Wrzód żołądka

Wrzód żołądka

Na naszej planecie, co dziesiąta osoba cierpi z powodu choroby wrzodowej żołądka. A główną przyczyną choroby jest niedbały stosunek do zdrowia.

Przyczyny owrzodzeń

Od stresów i emocji zniszczone błony śluzowej żołądka i wrzody występują. Leków, w szczególności podjęte na pusty żołądek, również zniszczyć śluzu i prowadzić do erozji. Zakażenie drobnoustrojami, zwłaszcza tak niebezpieczne, jak Helicobacter pylori-NA. Bakteria ta jest czynnikiem wywołującym zapalenie błony śluzowej żołądka. Lekarze uważają, że w chorobie wrzodowej, w 90% przypadków. Różne nadużycia władzy: pikantne żywności, słone i tłuste pokarmy, jedzenie zimne jedzenie, to wszystkie przyczyny prowadzące do owrzodzeń.

Choroba może być dziedziczne. Jeśli twoja rodzina ma już chorobę, nie jest zbyt leniwy na ekrany dwa razy w roku na gastroenterologa. Takie złe nawyki, takie jak palenie tytoniu i alkoholu, atakuje również śluzowej ściany z wrzodów żołądka i przyczyna.

Istnieją cztery stadia choroby wrzodowej.

Początkowy etap. U ludzi, zapalenie błony śluzowej żołądka, a na tym tle jest mała wada błony śluzowej żołądka jest erozja. A w gojeniu owrzodzeń tworzenie się blizn.

Istnieją następujące Objawy. po tłustej i pikantne żywności chorych, nie ma ciężkości w żołądku.

Drugi etap – ostrym owrzodzeniem. Na tym etapie, erozja się wrzód. Wrzody, w przeciwieństwie do erozji zaczyna rozkładać płytę mięśni i wrzód może wnikać głęboko położonych warstw błony śluzowej. Na tym etapie choroby jest palenie, ostre i ból po posiłku w nadbrzuszu.

Może powodować nudności i wymioty.

Trzeci etap choroby przewlekłe owrzodzenie. Co się dzieje na tym etapie? Wada wrzodziejące, nieleczona, będzie rozprzestrzeniać i pogłębiać w ścianie żołądka.

Choroba staje się przewlekłe. Istnieje stałe nudności, zgaga, ból brzucha po jedzeniu. Pacjent pojawia odbijanie się i wzdęcia.

W czwartym etapie, choroba staje skomplikowane wrzodowa. Etap ten jest bardzo niebezpieczne, ponieważ na tym etapie może wystąpić krwawienie z dwunastnicy, wrzody mogą rozwijać się w innym narządzie przez ścianę żołądka, może prowadzić do raka.

Leczenie choroby wrzodowej żołądka

Jeśli choroba Najważniejsze to nie panikować. Musisz udać się do lekarza i wykonywać jego polecenia. Zazwyczaj, pierwsze dwa stopnie są traktowane z dietą i leków. Istnieje ludowa środki leczenia tej choroby.

A w ostatnich etapach wymaga już interwencji chirurgicznej.

  • Przede wszystkim, należy podać żołądek uspokojenia się trochę i usuwa je, na przykład, mono-diety. Zmniejszenie zużycia tłustych i pikantnych potraw.
  • Aby uniknąć jakiegokolwiek stresu i kłótni musi być wniesiona spokój w porządku.
  • Będą przydatne rumianku i mięty.
  • Należy także unikać alkoholu i paleniem tytoniu. Ograniczyć spożycie kawy i mocnej herbaty.
Share →