Wprowadzenie do Terapii Gestalt technika

Wprowadzenie do Terapii Gestalt technika

Terapia Gestalt Technika zróżnicowane techniki używane – komunikacja werbalna i niewerbalna, strukturalnych i niestrukturalnych, introspekcji i interpersonalne skierowane do świata wewnętrznego i zewnętrznego manifestacji, symboliczny, a nie symboliczna. Niektóre metody nie są specyficzne dla Gestalcie leczenia, prawdopodobnie, każdy z nich może być uważany odmianą (zamierzone lub nie) znanymi sposobami w psychoterapii i w niektórych systemach duchowych nauk. Sesja terapii Gestalt jednak nie można pomylić z niczym innym ze względu na podejście, które stanowi podstawę nowego i jedynego w swoim rodzaju Gestalt.

Wyjątkowość terapii Gestalt nie jest na poziomie molekularnym, elementy technicznych elementów i związków molekularnych, ale na poziomie interpersonalnym, gdzie postawa kształtuje materiały techniczne i tworzy nową syntezę daną okazję.

Terapia Gestalt w dziedzinie jest głównie syntezowego. Fakt, że jest zazwyczaj pojedyncza «maleństwo» starych form, charakter i treść technologii w kontekście innych – w ograniczonym działaniem terapeuty wobec pacjentów, gdzie szczególną uwagę skierowanych do samego zjawiska, a nie na jego brzmienia.

Praktyczne terapia Gestalt jest metody syntezy, a nie skupia się na technice. Synteza występuje tylko w zakresie, w którym różne części mogą być wykrystalizowuje po środku. Centrum, w tym przypadku łączy razem cudownie różnorodnych zasobów poza zakres technik, że rozmawialiśmy o tym wcześniej, ponieważ znaczenie świadomości, odpowiedzialności.

Perls w swojej praktyce stale rozszerza swój repertuar o wszelkich możliwości, które przyczyniają się do jego celów, aby pacjent bardziej świadomy i odpowiedzialny. On dostosowany, zajęte, połączyć, i nigdy nie przestał wymyślać techniki, które nieświadomie, ale na samego życia kaprys.

Z swobodnego zrzeszania się, że wyróżniono ideę wspierania świadomości, ale przesunął akcent z zawartości w celu utworzenia; wziął ze zrozumieniem Rzeszy ochrony w działaniach mechanicznych i postrzeganej wartości wyrażenia; z «Obowiązki tyranii» Karen Horney, przyniósł ze sobą uosobienie czasu «top»; z psychologicznego dramatu – czepiam konfliktów; z daanetiki – przewiń traumatyczne epizody i propozycje odbiór powtarzania; Buddyzm Zen w – zazwyczaj zminimalizować intelektualizm i tak dalej.

Jednak w żaden sposób, nie wydają się myśleć o terapii Gestalt, która kompozycja jest odpowiednia lub po prostu eklektyczne podejście. Podobnie, nie postrzegamy muzykę Bacha składu poprzedniego włoskiego, niemieckiego lub francuskiego stylu (choć w pewnym sensie tak jest), ale uderza wyjątkowości tej syntezy, a nie uznania jej elementów jest nowa terapia budynku Gestalt dotyczy więcej niż jego starych cegieł.

W rozdziale 4, pokażę, jak szczególna relacja – skupić się na teraźniejszości – wzmocniło kilka cegieł w budynku Terapii Gestalt: W tym ćwiczeniu «kontinuum świadomości», Tutaj doświadczenia «Będąc w teraźniejszości» było nasienie, które nie znaleźć Perls do niektórych

Każda forma psychoterapii, ale w ich własnej świadomości (np, osobiste doświadczenia, które nazwał «satori»). Tak, jest to ziarno, które w przeszłości były historyczne forma medytacji, Perls zasadzone w ziemi rodzinnej do niego – w wolnym związku – i okazało się, że napromieniowane oko stało się wolne dysocjacji, w którym czegoś brakuje. I nie wystarczy w tym przypadku oczywiste.

Badałem koncentrację na obecne jako ideał (dobry aspekt życia), które jest oferowane do pacjenta jako terapeuta obszernych uregulowań, w którym trenuje z pomocą specjalnego sprzętu. To samo można powiedzieć o każdym aspekcie potrójnej terapii Gestalt ideału: świadomości, znaczenie odpowiedzialności.

Praktycznie dowolnej techniki terapii Gestalt można uznać za specjalny ekspresji rozległych przepisom: «realizowane», Rozporządzenie to, z kolei, jest wyrazem poglądów terapeuty i jego doświadczenia, które rzeczywiście mogą być godne tylko z wiedzy i świadomości światła – to wszystko, czego potrzebujesz, aby wydostać się z naszych problemów, aby zobaczyć głupotę naszych konfliktów na wolne od fantazji, które powodują nam troskę.

Podobnie, możemy rozważyć niemal dowolną techniką w terapii Gestalt jako specjalny przepisami krystalizacji: «Bądź odpowiedzialny, czuję się jak mistrz jego działań, poczuć.» Wymóg ten, z kolei, jest wyrazem terapeuty – na podstawie doświadczeń – tylko wtedy, gdy jesteśmy jacy jesteśmy, tylko wtedy możemy powiedzieć, że żyjemy, że jeśli nie zacznie być sobą – uznają, że już jesteśmy – Tylko wtedy będziemy znaleźć więcej przyjemności niż jakikolwiek samo pragnienie.

Aby powiedzieć, że celem terapii Gestalt jest obudzenie świadomości, poczucie pilności i odpowiedzialności, to jak mówienie, jej celem jest możliwość doświadczyć.

Jesteśmy zawsze coś «doświadczenie»Ale w tym samym czasie kontakt z doświadczeń bardzo słaby, że tylko w połowie budzi się do rzeczywistości. W tym sensie można powiedzieć, że jesteśmy dla zabawy.

Dla geshtalista prawdziwe przeżycie samo w sobie jest uczestnictwo lub korekty. Budząc moment – moment kontaktu z rzeczywistością – jest to, co pokaże nam prawdziwe oblicze fantomów naszych marzeń. Jest to również czas wykonywania w uczucia: tu można, na przykład, aby dowiedzieć się, że nie ma czegoś takiego, powinien się bać, czy nagroda za co żyć, przewyższa ból i straty, które chcielibyśmy, aby uniknąć w naszych snach.

Pragnienie sensacją jest częścią ich życia. Najczęściej przybiera formę pragnienia, aby przejść dalej i dalej w uczuciach, nie zwracając uwagi na te, które są na wyciągnięcie ręki. Pragnienie większej zastępuje wymóg głębokości, co może stać się nasz naturalny tryb kontaktu ze światem, gdybyśmy nie byli tak obojętni na to. Intuicyjna wyszukiwarka ta głębokość lub kompletność świadomości danej nam od urodzenia, ale poniósł porażkę, szukamy przez używek zamiennych wokół nas: w bogatych przyprawy żywności, wspinaczki w wysokich prędkości jazdy samochodów sportowych, konkurencji, tragedii na srebrnym ekranie.

Samo podejście terapia Gestalt przeciwnie. Doświadczenie nie bierze pobudzenie i zwiększenie wrażliwości. Geshtalist widzi «budzenie» Środowisko wsparcie nie zawsze jest tym, który «budzi» sama w sobie, to znaczy, odwołuje się do zmysłów.

Technika terapia Gestalt może służyć do powrotu pacjenta do skontaktowania się z jego uczuć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest, aby zatrzymać unikanie wolno zakrywać doświadczenia. Innym jest przyznanie nam energię pogodzić się z treścią świadomości w postaci wzmożonej uwagi lub świadomej przesady. Mimo, że oba te podejścia są nierozłączne, że jest suppressivnuyu i techniki ekspresji można przedstawić jako prawa i lewa terapeuty, będę mówić o nich oddzielnie.

Share →