Wodogłowie, objawy i leczenie wodogłowia

Wodogłowie, objawy i leczenie wodogłowia

Straszna diagnoza wodogłowie brzmi jak wyrok śmierci, ale niewiele osób wie, że choroba ta jest uleczalna, a im szybciej rozpocznie się leczenie, tym lepszy wynik.

Co to jest wodogłowie?

Wodogłowie — to nadmierne nagromadzenie płynu zawartego we wgłębieniach mózgu i rdzenia kanał. Wodogłowie może być wrodzone lub nabyte. Występuje podczas zasysania nadmiaru cieczy w formacji wnęk zatrudenii mózgu i jej wypływu, takie jak nowotwory, zapalenie po zrostów.

Stan wykazuje objawów zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego: ból głowy (przede wszystkim), nudności, wymioty, naruszenie różnych funkcji: słuch, wzrok (3 objawy mogą nie występować). W małych dzieci, wybucha źródłowe. W zależności od przyczyny choroby nie są inne objawy.

Nie są ostre i przewlekłe fazy choroby. W ostrych objawów etapie choroby podstawowej powodując wodogłowie, przewlekłe — oznaki wodogłowia, która nieleczona postępuje. Choroba może rozwinąć się w macicy, w tym przypadku mówimy o wrodzonego wodogłowia.

Dzieci rodzą się z dużą głową (do 50-70 cm w obwodzie w wysokości średnio około 34-35 cm), w przyszłości, w przypadku progresji obrzęk mózgu, czaszki obwód może być jeszcze większa. Głowica jednocześnie przyjmuje postać kuli, z wystającym czoła Fontanelles wzrost wielkości, eksplodować, kości stają się coraz cieńsze czaszki, szwy czaszkowe różnią.

Wyraźne opóźnienie w rozwoju fizycznym dziecka — później zaczynają trzymać głowę, siedzieć, chodzić, jest osłabienie kończyn, głównie nóg, zmniejszenie ostrości widzenia, częste napady, dzieci opóźnionych w rozwoju umysłowym. W czasie po zamknięciu Fontanelles bóle głowy, wymiotów, a także odmiany objawów, z których charakter zależy od pozycji przeszkód, które naruszają odpływu płynu mózgowo-rdzeniowego.

W ostrej fazie podawanych środków redukujących ciśnienie śródczaszkowe (Lasix, mannitol, glicerol), usunięcie małych ilości płynu mózgowo-rdzeniowego przez przebijanie (przebicie) w Fontanelle do zmniejszania ciśnienia wewnątrzczaszkowego. W przyszłości, potrzebują stałego nadzoru i leczenia przez neurologa.

W niektórych przypadkach uciekania się do chirurgii — eliminowania przyczyn łamania odpływu płynu mózgowo-rdzeniowego, lub do pracy, co zaowocowało w płynie mózgowo-rdzeniowym jest stale odprowadzane do jamy serca lub jamy brzusznej i innych metod chirurgicznych. Bez leczenia, większość dzieci z niepełnosprawnością są nasilone lub umrzeć w młodym wieku.

Celem leczenia jest zmniejszenie i stabilizacji ciśnienia wewnątrzczaszkowego. W warunkach ambulatoryjnych, w zależności od etiologii wodogłowiem przedstawionego terapii naprawczej, łaźnie sól-sosnowe, odwodnienie, zmniejszenie czułości i leczenie przeciwzapalne. Zastosuj diakarb, przepisane z lekami zawierającymi potas (w celu utrzymania odpowiedniej równowagi elektrolitowej).

Diakarb obróbkę prowadzi się w sposób ciągły przez długi czas. Brak korzystnego wpływu na leczenie zachowawcze jest wskazanie do odesłania do szpitala.

Leczenie chirurgiczne przeciwwskazane stabilizowanej postaci wodogłowie, proces zapalny w mózgu i jej membran w zaawansowanym stadium wodogłowie, w obecności ślepoty nieodwracalnych neurologicznych i psychiatrycznych zaburzeń ciężkiego niedożywienia oraz kacheksji, chorób zapalnych narządów wewnętrznych. Operacje są paliatywnej i radykalne. Mowa paliatywne rdzenia kranu, który jest pokazany na otwartym wodogłowie i przebicie komory stosowanej w formie zamkniętej, a także szeregu innych operacji, w tym odwodnienia zewnętrznej w zespół ostrej okluzyjnej. Istnieją 3 rodzaje operacji.

Operacje przeprowadzono uniwersalne jakiejkolwiek formie wodogłowie. Należą ventriculoatriostomy i ventrikuloperitoneostomiya i ventrikuloureterostomiya.

Share →