Wybór najlepszego szew.

Wybór najlepszego szew.

Dobry chirurg wiele problemów; osiągnięcia szybkiego gojenia ran, zapewniają dobry efekt kosmetyczny, jak również zapobieganie rozwojowi powikłań, takich jak szwy i zakażeniu rozbieżność. Rozwiązać wszystkie te problemy razem pozwoli właściwego wyboru materiału szwów.

W dużej mierze zależą od sukcesu chirurga używane szwów. Istnieje ogromna różnorodność typów materiałów szwów. Wszystkie one są zaprojektowane w celu ułatwienia obsługi i niezawodność węzła, w celu zmniejszenia wpływu na tkaninie i zmniejszania ryzyka zapalenia, a także w celu utrzymania wystarczającej wytrzymałości długiego szwu. Inne wymagania dla nici, jest możliwość zapewnienia wytrzymałości szwu, nawet po zakażeniu, a rozpuszczają się w przewidywalny sposób jak gojenie się ran. Wyborze optymalnej materiał nici dla każdej procedury, lekarz musi uwzględnić wszystkie wyżej zadań.

Istnieją dwa główne rodzaje szwów: przyswajalne i niewchłanialne. Wchłanialne szwy rozpuszczają, ale stopień gojenia ran ze względu na toczące się procesy hydrolizy lub proteolizy, szwy pozostają w nieabsorbowalnego tkanek zawsze. Ważne jest, aby zrozumieć, że osłabienie szwem i szybkości wchłaniania szwu – dwie różne rzeczy.

Poniższa tabela zawiera przegląd dostępnych na rynku materiałów, szwów. W tym artykule opisano różne rodzaje materiałów, szwów i wskazań do ich stosowania w ginekologii operacyjnej.

Szwy Klasyfikacja

Share →