Wolem tarczycy wole - bardzo często patologia

Wolem tarczycy wole – bardzo często patologia

18 lutego 2013

W ostatnich latach stwierdzono, że zmiany w węzłowej tarczycy występuje częściej niż rozpraszających oraz w większości przypadków, nie stwarzają zagrożenia. Ale w tym samym czasie, gdy węzły mogą wzrost wielkości ściśnięcie otaczające narządy i tkanki, a także złośliwe – regenerować do nowotworów złośliwych. Prawda jest taka ostatnia powikłaniem jest bardziej powszechne dla pojedynczych (samotnych) węzłów.

Co to jest wolem tarczycy i wola przyczyny jej rozwoju

Wolem goiter charakteryzuje się obecnością kilku węzłami tarczycy. Zazwyczaj te formacje są w stanie eutyreozy (prawidłowa czynność tarczycy) bohater nazywa się wolem eutyreozy wole (IES), i są częstsze u kobiet niż u mężczyzn.

Choroby oparte jest niedobór jodu w jedzeniu i środowisko wody lub brak asymilacji w organizmie pacjenta. Ten ostatni może wynikać z natury mocy (wiele sojowy, rzepa, brukiew, kapusta) lub żołądkowo-jelitowego i wątroby.

W tym przypadku, z deficytem jodu przez gruczoł tarczycy wytwarza niedoborem hormonu tarczycy, powoduje przysadkę do wydzielania dużych ilości ich hormon tyreotropowy (TSH), hormon stymulujący. Wpływ proliferacji TTG start (wzrost) komórek gruczołu tarczowego oraz wzrost objętości końcowej.

Share →