Właściwości lecznicze koniczyny

Właściwości lecznicze koniczyny

Jednym z tych wielkich zasobów naturalnych jest koniczyna, których właściwości lecznicze, że nie wiadomo, w czasach starożytnych. Celowo koniczyny zaczęła rosnąć w 16 wieku, więc czas wiedzy na temat korzyści płynących z koniczyny przesyłanych między tradycyjnymi uzdrowicieli i lekarzy, nie tylko w Rosji, ale także w starożytnych Chinach. Ta roślina jest w stanie pozbyć się wielu dolegliwości i zmniejszyć negatywne objawy poważnych chorób.

Najbardziej popularne jest rodzajem rośliny o nazwie koniczyna czerwona (łąka).

Gdzie znaleźć koniczynę

Koniczyna czerwona – dość powszechne roślin leczniczych w Rosji. Zioło to należy do rodziny motylkowatych, rośnie na łąkach, leśnych polanach i polany, wzdłuż dróg, można znaleźć na brzegach rzek. Okres kwitnienia koniczyny zaczyna się od czerwca do sierpnia jest już wyłączony – w kształcie kwiatostanów, które są często używane do gotowania i leki.

Również użyć liści i korzeni koniczyny.

Składniki odżywcze

Clover jest bogaty w zawartości składników mineralnych i witamin, pierwiastków śladowych, w tym roślin – źródło składników odżywczych, takich jak:

 • mineralnych i kwasów organicznych;
 • żywice naturalne;
 • olejki eteryczne;
 • garbniki;
 • witaminy A, B, C, E, K;
 • minerały, z których należy wspomnieć o następujących: miedź, magnez, żelazo, fosfor, potas, wapń, siarki, krzemu i cynku;
 • składnikiem koenzym znane kobiety, którzy są zaniepokojeni odmłodzenie jako Q10;
 • Koniczyna zawiera białko, tłuszcz, aminokwasy.

Substancje te są bardzo przydatne dla zdrowia, więc korzystać nie tylko w koniczyna receptur ludowych, są zainteresowani i kosmetycznych firm, które korzystają z wyciągów z korzeni i olejków eterycznych z kwiatostanów w tworzeniu kosmetyków.

Zastosowanie koniczyny

Zbieranie i zbioru. Do wytwarzania leków w domu często wykorzystują czerwone kwiaty koniczyny, które są zbierane w okresie pełnej dojrzałości. Po sortowaniu zebrane głowy koniczyna, wysuszono na papierze, rozprowadzenie cienkiej powłoki, niezbędne jest, aby suszenie odbywa się w cieniu, gdy pokój jest wentylowany.

Upewnij się, że suche kwiatostany, ale nie suszone, kwiaty muszą w końcu kupić fioletowy, ale nie ciemne odcienie.

Koniczyny i osuszono, czasami trawiona, jak zwykle kapusta, wszystkie zimie może być używany jako użyteczny dodatek do pożywienia. Możesz użyć koniczyna pozostawia na żywność i świeża, aż roślina jest pełna energii i składników odżywczych, więc w lecie liście są dodawane do sałatek, zup i herbaty. Czasami stosowane w kuchni i świeże oskubane głowy koniczyny.

Właściwości lecznicze koniczyny. Clover ma wiele właściwości leczniczych – gojenie ran, kojące, przeciwbólowe, antybakteryjne i przeciwzapalne, antymiażdżycowo, przeciwnowotworowym, anty-grzybicze, regenerujący efekt.

Lista chorób, w których leczenie może i powinna używają koniczyna jest dość szeroki:

 1. Choroby zapalne (angina, zimno. Zapalenie oskrzeli, choroby dziąseł, błony śluzowe, wysypki na skórze, w tym ostrej fazy, takie jak wrzody, czyraki, zapobiegania i leczenia zapalenia ocznego).
 2. Odwar z koniczyny – dobry lek moczopędny, wykrztuśny, przeczyszczający, mycia, więc wskazane jest, aby zastosować go w chorobach takich jak dna moczanowa, artretyzm, krztusiec, szkarlatynę, problemy z nietrzymaniem i pęcherzyka żółciowego, choroby nerek, i zaparcia. choroby skóry, takie jak łuszczyca, wyprysk, wrzodziejące i grzybiczych.
 3. Dobrze wiadomo, koniczyny bulionu, w leczeniu chorób zapalnych, takich jak kobiety podrażnienia narządów płciowych, pomaga zmniejszyć PMS i menopauza.
 4. Substancje w koniczyny pomoc zmniejszyć krwi i ciśnienie śródczaszkowe, zmniejszyć bóle i zawroty głowy, a regularne stosowanie infuzji koniczyny pomoże w miażdżycy, nerwice, choroby układu sercowo-naczyniowego.
 5. Naturalne właściwości antyseptyczne koniczyny doskonale leczyć rany i oparzenia, zmniejszyć obrzęk, więc leczenie jest stosowane koniczyny i raka.
 6. Na ogół będą użyteczne w zapobieganiu wielu chorób związanych ze zmniejszeniem odporności, zaburzenia krwiotwórcze i układ sercowo-naczyniowy.

Jak gotować koniczyny

Głównym zastosowaniem leku to zbiór czerwonej koniczyny spożyciu lub do użytku zewnętrznego (może to być okłady, otarcia lub leczniczych kąpieli), zgodnie z poniższym znajdziesz dwa przepisy:

 1. Do użytku wewnętrznego.

2 łyżeczki suszonych kwiatostanów koniczyny (wcześniej mogli grind) zalać szklanką wrzącej wody, konieczne jest, aby poinstruować powstałej mieszaniny przez około godzinę i wziąć pół szklanki 3 razy dziennie przed posiłkami, najlepiej 20-30 minut.

 • Aplikacja zewnętrzna.

  3-4 łyżeczki kwiatów koniczyny, wlać szklankę przegotowanej wody, nie mniej niż 5:00, najlepiej w ciepłym miejscu, lub termos. Otrzymany infuzji można stosować do kąpieli, kataplazmy, okłady z chorobami skóry.

  Jeśli chcesz wziąć koniczynę dla celów profilaktycznych, a następnie przygotować napar w tej regule: 5 suszonych kwiatów koniczyny (jeśli jest w postaci proszku, a następnie podjąć 3 łyżeczki), zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić na 20 minut, odcedzić i pić przed posiłkami w formie herbata, dodając miód. Szklanka otrzymanej mieszanki przeznaczone do dnia.

  Jeśli chcesz mieć bardzo dużą trwałość infuzji, może domagać koniczyny na bazie alkoholu, a następnie mogą być przechowywane przez okres trzech lat, aby to zrobić, weź 3 łyżki suszonej koniczyny, wlać szklankę wódki i pozostawić na tydzień w chłodnym, ciemnym miejscu, a następnie odcedzić rozwiązanie i wziąć łyżkę raz dziennie, najlepiej przed snem. Takie jak alkohol nalewki weźmie zaostrzenie niektórych chorób, takich jak migreny, nadciśnienie, grypa, można rozpuścić w małej ilości wrzącej wody.

  Polecamy czytelnikom Donlcc nie boi się dążyć do tradycyjnej medycyny, w rzeczywistości zachowuje prawdziwy sekret zdrowia i długowieczności! Jeśli znasz przewlekłej choroby organizmu, przed użyciem koniczyny, skonsultować się z lekarzem.

 • Share →