Wskazówki dotyczące czyszczenia akwarium

Wskazówki dotyczące czyszczenia akwarium

Akwarium to nie tylko szczegół wnętrza, ale także skomplikowany system biologiczny z organicznej hierarchii. W tym małym świecie, aby cię zadowolić przez długi czas, trzeba zachować mu pewne warunki naturalne dla ryb, używając gidroobespecheniya, filtry, kompresory, oświetlenie, itp Ale najważniejszą rzeczą jest oczywiście prawidłowe akwariów czyszczących, które chcemy powiedzieć.

Udział szkła

Na szybie akwarium regularnie pojawiają się pod glonów i osiedlić różne mikroorganizmy. Za ich pośrednictwem, ryby nie jest prawie niewidoczne. Często pod wpływem oświetlenia w akwarium rosną zielone glony, a jeśli nie jest wystarczająco jasny brąz patyna.

Tablica najczęściej czyścić specjalną skrobaczkę. Skrobaki są w kilku formach:

  • Magnetycznym – składający się z dwóch połówek, z których jedna umieszczona jest w wodzie, a inne „wyciąga” z zewnątrz przez okno zgarniacza. Ta metoda oczyszczania jest bardzo wygodne, ponieważ nie moczyć ręce, ale w tym samym czasie można wyczyścić szybę akwarium od wewnątrz
  • Gąbczaste skrobaczki z drewnianą rączką odpowiedni do płytkich akwariach.

    Idealny do zbiorników z tworzyw sztucznych (zwykle magnetycznego tworzywa sztucznego zera, chociaż istnieją specjalne skrobaczki magnetyczne jak akwarium, ale w rzeczywistości są one dość rzadko zdarza się znaleźć w sprzedaży)

Jeśli kupisz specjalne skrobaczki problematyczne, można spróbować wyczyścić szybę zwykłą gąbką lub nylonu zapasów. Prawda jest taka, metoda ta wymaga więcej wysiłku fizycznego.

Nie tylko za pomocą specjalnych narzędzi do czyszczenia. Istnieje kilka gatunków ryb, które robią świetną robotę z niewielką ilością zanieczyszczeń (których szczegóły można znaleźć w sklepach specjalistycznych), nie ma ryb w szczególności dla małych akwariów i małe. Jeśli nie gupików i malonezii karmić kilka dni, będą zrywać glonów ze szkła (okrutne, ale skuteczne). Ancistrus (rodzaj glonów) mogą być czyszczone do pojemności zbiornika 50 litrów połysk.

Ślimaki chociaż również produkować czysty, ale lepiej nie liczyć, więc nie jedzą naloty równomiernie i trochę, pozostawiając wzory szkła z proedennyh utworów glonów.

Udział dołu

Na dnie zbiornika gromadzi się wiele zanieczyszczeń. Usunąć je za pomocą elastycznego przewodu z gumy lub okucie szkła. Średnica rury powinna być taka, aby woda z zanieczyszczeniami mogą przez niego przechodzić swobodnie.

Czubkiem wszystkie cząstki są usuwane z dna (procesowej przypominają śliwek benzyny ze zbiornika).

Dno może także być oczyszczony przez specjalne gryazecherpatelem lub dmuchawy z końcówką szkła. Mieszać gleby głosu pęcherzyki, które wzrosły od dołu. Jeśli tak nie jest, że jest zbyt wcześnie, aby wyczyścić akwarium. Jeśli okaże się pęcherzy, nie należy tak prowadzić końcówkę przewodu na dno akwarium, a także okresowo, aby trzymać go w ziemi. Należy powiedzieć, że czasem przepływu wody uzyskuje się bardzo silny, może wchłonąć nie tylko piasek, ale ciekawe ryby.

Poluzować głowicę pomoże lejek, który został umieszczony na końcu węża. Pomaga podczas czyszczenia i nie absorbuje piasku.

Udział powierzchni akwarium

Niektórzy właściciele akwariów mogą napotkać różne filmu pochodzenia na powierzchni wody. Aby uniknąć akwarium pokryte szkłem. Ale jeśli to się stało, a następnie wyjąć film nie jest trudne.

Musisz wziąć kartkę papieru, równej powierzchni wody, delikatnie mówiąc, trzymając go za krawędzie na górze i powoli podnosić razem z filmem. Powtórz dwa lub trzy razy, a ślady filmie całkowicie znikną z akwarium.

Czyszczenie filtra

Zwykle filtr Akwarium wykonane ze specjalnej pianki wodoodpornym. Wyłączony i ostrożnie usunięto filtr z wody. Otóż ​​wystarczy umyć go gąbką w łazience lub w kuchni pod strumień ciepłej wody. Jednak, co dwa miesiące całkowicie zdemontować mechanizm. Wyjmij wirnik z niego i usunąć nagromadzony brud i szlam.

Nie zapomnij, aby oczyścić dyszę filtra, to jest idealne do starego szczoteczką.

Woda źródlana jest lepiej zmienić część i powinny produkować przesadzania. Jesienią, trzeba się mocno zarośnięty cienką glonów usunąć słabe i chore ryby, czyste gleby i dbać o oświetlenie. Pamiętaj, że zbiornik do mycia odbywa się w tej samej wodzie, który był w nim, oraz w każdym przypadku, nie należy używać detergentów.

Ważne! Podczas czyszczenia akwarium może być trochę aktualizacja jego „wnętrza”. Dlatego też często ryby przesadzania nie są zalecane przez doświadczonych akwarystów, wszystkie permutacje ryb wewnątrz domu trzeba połączyć go z czyszczenia.

Share →