Wrażliwość zębów

Wrażliwość zębów

Bardzo często kobiety mają problemy wybielanie zębów i pytanie Leczenie krwawień dziąseł, ale inny palący problem jest wrażliwość zębów, gdy czujemy ból na zimno lub na gorąco. Wrażliwe zęby cierpi co najmniej jedną trzecią mieszkańców planety, dlaczego tak się dzieje i jak się go pozbyć, zajmiemy się w tym artykule.

Przyczyny nadwrażliwości zębów

Przed analizując przyczyny nadwrażliwości zębów, niech najpierw dowiedzieć się, dlatego czuję ból. Wiele osób uważa, że ​​wrażliwość zębów jest szkliwo, lecz odgrywają w tym procesie tylko pośrednią rolę. Szkliwo zębów jest tak zwana warstwa ochronna nasze zęby. Z biegiem czasu, z różnych przyczyn, szkliwo zębów może być cieńsza lub całkowicie rozbić, więc nasze zęby stają się zagrożone.

Kiedy nasze zęby spotkać procesów na zimno i gorąco komórek nerwowych, które są obecne w tkankach zębiny nadawania impulsów nerwowych w zębie, to mamy i tam jest taki rozbiór i ostry ból. Tak więc, rozwiały mit pierwszy ząb czułość przyczyną jest ich szkliwo. W rzeczywistości, z powodów jest słaba stanu szkliwa, a gdy przyczyną nadwrażliwości zębów jest zły stan szkliwa, a więc w tej części należy uznać przyczyn rozrzedzania i zniszczenia jej:

 • Niewłaściwa higiena

  Przyczyna uszkodzenia szkliwa jest źle opieka stomatologiczna, a mianowicie ich czyszczenia. Najpierw wybrał zły pędzel zbyt sztywny szczotką lub intensywnego ruchu podczas czyszczenia. Po drugie, negatywny wpływ na szkliwo posiadające tzw agresywnych past do zębów, wybielanie efekt.

  To właśnie te fakty są wymienione w pierwszej kolejności na niekorzystny wpływ na szkliwo zębów.

 • Patologia

  Różne choroby, które prowokują naruszenie przemiany mineralnej w organizmie, a często powodują skasowaniu szkliwo. Przykładem jest brak wapnia w ciele, które z kolei stanowi osłabienie jakość szkliwa.

 • Kwasy żywnościowe

  Picie dużych ilości kwaśnych pokarmów, takich jak owoce i soki owocowe, kawa, napoje z barwników – destrukcyjny wpływ na szkliwo.

 • „Choroba Dental”

  Również dlatego, że nasze szkliwo zębów wpływa negatywnie, może być wiele chorób stomatologicznych, a mianowicie, przyzębia, próchnicy, wypełnień rachunku, wadliwych, i tak dalej.

 • Palenie

  Względu palenia w zębach można opóźnić się kamienia nazębnego, który ostatecznie prowadzi do niszczenia szkliwa.

 • Słabe wybielanie

  Wiele dziewcząt zwykle śnieżnobiałym uśmiechem tak często uciekają się do specjalnych procedur wybielających. W wyniku złej podejścia do tej kwestii, pierwszymi ofiarami szkliwo zębów. Na przykład, niektóre klinika stomatologiczna, wybielanie zębów, „usuń” w warstwę szkliwa, co z kolei bezpośrednio wpływa na rozrzedzenie.

 • Bruksizm

  Bruksizm – przyzwyczajenie zgrzytanie zębów. W związku z tym, że zęby są stale ocierają się o siebie i usuwane szkliwa zębów.

  Leczenie nadwrażliwości zębów

  Nie chcemy, by zdyskredytować jednego producenta pasty do zębów, ale mimo to, pasta do zębów nie można przywrócić szkliwa zębów. Jeśli napotkasz problem, kiedy czujesz ból na zimno i gorąco, a następnie niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, powinien zalecić leczenie, a nie reklamy telewizyjnej.

  W celu zmniejszenia wrażliwości zębów, dentysta może traktować zęby specjalnymi farbami lub żele zawierające fluor. Te środki są używane przez pewien warstwą ochronną, która chroni tkankę zębiny.

  Zmniejszyć wrażliwość zębów, aby pomóc żele, które pomagają przywrócić skład mineralny zębów. W niektórych przypadkach lekarz może być przyporządkowane preparaty zawierają wapń.

  W celu wzmocnienia elementów szkliwa szybko przenikają do tkanek zębów, należy użyć jonoforezy. Metoda ta polega na tym, że z pomocą słabym prądzie rozładowania leki wkrótce zostanie osiągnięty w „prawo” zęba.

  Kiedy już rozwiązał problem z wrażliwymi zębami potrzebę wzmocnienia ich zębów szkliwo. Można to zrobić za pomocą procedur laserowych, który zdawał się uszczelnić pęknięcia zęba (małe wgniecenia w szkliwo zębów).

  Zapobieganie nadwrażliwości zębów

  Aby zapobiegać nadwrażliwości zębów, należy przestrzegać następujących zasad:

 • Wybierz odpowiednią szczoteczkę i pastę do zębów

  Zakup szczoteczkę do zębów, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego włosie powinno być średniej twardości, a na istniejących problemów szkliwa zębów, stosować tylko miękką szczotką.

  Nie używać bez potrzeby past wybielających silnych, przed ich użyciem należy skonsultować się z dentystą. Jeśli masz problemy z wrażliwych zębów, użyć specjalnych past, który stwierdził: „. Dla wrażliwych zębów”

 • Prawidłowe czyszczenie zębów

  Podczas szczotkowania zębów musi nacisnąć szczotki ruch powinien być lekka, od dołu do góry, a nie na całej długości rzędu zębów. Powierzchni żucia zębów należy czyścić ruchem okrężnym.

  Należy używać nici dentystycznej do czyszczenia niewielką szczelinę między zębami, albo były cząstki żywności doprowadzi do zniszczenia szkliwa zębów.

 • Odżywianie

  Oprócz różnych witamin, nasz organizm, a zwłaszcza zęby potrzebują wapnia. Dlatego, aby utrzymać równowagę, z wyjątkiem owoców i inne produkty zawierają witaminy, należy dodać do swojej codziennej diety w wapń, a mianowicie produktów mleko, ser, twaróg, itp

  Po kwaśne pokarmy spożywane, pijany lub sok napoje z barwników i kwasów – zawsze należy przepłukać usta ciepłą wodą.

  W każdym razie, nie należy używać zarówno na ciepło i zimno, w wyniku różnicy temperatur cierpi szkliwa zębów.

  Jeśli masz ból zęba z zimna i gorąca, musimy najpierw zobaczyć się z dentystą, wcześniej zaczniesz, aby rozwiązać problem, tym szybciej się go pozbyć.

 • Share →