Wolem mięśniaków macicy: niebezpieczna choroba na tle widoczne ...

Wolem mięśniaków macicy: niebezpieczna choroba na tle pozornego dobrobytu

Aby zachować zdrowie każdego człowieka musi przejść okresowe badania profilaktyczne specjalistów. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet. Gdy takie konsultacje są często patologia, nie powodują żadnych objawów.

W ostatnich latach coraz bardziej zamienia mięśniaki macicy, który jest długi czas nie może przeszkadzać kobietę. W tym przypadku, jego obecność zwiększa ryzyko niebezpiecznych powikłań, takich jak rak. Dlatego w tej choroby wymaga ciągłej kontroli i, jeśli to konieczne, i usunięcie węzłów.

Dziedziczenie, albo powoduje mięśniaki

Mięśniaki – są łagodne, zlokalizowane w tkance mięśniowej macicy, obejmujące błony śluzowej lub warstwy podśluzówkowej. W niektórych przypadkach, elementy mogą być utworzone tylko od ciała macicy, ale także na szyjce. Najczęściej diagnozowanym mięśniaki macicy. Formularz ten znajduje się prawie jedna na pięć kobiet. Należy pamiętać, że choroba przez długi czas nie powoduje żadnych dolegliwości, które wskazują na większą częstość występowania patologii.

Cechy szczególne w wieku choroby nie jest obecny. Ona jest zdiagnozowany jako młode dziewczyny, które nie mają historii porodu i kobiet w okresie menopauzy.

Główną przyczyną tej choroby, jak mięśniaki macicy ciało, jest naruszeniem hormonalnej tle. W wyniku nadmiaru progesteronu rozpoczyna zmiany w komórkach macicy i stymuluje węzeł wzrostu. W tym samym czasie, niektórzy eksperci są skłonni wierzyć, że przyczyną mięśniaków macicy może węzłowych niewykonanie funkcje rozrodcze. Innymi słowy, w trakcie regularnego cyklu to wzrost warstwy wewnętrznej macicy, który przygotowuje się do zapłodnienia, a jego dalszy wykluczenia.

Długi koncepcja nie występuje, komórka będzie błędu, co spowodowało wzrost komórek rozpoczyna się, to tworzy się mięśniaków.

Czynniki obciążające są częste poronienia, brak ciąży, choroby zapalne, zaburzenia metaboliczne, otyłość, predyspozycje genetyczne. W odniesieniu do tego ostatniego, należy zauważyć, że widok że podczas rozrodczym kobiety w wieku 6-12 tygodni, to znaczy w czasie formowania płodu występuje pewien brak wpływu na komórek endometrium płodu (w przypadku, gdy jest to żeński piętro). W rezultacie macicy występuje zwykle w okresie dojrzewania. Innymi słowy, w tym przypadku, przyczyna leży w osobliwości ciąży mama.

Przebieg choroby i jej funkcji

Jak już wspomniano, najczęściej wykształcenie nie objawiać. W tym samym czasie, kliniki, zależy od takich czynników jak położenie, charakteru rodzaju i wielkości urządzeń. W niektórych przypadkach, plamienie pomiędzy okresami, ból brzucha, osłabienie, anemii spowodowanej wynikające z częstego krwawienia, i tak dalej.

W tym przypadku, gdy wymiary są dostatecznie duże, mogą być objawy kompresji sąsiadujących narządów. Jednocześnie nie jest to naruszenie oddawania moczu, jelit i uszkodzenia nerwów.

Szczególnie ważne jest, aby poznać efekt guzkowe formę patologii w poczęcia i ciąży. Oczywiście, w obecności przerzutów do węzłów w błonie śluzowej implantacji komórki jajowej nie może mieć miejsca. Ponadto, można zapobiec węzłów awansu umieszczonych w rogach macicy.

W niektórych przypadkach jest rozprowadzane we wczesnym okresie ciąży. W tym przypadku, kobieta powinna zwrócić większą uwagę na swoje ciało, a gdy odchylenie do lekarza. Oczywiście, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest wstępne badanie przed zapłodnieniem, które pozwala na leczeniu węzłów, a następnie zaplanować ciążę. Fakt, że obecność mięśniaków negatywnie wpływa na przebieg ciąży. Po pierwsze, ryzyko powikłań, takich jak przedwczesne placentae, zwłaszcza gdy jest ona przyłączona do powierzchni węzła.

Również możliwość pracy przedwczesnego na 5-6 tygodni przed terminem, krwawienie w okresie połogu, odchylenia od płodu, i tak dalej.

W ten sposób staje się jasne, że potrzeba leczenia mięśniaków, zwłaszcza jeśli elementy rozrastać. Wybór metody zależy to od tego, co rodzaje węzłów jest wykrywany i rozmiarach.

Klasyfikacja i objawy patologii

Na leczenie jest najbardziej skuteczne, powinno być rodzaj edukacji, jak również jego lokalizacja. Zgodnie z tym, istnieje wiele typów węzłów. Subserous node mięśniak charakteryzują się wzrostem w kierunku jamy brzusznej. Ta forma rzadko powoduje żadnych objawów i nie wpływa na zdolność do poczniesz i porodzisz dziecko.

Wynikiem tego jest często nodosum hysteromyoma duże w późniejszych etapach. Głównym zagrożeniem prawdopodobieństwa rozwijających zniekształceń stóp choroby, od takich stron często mają wąską bazę. Jednocześnie istnieje silny ból brzucha, osłabienie, zawroty głowy, a nawet omdlenia.

W tej sytuacji, taktyka leczenia jest nagłej hospitalizacji do zabiegu.

Mięśniaki podśluzówkowe mogą być również nazywane podśluzowej, co wyjaśnia jego lokalizację. Jest to forma, w której każda kobieta powinna wiedzieć, co to jest i jak jest to pokazane. Główną cechą objawem jest krwawienie.

Ponadto, nie pozwalają na opracowanie ciąża jest wskazaniem do aborcji. Z tej formy zwiększenie węzłów występuje bardzo szybko, co może to prowadzić do niewłaściwej stronie macicy.

Stacjonarne lub mięśni macicy zlokalizowane w ścianie macicy i rzadko objawia się. Formularz śródmiąższowe – jest wielu węzłów włókniaki macicy, aby tworzyć węzły w mezhsvyazochno korpusu urządzenia. To jest przyczyną ciężkiego i bolesne miesiączki, powoduje kobiety do poszukiwania profesjonalnej pomocy.

Ponadto lekarz i innych izolowanych klasyfikacji, który dokładnie odzwierciedla złożoność procesu, w zależności od wielkości urządzenia, jego położenie, jego ilości i tak dalej:

  • Powstawanie małych rozmiarach
  • Wiele jednostek o małych rozmiarach
  • Pojedyncze średnich gospodarza
  • Wiele jednostek o różnych rozmiarach
  • Formularz podśluzówkowy
  • Duża wielkość guza
  • Edukacja na nodze
  • Skomplikowany kształt.

Diagnostyka jest oparta na wynikach badań i ultradźwięków. W niektórych przypadkach, może wymagać MRI, które pozwala nam na oszacowanie wielkości edukacji i ich dokładną lokalizację. Nigdy nie zdiagnozowano bez badań laboratoryjnych.

Dzięki niemu, możemy określić przyczyny związane z poziomami hormonów, jak również ujawnić ukryte zapalenie.

Wybór leczenia

Po diagnoza jest ustawiony wybrany leczenia. Oczywiście, najpierw spróbować wyeliminować choroby za pomocą leków. Najczęściej używane z hormonów, które zmniejszają węzły.

W tym samym czasie jest konieczne, aby wykonać środki do normalizacji obrazu krwi, co jest często obserwowane w niedokrwistości macicy. Należy zachować szczególną ostrożność, aby dostosować leczenie u kobiet w wieku rozrodczym. To mogą być podawane zastrzyki do normalizacji poziomu hormonów i cykle miesiączkowe.

W obecności procesów zapalnych należy określić patogenu i na tej podstawie do przeprowadzenia leczenia dopochwowego.

W niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny wykazuje patologię. Z reguły dotyczy krwotoku duży rozmiar i stany związane z degeneracją węzłów. Ponadto, te techniki są zalecane dla kobiet, które nie planują ciąży w przyszłości.

Wybór metody przeprowadzono na świadectwo ultradźwięków.

W przypadku leczenia mięśniaków macicy poprzez węzeł hormony nie może być zrealizowany z zachowaniem formacje usunięcie macicy. W tym samym czasie, to obróbka jest tymczasowa, ponieważ nie ma pewności, że węzły nie pojawiają się. Dlatego sposób ten stosuje się, jeżeli węzeł znajduje się na przedniej ścianie macicy i zapobiega zagnieżdżeniu jaja, który jest przyczyną niepłodności.

Embolizacji działa dobrze: Wynikiem tej procedury jest zatykanie węzeł naczyń krwionośnych, co prowadzi do martwicy. Po przeprowadzeniu tej procedury, kobieta powinna być w aptece, ponieważ nie wyklucza nawrót patologii. Zaleca się, aby zachować obrazy uzyskane w czasie diagnozy ultradźwiękowe, aby następnie porównanie stanu błony śluzowej i warstwę mięśni macicy.

Jeśli kobieta nie ma zamiaru poczęcia, może być używany FUS ablacji. Procedura ta usunęła wewnętrzna warstwa macicy i zdolność poczęcia całkowicie stracone. Przy właściwym przeprowadzeniu zogniskowanych ultradźwięków ablacji eliminuje krwawienie, usunąć komponenty i normalizacji stanu.

Jednak, jak już wspomniano, sposób ten stosuje się tylko u kobiet w wieku powyżej 40 lat.

W leczeniu mięśniaków macicy jest opowiedziana w filmie:

Jak to zrobić bez lekarzy?

Niektórzy uważają, że mięśniaki można leczyć ziół. Oczywiście leczenie środków ludowej może być skuteczne, lecz nie jest konieczne, aby zrezygnować tradycyjne. Co do zasady, po dobranej terapii hormonalnej może używać ziół, aby pomóc wyjść z choroby i poprawy zdrowia.

Oprócz naparów ziołowych, istnieją metody związane z głodu, douching, kompresji i innych przepisów. Być może pewien efekt dają, ale nie zapomnij o wielu przeciwwskazań. Nawet niewinne na pierwszy rzut oka może powodować wole douching, co tylko pogorszy sytuację.

Share →