu od początku choroby objawia się w dużych ilościach w stolcu (kału) ludzi zakażonych patogenem. Zwykle jest przenosić się z człowieka na człowieka, jeżeli dostaną się do obiektów jamy ustnej lub cząstki substancji zanieczyszczonych fragmentów kałem zakażonej osoby. Szlak ten jest nazywany droga doustna kału.

Tak więc wirus rozprzestrzenia się łatwiej w obszarach, w których istnieją złe warunki sanitarne i gdzie higiena osobista nie jest obserwowane. Większość infekcji wirusowych zapalenia wątroby u dzieci ustalonych przez kontakt z innym członkiem rodziny, który jest zakażony wirusem choroby. Przeniesienia wirusa z krwi jest możliwe, ale bardzo rzadko.

Typowe tryby transmisji zapalenie wątroby typu B:

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest rozłożona równomiernie wśród dzieci na całym świecie i są endemiczne w wielu krajach. Jednak częstość spada w krajach rozwiniętych. Istnieje bardzo duże ryzyko infekcji i chorób w krajach rozwijających się i na obszarach wiejskich. Na przykład, na obszarach wiejskich Afryki Południowej, częstość zakażenia jest w 100 procentach.

Według ośrodków medycznych Kontroli Chorób, zapalenie wątroby wpływa do 200.000 młodych Rosjan rocznie. Najwyższy poziom częstotliwości wirusowego zapalenia wątroby typu A obserwuje się u dzieci w wieku od lat 5 do 14. Prawie 30% zgłoszonych przypadków zakażenia występujące u dzieci w wieku poniżej 15 lat, głównie dlatego, że są one często w bliskim kontakcie z innymi dziećmi w szkole i przedszkolu.

O 15 procent zgłoszonych przypadków odnotowano wśród dzieci i personelu w przedszkolach.

W naszym kraju, najczęściej zapalenie wątroby typu wśród dzieci występują w regionach centralnych i Wołgi Federal District. W mniejszym stopniu znalezieniu wirusa na Syberii i na Dalekim Wschodzie. Wysokie prawdopodobieństwo zakażenia w południowych regionach i obszarach Północnego Kaukazu.

Objawy WZW typu A u dzieci

Wirusowe zapalenie wątroby typu A jest spowodowane jelitowo-wirusa, który został zidentyfikowany w 1973 roku. Ma okres inkubacji od trzech do pięciu tygodni. Po wejściu w organizmie poprzez jamy ustnej i jelit, mnożenia w przewodu pokarmowego i wątroby miąższu dotyczy sytuacji, gdy ważne jest aktywność i dalszej hodowli.

Wirus zapalenia wątroby typu jest wydalana z kałem w dziecka w ciągu dwóch tygodni przed początkiem objawów klinicznych.

Ludzie z wirusowym zapaleniem wątroby typu A może mają objawów lub objawy choroby. Pełny obraz kliniczny często rozwija się u osób starszych i osłabionych. Objawy często niespecyficzne i zazwyczaj obejmują gorączkę, zmęczenie, utratę apetytu, nudności, ból brzucha, ciemny kolor moczu, żółtaczka (zażółcenie i oczu i skóry). Wirusowe zapalenie wątroby typu A objawy w kwestii dzieci po okresie inkubacji.

W niektórych przypadkach obraz kliniczny może rozwinąć się w ciągu 6 miesięcy od zakażenia.

Objawy WZW typu A wymagają natychmiastowej pomocy medycznej

Rodzice powinni zasięgnąć lekarskiej natychmiast występuje co najmniej jeden z następujących objawów:

  • dziecko widać zmiany w ich zachowaniu, staje rozproszone, trudno jest obudzić się rano, staje się ospały lub drażliwość;
  • dziecko zaczyna pić dużo płynów;
  • twardówki oczu i skóry dziecka żółta;
  • dziecko ma objawy odwodnienia, takich jak brak moczu z ośmiu godzin lub suchość ust;
  • dziecko zaczyna wyglądać bardzo źle;
  • Apetyt zakłócone;
  • Dziecko mocz zmienia kolor na czerwony;
  • okresowo obserwowano wymioty i odmowa przyjmowania pokarmu;
  • dziecko skarży się na swędzenie skóry.

Diagnostyka i testy na wirusowe zapalenie wątroby typu A

Aby ustawić dokładną diagnozę typu wirusowego zapalenia wątroby typu A u dzieci wymaga zestawu wywiadu, objawów klinicznych i konkretnej analizy.

Podejrzewa się, że choroba pozwala testów biochemicznych na wirusowe zapalenie wątroby typu A, które obejmują zwiększoną aktywnością aminotransferaz wątrobowych i próbek. Istnieje również specjalny test krwi, który mierzy przeciwciał we krwi dziecka z zapaleniem wątroby. Według danych laboratoryjnych postawieniu diagnozy Wreszcie, dziecko jest wysyłany do leczenia chorób zakaźnych klinice.

Konieczna jest całkowita izolacja od innych dzieci, aby zapobiec przenoszeniu się do innych.

Ustalenia rozpoznania na podstawie skarg i objawów klinicznych nie zawsze jest możliwe, ponieważ usunięte zdjęcia objawów choroby u dzieci. Zażółcenie twardówki skóry i może to być spowodowane przyczynami mechanicznych. Zaczerwienienie moczu można również zaobserwować przy zmianie diety dziecka.

Na przykład, kolor czerwony z moczem mogą być związane ze spożywaniem buraków cukrowych.

Share →