Worms - a pasożyty ślimakowe w organizmie człowieka ...

Worms – a pasożyty ślimakowe u ludzi i zwierząt. Około 300 gatunków tasiemca mogą pasożytować na ludzi. Wielu ludzi wierzy, że żyją tylko w jelitach, ale nie jest.

Niektóre rodzaje mogą pasożytować na płuca, wątroby, naczyń chłonnych, dróg żółciowych, mięśni, a nawet mózg.

Do zakażenia dochodzi najczęściej przez żywność, poprzez spożywanie skażonej żywności lub wody. Dziecko może wrócić w organizmie matki, pod warunkiem, że jest chora. W tym przypadku, larwy przedostają się do organizmu płodu przez łożysko.

Ale, na szczęście, jest to rzadki przypadek.

Robaki u dzieci – często jelitowe nicienie, glisty i Pinworm znaczy. Reszta robaczycy są znacznie rzadsze.

Oznaki i objawy robaczycy u dzieci

Rozwój choroby pojawia się zwykle w dwóch etapach – przewlekłych i ostrych. Ostry etap trwa od 2 tygodni do 2 miesięcy, odpowiada wprowadzeniu pasożyta w organizmie. Na tym etapie objawy są prawie identyczne dla wszystkich rodzajów robaczycy.

Dziecko może być zaniepokojeni ból lub skurcze w okolicy pępka brzucha. Pewny znak enterobiosis jest swędzenie w okolicy odbytu, wzmocniony przed snem. Jest to spowodowane faktem, że owsiki indeksowania przez odbyt w nocy, w celu stworzenia wokół jaja. Chore dzieci nie jedzą, nie mają apetytu, zaparcia mogą występować okresowo i reklamacje mdłości. Robaczyca zatrucia przewlekłego towarzyszy w organizmie powoduje niedokrwistość i spadek odporności. Takie dzieci są często chore, że kuleje, blade paznokcie i włosy matowe, łamliwe, zmęczenie.

Poprzez uczulenia organizmu mogą wystąpić bez wyraźnej przyczyny różnych reakcji alergicznych, takich jak pokrzywka lub zapalenie skóry.

Potem przychodzi przewlekły etap, którego czas trwania zależy od kilku miesięcy do kilku lat. Jest on reprezentowany przez szereg objawów, które zależą od środka i narządu. Na przykład, jeśli zostanie opistorhoze wystąpić żółtaczka trichocephalosis powodują krwotocznego zapalenia okrężnicy.

Wielki tłum glist czy tasiemiec może spowodować niedrożność jelit z odpowiednim obrazem klinicznym.

Należy zauważyć, że do zakażenia dochodzi najczęściej w okresie letnim i jesiennym. W tym czasie, trzeba być szczególnie wrażliwi na pojawienie się tych objawów.

Leczenie jelitowe robaki u dzieci

W leczeniu ważnym aspektem dokładnej higienie osobistej. Dziecko powinno być cięte krótkich paznokci, dłoni i obszar krokowy musi być czysty. To samo odnosi się do bielizny.

Jeśli nie stosować się do tych zasad może ponownie poczucie infekcji.

W dzisiejszym dużej liczby aptek anthelminthics. Lekarz na podstawie objawów i diagnostyki laboratoryjnej wybrać odpowiedni w zależności od rodzaju środka. Najczęściej są prazikwantel, albendazol, mebendazolu i Dekaris.

Biorąc tylko jedną tabletkę może rozstać się z tym problemem.

Skuteczne i tradycyjne leki, takie jak nasiona dyni i czosnkiem, ale leczenie będzie dłuższe.

Jeśli to konieczne, należy użyć leki przeciwhistaminowe, eubiotics, immunomodulatory i witamin.

Share →