Wszystko o szachach

Wszystko o szachach

Zagraj w szachy online z prawdziwymi przeciwnikami! Idź TUTAJ

Wielu początkujących, którzy dopiero zaczynają się uczyć w szachy, wrażenie, że nie ma nic skomplikowanego. Szachownica i mały zestaw liczb – nic specjalnego, na pierwszy rzut oka. Ale to jest błędne.

Pierwszą rzeczą, którą należy rozpocząć opanowania gry w szachy – to jej prawo. Ale to nie wszystko. Wystarczy po prostu nauczyć się nazw figur i zasadami każdego skoku.

Ważniejsza jest wiedza z wielu taktyk i strategii. Ale wszystko po kolei.

Plac zabaw dla dzieci o to szachownica składająca się z 64 komórek i liczb, czarno-białe, ułożone po kolei, a zestaw, w wysokości szesnastu sztuk kolory biały i czarny. Zestaw każdego koloru ma osiem pionków, dwóch rycerzy i wycieczki słoni i jeden król i królowa. Zgodnie z przepisami, każdy kawałek porusza się na planszy na swój sposób.

Istotą gry jest „dokręcić” króla przeciwnika w „rogu” i zadeklarować mu „mat”.

Nauka gry w szachy

Jak wspomniano wcześniej, MM Botwinnik zidentyfikowano kilka czynników, które mogą prowadzić do góry szachy sukcesu. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Talent do nauczania gry w szachy

Nie jest tajemnicą, że w obecności talent, człowiek łatwiej nauczyć się biznesu. Ponadto szkolenia w szachy zajmuje mniej czasu i wysiłku. Ale to nie jest ostatni i ciężka praca.

Ponieważ, mając ogromną ilość jakości, człowiek jest w stanie osiągnąć większe niż przy Bora tylko talent.

Zdrowotności

Szachy – gra, która osiadłych wymaga wytrwałości sportowca, mentalne i, w pewnym stopniu. W dużych arcymistrzów w jedną stronę trwa kilka godzin czasu. Człowiek siedzi 3-5 godzin w fotelu, nie było to łatwe.

Ale nie może być warianty.

Na części prostej gry jest dość skomplikowane dla nerwowych rywali systemu. Nie bardzo łatwo bezpiecznie reagowanie w sytuacjach, kiedy zrobić krzywdę obrót lub przegap Czas zwycięskiej 100% prawie na niebiesko. Jednak posiadał słabsze nerwy mogą być również przygotowani do gry w szachy, i starają się w tym kierunku.

Sportowy charakter, chęć rywalizacji i walki silniejszych przeciwników – te cechy mają wystarczająco dużo, nie wszystkie sportowców. Ale to jest ważne? Nie jest konieczne, aby pamiętać, że szachy to sztuka – a nauka sport.

Niekoniecznie ktoś i coś do udowodnienia.

Studiowanie w szachy

Tutaj myślę, że nikt nie będzie twierdził, że jest to najważniejszy etap w rozwoju tej sztuki. Staje się jeszcze ważniejsze, jeśli chcesz grać w szachy profesjonalnie.

W naszych czasach, aby zdobyć wiedzę w tej dziedzinie nie jest trudno: można go nauczyć w szachy online lub odwiedź najbliższego kiosku i kupić niezbędną literaturę. Tutaj, jak wszędzie, mają wielką wiedzę na temat wagi.

Kluczem do sukcesu w tej grze – to jest pragnienie, aby grać i uczyć się teorii.

Popularne artykuły:

Share →