Wodniaka jądra - operacja, która wyeliminuje choroby

Wodniaka jądra – operacja, która wyeliminuje choroby

Wodniak jądra lub wodniak, przejawia wzrost moszny (jednej lub obu stronach). Wynika to z płynu otrzewnowego wypełniającego dwuwarstwową jąder surowiczej.

Występowanie takich chorób jak chirurgia wodniaka jest bezpośrednio związana z zwiększonej produkcji cieczy, co z kolei jest spowodowane wystąpieniem procesów zapalnych występujących w skorup jaj. Właśnie przyczyny choroby zmienia podczas wchłaniania płynu z tkanki. Gdy płyn jest w błonie surowiczej wodniak i najądrza.

Według statystyk, wodniak występuje u mężczyzn powyżej 40 roku życia, a także wspólne u noworodków, a czasem starszymi dziećmi.

Diagnoza wodniaka

Choroba może być zdiagnozowane palpacyjnie moszny. Czasami lekarz wystarczy narysować oględziny. Diagnoza rozpoczyna zbieranie przede wszystkim historia. Dokładna metoda diagnozy pomoże diaphanoscope.

Z tym sposobem badania moszny zbadania światło doprowadzenie do tylnej części jasnego źródła światła. Obrzęk moszny ma jedną cechę – jest dobrze przepuszczalna dla strumienia świetlnego. Przez skórę, światło, widać czerwony odcień.

Potwierdzenia diagnozy „wodniak” za pomocą ultradźwięków.

Wodniak podlega jedynie leczenia chirurgicznego

Wodniak podlega leczeniu chirurgicznym. W nowoczesnej medycynie do leczenia tej choroby są dwa rodzaje zabiegów, których celem – usuwanie nadmiaru cieczy ze skorup jaj. Mówimy o dwóch rodzajach operacji chirurgicznych stosowanych w urologii:

  • Operacja Winckelmann
  • Operacja Bergman

Jego istota polega na otwarciu membrany surowiczego w celu usunięcia nadmiaru płynu. Chirurgiczne usunięcie obrzęk nawet zapobieganie tej chorobie, zapobieganie nawrotom.

Cechy działania

Występowała w warunkach ambulatoryjnych. Wielkość operacji w dużej mierze zależy od tego, czy wodniaka pracy tylko problem pacjenta. W nieskomplikowany choroby, chirurgiczne usunięcie obrzęk występuje w następujący sposób: przez nacięcie w samej moszny jest wyeliminowane Rozszczep skorupki jaj, a następnie pompuje się nadmiar cieczy, a następnie nacięcie zamknięto warstwowo.

Operacja Winckelmann powołany z niewielkim obrzękiem. Nad stanem zapalnym moszny dostępu do jaj, wykonać nacięcie o długości 5 cm. Do błony surowiczej, przeciąć wszystkich tkanek i produkcji w odniesieniu do ich zawartości.

Pompowanej cieczy strzykawki. Ta operacja jest usunięcie wodniak nazywa się „plastikowe Winckelmann.” Shell przechodzi wywinięcie jest usieciowany.

Operacja Bergman jest przypisany, jeżeli operacja wodniaka ma duży rozmiar. Ponadto, pokazano, obrzęk po czym zgrubienia powłoki. Operacje są oczywiste podobieństwa. Można jednak odnieść wrażenie, że między nimi istnieje istotna różnica, ponieważ działania Winckelmann powłoki sklepie jaj, a na etapie ich wychłostać Bergman.

Jednakże, ze względu na zdrowie pacjenta, nie ma różnicy między nimi nie istnieje. Dlatego, w trakcie interwencji chirurgicznej, chirurg podejmuje decyzję o jaki rodzaj zabiegu usunięcia wodniaka odbędzie się w każdej sytuacji.

Alternatywne terapie

Chirurgiczne usunięcie wodniak jest rozwiązanie w postaci traktowania przez nakłucie. Zgromadzone ciecz może być usunięta za pomocą strzykawki. Do aspiracji igły do ​​moszny.

Procedura ta daje ulgę, ale w stosunkowo krótkim czasie. Praktycznie każdy przypadek nawrotu. Każdy lekarz potwierdzi, że operacja usunięcia wodniaka daje mniejsze ryzyko infekcji.

Opis interwencji chirurgicznej w obecności związanych z tym problemów

Czasami pacjent jest nie tylko wodniak, ale takie choroby jak przepukliny pachwinowej. W takich przypadkach trzeba wykonać nacięcie w okolicy pachwiny. Tak więc, gdy hydrocele lekarz może jednocześnie posiadać zarówno w leczeniu innych chorób lub stanów. Czasami operacja jest wykonywana przy użyciu minimalnie inwazyjnej laparoskopowego metody.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu w momencie diagnozy „wodniak”

Share →