Wodogłowie w dorosłym mózgu

Wodogłowie w dorosłym mózgu

Z nagromadzeniem w mózgu nadmiernej ilości płynu z zakłóca normalnego funkcjonowania organizmu, porozmawiać o wodogłowie lub obrzęku mózgu. Obecność nadmiaru płynu grozi wzrost ciśnienia w tkance mózgu, które zaczynają naciskać na czaszce. Jeśli proces ten nie zdiagnozować i rozpocząć leczenie, pacjent może umrzeć.

Choroba najczęściej wrodzona, ale to nie znaczy, że nie mogą chorować w wieku dorosłym. Powodzenie leczenia zależy od mózgu, które wystąpiły objawy wodogłowia i związanych z nieprawidłowościami zdumiony.

Objawy

Najczęstsze objawy choroby są bóle głowy, nudności i wymioty, zaburzenia widzenia (niezdolność do skupienia się na konkretnym obiekcie, zjawy, zacierając granice), zmiana położenia gałek ocznych (jeśli są przesunięte w dół, uczeń jest również trochę „Zlewozmywaki”, tworząc efekt „taczające oko „), problemy z układu przedsionkowego (utrata koordynacji w przestrzeni, drżenie i niepewny chód), niezborność ruchów, brak siły, utrata pamięci, dezorientacja, moczu, nadmierna nerwowość, drażliwość, a czasem senność. Dominacja pewnych funkcji zależy od przyczyny choroby. Na przykład, osoby starsze nie jest normalne ciśnienie wodogłowie spowodowane jest związane z wiekiem zmiany w organizmie.

Wyraża się ona przede wszystkim w sytuacji braku koordynacji, zapominanie występuje, powolność w operacji myślowych są wolno reaguje na bodźce.

Jedną z uderzających cech wodogłowia u dorosłych – zaburzenia psychologiczne. Mogą objawiać emocjonalny stupor, drgawki, senność, depresja, omamy, urojenia, delirium.

Przyczyny wodogłowiem

Mózg jest miękką masę w zamkniętej czaszki do ochrony przed uszkodzeniem z zewnątrz. W celu utrzymania stanu normalnego mózgu w czaszce zawiera ciekły płyn mózgowo-rdzeniowy, który wypełnia wnękę (komorach) w wewnętrznej części mózgu. Od komory płynu mózgowo przechodzi przez sieć kanałów i naczyń, a następnie wchodzi do zamkniętej wnęki, a następnie absorbowane do strumienia krwi. Jeśli płyn produkcji, jej nakład i absorpcja są zrównoważone (czyli utrzymuje normalne ciśnienie), osoba nie czuje żadnego dyskomfortu.

Jeśli jeden z tych parametrów jest zmieniony, wówczas wpływa na ogólną cyrkulację płynu w komorze.

W normalnym ciśnieniem wypycha płyn wodogłowie poprzez rozwój komór – wtedy udaje się zachować całkowite ciśnienie jest normalne, ale cierpią niektóre funkcje mózgu. W niektórych przypadkach, ciśnienie normalne wodogłowie jest rezultatem urazu, ale w większości przypadków etiologia jest niejasna.

Powodem tego może być wodogłowie i powikłania niektórych chorób, na przykład, może to nastąpić po udarze mózgu po śródmózgowego guza.

Rodzaje wodogłowiem

    okluzyjny wodogłowie – w tego typu płynu choroby nie może normalnie funkcjonować, ponieważ kurs jest zablokowane przez zakrzep krwi lub guza lub kompresji; związane wodogłowie – Płyn normalnie przechodzi przez kanały, ale jest problem z jego wchłaniania do krwiobiegu; nadmiernego wydzielania wodogłowie – nadwyżka produkcji płynu mózgowo-rdzeniowego.

do zawartości

Diagnostyka i leczenie

U dorosłych, diagnostyka rozpoczyna się gromadzenie danych na temat ogólnego stanu zdrowia, a także wykonywane w badaniu neurologicznym. Kolejny etap – obrazowanie (obliczane czy rezonansu magnetycznego). Używanie go na skanerze ekranu pojawi się obraz mózgu i ujawnić wodogłowie lub inną patologię, który spowodował objawy.

Jeśli choroba w stanie określić na wczesnym etapie, lekarze uciekania się do leczenia. Zastosowane leki takie jak Asparkam, Actovegin, Cavinton, Diakarb, Gliatilin, mannitol, mannitol, Tserebrokurin.

Jeśli choroba już się rozpoczęła i postępuje bardzo szybko, czyli konieczność interwencji chirurgicznej. Poprzednio stosowane obejścia operacji – i rury wprowadzenia cewnika, co przyczyniło się do odpływu płynu, a tym samym normalizację ciśnienia śródczaszkowego. Jednak metoda minus jest to, że duże zastawki nie może być włożona i boczniki o małej średnicy można łatwo uszkodzić (wyginać, zatkany). W tym przypadku wymiana bocznika powinna przejść bez zwłoki inaczej pacjent może umrzeć.

Gdy wybrany właściwie przeciek i terminowe zmiany prognozy o ponad sześćdziesiąt procent pacjentów korzystne, znaczna liczba przypadków możliwe jest wyeliminowanie najbardziej poważne objawy, a śmiertelność wynosi około siedem procent.

Na obecnym etapie rozwoju technologii medycznych i metod leczenia chorób neurologicznych ustalone metody neuroendoscopic operacyjnego wodogłowie. W tym momencie, to jest często używane w krajach zachodnich, a także w obszarze byłego ZSRR, nie jest bardzo częste, ze względu na wysoki koszt sprzętu i brak specjalistów w tej dziedzinie. Obsługa jest szybka i mniej traumatyczne. W mózgu kanały wejściowe narzędzia na końcu którego przymocowane camera – Neuro. Na dużym ekranie, lekarze mogą monitorować cały przebieg operacji.

Specjalne Cewnik w dolnej trzeciej komory tworzy otwór, który łączy się ze zbiornikiem zewnątrzmózgowego. To tu, i doprowadza płyn mózgowo-rdzeniowy, a tym samym zagrożenie dla życia znika.

Profilaktyka

Aby uniknąć stania się ofiarą choroby, konieczne jest, aby pamiętać, bezpieczeństwo – zawsze nakrycie głowy z określonym nosić kaski pracy, gdy jazda motocyklem, wykrywania i leczenia w odpowiednim czasie do końca zakaźnych chorób zapalnych, nie supercool głowę.

Share →