Wrzód żołądka - objawy (objawy), leczenie, leki

Wrzód żołądka – objawy (objawy), leczenie, leki

Informacje na temat choroby i leczenie

Wrzody objawowe. Objawowej choroby wrzodowej – ostre lub przewlekłe ogniskowej zniszczenia śluzówki żołądka w etiologii i patogenezie, w odróżnieniu od pacjentów z chorobą wrzodową i jest tylko jednym z miejscowych objawów żołądka patologicznego ciała spowodowane różnymi czynnikami.

Etiologia, patogeneza. Objawowe wrzody żołądka:) owrzodzenie "Leczniczy" (Długotrwały niekontrolowane otrzymania kwas acetylosalicylowy i jego pochodne, pochodne Pirazolon, indol, histamina i kortykosteroidy t.); b) "wrzody niedotlenienia"Towarzyszący miażdżycy. nadciśnienie, zastoinową niewydolność serca, zapalenie przewlekłe. rozedma: a) "wrzody gormonogennie" z nadczynnością przytarczyc, wrzód nowotwory trzustki (zespół Zollingera – Ellisona) et al .; d) w ostrym owrzodzeniem stresowym w zawale mięśnia sercowego, palić udar, i tak dalej. D .;) owrzodzenie zapalenie wątroby i marskości wątroby. Wystąpienia wrzodów żołądka objawami często prowadzi do kombinacji określonych czynników. Tak więc, u osób zdrowych długotrwałe stosowanie kwasu salicylowego i glukokortykoidów rzadko powoduje owrzodzeń błony śluzowej żołądka, a stosowanie tych leków, ponieważ pacjenci z aktywną TH reumatyczne choroby reumatycznej serca w obecności niewydolności krążenia znacznie zwiększa częstość z objawami choroby wrzodowej żołądka (mniej dwunastnicy ).

Objawy i przebieg z objawami choroby wrzodowej żołądka polimorficznych. Mogą wystąpić pewne objawy, czas bez objawów klinicznych maskowanie

Głównym cierpienia (zawał mięśnia sercowego, przewlekła pneumonia. nadciśnienie, a więc aterosklerz. d.), mogą być niezdeterminowany charakter bólu brzucha i objawy niestrawności, czasami choroba jest typowe objawy choroby wrzodowej. Badanie rentgenowskie, endoskopia jest wrzód w żołądku niszowych, jak w chorobie wrzodowej. Do rozpoznania niezbędne jest historia (np, recepcja "wrzód" narkotyki) i badania (wykrywania chorób, na które nie są często objawami wrzody żołądka i ustanowienia relacji między tymi chorobami i owrzodzenia błony śluzowej żołądka).

Wrzody żołądka występują zwykle TB w terminalnym stadium gruźlicy płuc. Aby wykluczyć raka wrzody żołądka (choroba podstawowa forma raka) jest wymagane gastroskopii z biopsją.

Symptomatyczne wrzodowa może być ostry ("stres" et al.) i przewlekłe (na leki, marskość wątroby, przewlekłe zapalenie, miażdżyca, itp. d.). Powikłania: choroba wrzodowa i krwawienia perforacji. Stosunkowo często "cicho w tle"Przy braku dolegliwości z układu pokarmowego.

Leczenie – jak w chorobie wrzodowej. Leczenie choroby podstawowej. W "leczniczy" wrzody anulować lek, który powodował powstawanie wrzodów.

Zapobieganie objawami choroby wrzodowej żołądka jest terminowe leczenie chorób są często komplikuje objawami choroby wrzodowej żołądka podczas długotrwałego leczenia pacjentów z lekami, które mają stronę "ultserogennogo" Akcja -Sistematicheskoe kliniczna i radiologiczna kontrola stanu żołądka, badanie kału na krew utajoną co 3-4 dni, profilaktyczne, leki zobojętniające diety sparing i spoiwa.

Rokowanie wczesnego wykrywania i leczenia względnie korzystne.

Wrzód żołądka – Choroba klasy XI (Choroby układu pokarmowego), to jednostka K20-K31 "Choroby przełyku, żołądka i dwunastnicy",

Share →