Wybór drewniane Pergole ogrodowe: 20 projekty dla estetów

Wybór drewniane Pergole ogrodowe: 20 projekty dla estetów

Słowo „pergola” brzmi dość tajemnicze i egzotyczne, a niewiele osób zdaje sobie sprawę, co kryje się za to naprawdę jest. Pergole często mylony z ich dalekich krewnych altanki.

Pergole zwane struktury kabaretki, pracownicy wsparcia dla roślin pnących. Tworzą zielone markizy, splatające się z roślinnością, a czasem całe korytarze światła barów na kolumnach lub łuki. Zazwyczaj te miniaturowe ogrody konstrukcja składa się z drewnianej lub metalowej ramie, są płaskie lub kuliste „dach” i wspierany przez kamiennych filarach lub kolumnach. W specjalnym koncie w projektantów krajobrazu są tylko drewniane pergole, która emanuje z jakiegoś szczególnego ciepła.

Najczęściej drewniane pergole wykonane z dębowych belek suchych, sosny, modrzewia i guma arabska, impregnowane specjalnymi kompozycjami antyseptyczne przedłużyć życie.

Rola w projektowaniu pergoli ogrodowych

Pergole wykonane w okresie Cesarstwa Rzymskiego nad winnic utrzymać winorośli i ułatwiają zbiory. Z biegiem czasu, utylitarne pergole funkcyjne zeszły na drugi plan, a jego potencjał dekoracyjne i estetyczne docenili i była prawdziwym klejnotem architektury krajobrazu. Jego elegancja, względna łatwość wykonania i praktyczność pergoli dać szybko zdobył serca i ogrodników domu.

Obecnie główna funkcja jest wykonywana zarówno metalu i drewniane pergole, jest stworzenie „na żywo” korytarz i zapewniają przejście dla pieszych pomiędzy różnymi obszarami ogrodzie.

Nie zapomniano, a podstawową rolą pergoli – służyć jako wsparcie dla różnych kręcone i obfitych roślin, wiszące w doniczkach.

W lecie, zarośnięte rośliny zielone, ogród pergola tworzy przyjemny chłód i cień, chroni przed wiatrem i wzrokiem ciekawskich.

Pergola może służyć jako oryginalne rozwiązanie dla pionowego ogrodnictwa. prześwit w części wejściowej stosuje bramkowe rozdziela się różnymi obszarami funkcjonalnymi, lub odwrotnie, do łączenia poszczególnych stref między nimi. Na przykład, pomaga oddzielić rekreacyjnej części ogrodu lub placu zabaw od strony ogrodu. I pergola doskonałe przebrania brzydkie gospodarstwa domowego i pomieszczenia gospodarcze.

I tak pięknie urządzone miejsce.

Gdzie jest najlepsze miejsce pergola na stronie

Drewniana pergola będzie dobrze wyglądać w każdej części ogrodu, ale mogą one ustawione na ścieżkę w ogrodzie. Ale w wewnętrznym patio pergola pomoże stworzyć przytulny zielony „pokój”. Wszędzie tam, gdzie został opublikowany pergoli ogrodowych: na torze, na patio lub na łące, będzie ona zawsze działać jako most na kompozycji ogrodowej, przyciągają chłód i komfort.

Pomaga zwiększyć efekt pięknych ławki ogrodowe i meble z wikliny.

Wybór roślin na pergoli krajobrazu

Pergola obudowane szybko uprawiać rośliny, które tworzą gęstą masę zieloną z oszczędności cień wspinaczki. Klasyczna wspinaczka roślin stworzyć żywą Antihelion Tarcza – dzikich i uprawianych winogron. Również niezwykły efekt tworzy chmielu, Celastrus, wiciokrzew, nasturtiums, powojników, winorośli, Actinidia, trawy cytrynowej chińskiego.

W południowych regionach – róż i wisteria. Winorośl splatają pergola, wymagają szczególnej uwagi: regularne suplementów mineralnych i organiczno-nawadnianie obfite.

Drewniana pergola w ogrodzie w stylu decyzji

Z drzew, aby stworzyć bardziej odpowiedni pergole dąb, sosna, modrzew i akacji. Na obszarze rejestracji lub starym stylu starych drewnianych domów i zmieści około rozpylanie stojak, ale blisko do nowoczesnych budynków jest znacznie bardziej odpowiednie, aby umieścić pergola z impregnowanym. Drewniane pergole z barów i deski są mocowane za pomocą śrub ocynkowanych lub anodowane i koniecznie przetwarzane antyseptyczne. Aby chronić drewniane konstrukcje przed gniciem powierzchni kaptura nitroemalyu bezbarwny lub biały kilka warstw farby pinotex.

Bardzo ładne pergole wygląd w połączeniu z filarów murowanych lub kolumn i belek dębowych. Idealny materiał do tworzenia sielankowej atmosfery w ogrodzie – surowego pni brzozowych.

Kształt pergoli są prostokątne i łukowe. Prostokątne pergole narysować prostą konstrukcję, ale łukowe bardziej skomplikowane do wykonania, ale biorą ich łaskę i łatwość.

Bez względu na materiał użyty do budowy pergolach, projektu, przede wszystkim powinny być mocne i stabilne, w stanie wytrzymać nawet najsilniejsze wiatry. Pod względem estetyki, pergola powinny wyglądać świetnie nawet bez roślinności i organicznie pasuje do ogólnych obszarów decyzyjnych stylu. Odległość między wspornikami pionowymi wynosi nie mniej niż metr.

Szerszy pergola, tym lepiej. Zbyt wąskie i niskie struktura może powodować uczucie niepewności, szczególnie wysokie – niewygodne. Pożądane jest, aby wysokość nie przekracza 2,5 pergole metrów.

Drewniana pergola – wspaniałe sztuczne dodatki naturalne zespół stworzyć przytulną, zielonej okolicy, gdzie można ukryć się przed słońcem i wzrokiem ciekawskich.

Share →