Wprowadzenie pokarmów stałych

Wprowadzenie pokarmów stałych

Nasze dzieci są rośnie i rozwija się na co dzień. Tworzenie ich zdrowia i relacji do spożycia żywności w przyszłości w dużej mierze od tego, jak dobrze zwinięte dziecko zje pierwszy rok życia. Dla prawidłowego rozwoju dziecka do 6 miesięcy tyle z jego najbardziej ulubionych smakołyków – mleka matki.

I te chwile spędzone w piersi matki, dziecko nie zastąpi ani nic w świecie. Jeśli mama z jakiegoś powodu nie karmić piersią, to dla normalnego rozwoju wystarczająco wysokiej jakości dostosowany wzoru mleka, które zawiera wszystkie niezbędne białka, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne i witaminy.

Ale przychodzi czas, kiedy Twoje dziecko już nie mleko tylko tyle mamy.

Kiedy zacząć pokarmy stałe?

Pierwszy składnik stały produkty powinny zostać wprowadzone od 6 miesięcy. Trawienny dziecka moczowego zaczyna dojrzewać, aż po 4 miesiącu życia. Pojawiają się niezbędne enzymy zmniejsza przepuszczalność błon śluzowych, formy "Odporność lokalne",

Ale nie zapominaj, że dla dodatkowego mleka matki do karmienia powinien być głównym pokarmem dziecka! I pożądane jest, aby przestrzegać tej zasady do roku.

Czas, aby pomyśleć o pierwszym posiłku, jeśli zaczniesz zauważać, że:

dziecko nie sycić

on ma interes w dorosłych żywności

zęby dzieci zaczynają wybuchać

stara się siedzieć

Przynęta zaczyna z puree roślinnego, warzyw puree co najmniej agresywnych i najbardziej strawności dla układu pokarmowego dzieci. Istnieją dwa proste zasady – pierwszy wprowadzone białe i zielone warzywa. Uważa się, że są bardziej delikatne tkanki. Pierwsze uruchomienie składnikiem warzywne.

Share →