Wodniak chłopcy: leczenie, objawy, chirurgii

Wodniak chłopcy: leczenie, objawy, chirurgii

Rodzice chłopca, skierowane zjawisko wodniak chłopców objawiających się obrzękiem w pachwinie lub moszny zwiększenie dziecko, często panikę.

Sam w sobie, wodniaka lub wodniaka, a mianowicie tzw zjawiska prawej, w którym jama mosznie albo wokół jądra gromadzi pozach wyciekiem żadnego zagrożenia dla przyszłej płodności dziecka. Ale takie rzeczy się przypadkiem nie warto.

Wodniak jądra u niemowląt – zjawisko powszechne. Jednak w większości przypadków nie wymaga interwencji

Sama w sobie, to zjawisko nie jest niebezpieczny, ale jądra są bardzo wrażliwe na nawet najmniejsze zmiany w temperaturze otoczenia i może pracować poprawnie tylko w małym zakresie temperatury otoczenia płyn może negatywnie reagować później wielu jego funkcji.

Woda opóźnia rozpraszanie ciepła, co może prowadzić do przegrzania jąder, co do zaburzeń spermatogenezy w przyszłości.

W jakim stanie są wodniak?

 • Izoluje płyn gromadzi się w błonie otaczającą jądro i nie może być tam, gdzie nadmiar;
 • raporty: płyn wlewa się do jamy brzusznej i powrót do moszny poprzez nieszczelne przewody; często w połączeniu z przepukliny pachwinowej.

W połączeniu wodniak niebezpieczne izolowane, więc przez dziury mogą być tworzone nie tylko gromadzenie się wody, ale także przepukliny pachwinowej, a to poważna choroba, która wymaga pilnej interwencji chirurgicznej.

Przyczyny wodniaka u małych dzieci

 • Zagrożeń i patologii w czasie ciąży;
 • wcześniactwo;
 • matek choroby w czasie ciąży;
 • czynnik dziedziczny;
 • wzrost ciśnienia w jamie brzusznej.

Objawy wodniaka

Jak rozpoznać wodniaka? Podobnie jak wiele innych chorób, dropsy jąder u chłopców ma objawy specyficzne dla niej. Główną cechą – bezbolesne i nie ma oznak zapalenia.

W tym przypadku, może znacznie zwiększyć moszny wielkości z jednej lub z obu stron, lub aby powrócić do normalnego stanu. To jest, jeśli chodzi o komunikację wodniak. W postaci izolowanej, ponieważ wszystkie zmiany są bezbolesne i bez zapalenia.

Moszny tylko stopniowo zwiększa się rozmiar.

Najważniejsze – nie panikuj, po prostu skontaktuj się z lekarzem.

Ból pojawia się tylko w przypadku dodatkowego zakażenia.

Rozpoznanie stawia się przez historię, zewnętrznych znaków i wyników USG moszny i kanałów pachwinowych. W tym przypadku, może być zainstalowany chorób towarzyszących takich jak torbiele powrózka nasiennego lub przepukliny.

Leczenie wodniaka

Wodniak jąder u chłopców do 1 roku następuje w 10% i patologia nie jest uważany, ponieważ specjalna obróbka nie może być, i odbywa się w 80% przypadków z czasem samodzielnie jak tylko przedłużonego pierścienia pachwinowego.

Starszych dzieci, w szczególności młodzież hydrocele może być spowodowane urazem lub pooperacyjnie. To wymaga pogłębionej analizy i nadzoru specjalistów medycznych.

Jeśli wodniak nie przeszedł sam lub jego wymiary są takie, że dziecko przynosi namacalny niepokój, kroki są podejmowane w celu leczenia tej choroby. W tym przypadku leczenie może być zarówno konserwatywne i działać.

W niektórych przypadkach, chłopcy wodniak wymaga leczenia jest konserwatywna? U małych dzieci do 1 roku przez lekarza urologa wykonywane proste nakłucie jamy moszny i pompowania nadmiar płynu. U starszych dzieci z pourazowym lub pooperacyjnym obrzękiem na obserwację przez 3 miesiące w celu określenia dynamiki i podejmowanie decyzji o konieczności operacji.

Chirurgia dla wodniaka

Zaprojektowany z operacji wodniaka chłopców odbywa się, co do zasady, w wieku 2 lat. W przypadku pourazowego wodniaka w 3-6 miesięcy po urazie, kiedy nadzieje na ożywienie na własną rękę już.

Do 2 lat, jeśli operacja jest przeprowadzana:

 • do obrzęków łączy przepukliny pachwinowej;
 • gdzie w przypadku zmiany wielkości ciała jest bardzo zróżnicowana w mosznie;
 • gdy moszna jest zwiększona tak, że dyskomfort zaczyna przynosić;
 • związane zakażenia.

Istnieje kilka rodzajów operacji w leczeniu wodniak.

Procedura Ross

Używane w obrzęk, wychłostać i związane pierścienia pachwinowego wewnętrznego, odizolowane od elementów powrózka nasiennego.

Operacja Bergman

Stosowany jest w izolowanym wodniaka. Podczas jej wyciętych wewnętrznych jaj powłoki w razie potrzeby nakłada się drenaż i bandaż ciśnienia.

Operacja Winckelmann

Poprzednio używane w tej samej operacji Winckelmann, ale ze względów estetycznych, jest coraz rzadziej stosowane.

Możliwe powikłania

Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek operacji, mają one także szereg komplikacji:

Pooperacyjny nie wymaga leczenia innego niż regularne i higieny, nic specjalnego – po prostu spokój i brak silnego wysiłku fizycznego.

Podziel się z przyjaciółmi:

Share →