Wyciek płynu owodniowego

Wyciek płynu owodniowego

Kluczową rolę w życiu płodowym dziecka odgrywają wód płodowych. Tworzą one najbardziej korzystne warunki dla rozwoju płodu, jest jego środowisko, chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Ważne jest również, że mają unikalną kompozycję biochemiczne i biorą udział w procesach metabolicznych, a nawet ma działanie bakteriobójcze.

Płód płynem owodniowym otoczony owodniowego membrany tzw owoców bańki. Jest integralność przepony jest w stanie w pełni zapewnić wszystkie ważne funkcje płynu owodniowego. Wyciek płynu owodniowego, objawy, które można znaleźć, powinny również być monitorowane przez lekarza.

Wolny czas jest niebezpieczne dla dziecka.

W normalnych pęknięcia pęcherza moczowego płodu podczas porodu przy pełnym lub prawie pełnym otwarciu szyjki macicy. Jeśli dziecko urodziło się, woda cofa się, ale walka jeszcze się nie rozpoczął, lub gdy przed dostawą, i bardzo wiele innych tygodnie naprzód, takie luki nazywa przedwczesne.

Sposób określania wycieku wody, objawy

W niektórych przypadkach, gdy przedwczesne pęknięcie błon płodowych płyn owodniowy odejść razem, wycieku wody w czasie ciąży staje się oczywista. Jednak zdarza się, że woda zacznie wyciekać z przerwami, w małej objętości. W tym przypadku, kobieta w tym czasie najtrudniej zrozumieć, co dzieje się z nim.

Fakt, że niektóre kobiety w ciąży mogą mylić wyciek wody z nietrzymaniem moczu jest czasem znaleźć w normie w późniejszych etapach. Lub wiedząc, że ciąży zwiększa ilość wydzieliny z pochwy może być szczególnie na wczesnych etapach i w obecności otyłości, myląc wód płodowych nad wyborem.

Objawy wyciek płynu owodniowego jest bardzo prosta. Konieczne jest, aby pamiętać, płyn owodniowy – przezroczysty płyn jest bezbarwny i bezwonny! A jeśli w czasie ciąży na każdym etapie kobiety pojawił się „nieznany”, aby jej wodnista wydzielina, nawet przy najmniejszym podejrzeniu wyciek wody powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. Określenie wycieku płynu owodniowego w swoim własnym domu może czasami powodować trudności dla kobiet, to trzeba doświadczenie specjalisty.

Wyciek płynu owodniowego, jak określić domu?

Definicja płynu owodniowego nie powodować trudności przez FRAUTEST wymyślił specjalny test do określenia wycieku wody. Można je nabyć z wyprzedzeniem, w aptece, więc on był zawsze pod ręką. Jego środek uznaje tylko płyn owodniowy.

Nie regularne wody lub moczu lub upławy nie pozwoli na reakcję.

Rozpoznanie wycieku płynu owodniowego

Tylko lekarz jest w stanie jednoznacznie obalić lub potwierdzić ważność wycieku wody. Za to, że na pewno będzie badać kobiety na fotelu ginekologicznym. W badaniu, lekarz poprosi ciąży kaszel, zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej oraz w obecności pękła bańka wyzwalają nowej porcji płynu owodniowego.

Ponadto, konieczne jest przeprowadzenie rozmaz na elementy ogrodzeń wody i wykonać specjalny test wycieku wody. Taki wyciek płynu owodniowego test oparty na określaniu łożyska mikroglobuliny, który jest obecny w wodzie. Jeśli pasek testowy po kontakcie z koloru wydzieliny zmiany naprawdę oznacza wyciek wody.

W celu określenia ilości wody stosowane metody ultradźwiękowej.

Zarząd Medyczny potwierdzenia pęknięciem błon

Jeśli wyciek wody i poważnie, a nawet wylana na etapie ciąży aż do 22 tygodni, w tym ciąża nie jest zapisywany.

W takim przypadku po 22 tygodniach, a następnie wszystkie możliwe działania, aby go zapisać. Główną taktyką, gdy wyciek wody i – poczekamy, zobaczymy. Jego celem jest przedłużenie ciąży do maksymalnego możliwego terminu, że płód był, jak najwięcej szans urodzić dojrzały.

Do zapobiegania przedwczesnego porodu z pęknięciem błon wyznaczonych tocolytics.

Biorąc pod uwagę, że należy dołożyć starań, by unikać rozwoju zapalenia błon płodowych, istnieją specjalne warunki dla utrzymania ciąży. Kobieta, która została znaleziona oznak wycieku wody jest określana w sterylnym pomieszczeniu. Dokładnie monitorować stan zdrowia matki i dziecka.

Ciężarne określić 04:00 każdy temperatury ciała i tętna, codzienne testy krwi do białych krwinek. Stale monitorować jakość i ilość przecieków wody (Plain pieluchy zmienia się za każdym 4:00). Konieczne jest również, co pięć dni w celu przeprowadzenia wysiew upławy. Gdy dziecko jest monitorowany przez CTG.

Maksymalnie do 34 tygodni od interwencji, aby zapobiec dalszemu zespół zaburzeń noworodka przy użyciu glikokortykosteroidy.

Jeśli jednak nie udało się zapobiec rozwojowi zapalenia błon płodowych lub oznaki pogorszenia dziecka, ciąży przepisać leczenie antybiotykami i lekarze odniosła się do kwestii sposobu dostawy.

W przypadku, gdy wyciek wody i na metę, ale walka wciąż nie jest dostępny, w zależności od decyzji lekarza w wykonaniu lub zaangażowanych w indukcji porodu lub wyczekujące na początku niezależnego rodzajów.

Jeśli w okresie wody złamał, nie walczy, lekarze prowadzą oksytocyna stymulacja do większości kobiet weszła do pracy.

Przyczyny pęknięcia błon płodowych w ciąży przedwczesnego

Uważa się, że najczęstszą przyczyną pęknięcia membran do chwili dostawy jest zakażenia dolnego słupa powłok owocowych. Jednak są one zmiękczane powodu opóźnień procesu zapalnego, a są one rozrywane. Infekcja rozprzestrzenia się do pęcherza moczowego lub dróg rodnych matki lub wewnątrzmacicznego zakażenia występuje. I druga opcja może być zarówno przyczyną, jak i skutkiem przedwczesnego pęknięcia błon płodowych.

Przedwczesny odjazd wody pracy na raz, a nie w partii.

Nie mniej ważną rolę szyjki macicy niekompetencja skrócenie państwa i zmiękczenie szyjki macicy na każdym etapie ciąży, co prowadzi do jego odkrycia. To z kolei powoduje czasami wypadnięcia pęcherza. Taka bańka można łatwo rannych, i bardziej narażone na ryzyko zakażenia.

Złamać może spowodować poważne uraz jamy brzusznej (na przykład nie był spadek ciąży na brzuch).

Jakie jest ryzyko przedwczesnego pęknięcia błon płodowych?

Wiedząc, że główną funkcją jest ochrona membrany płód infekcji, jedną z najbardziej poważnych powikłań związanych z przedwczesnym pęknięciem membran horionamnionit. W tym przypadku, proces zapalny skorupę rejestruje pierwszy owoców, a dopiero potem doprowadzić do infekcji w macicy. Ciąża 12 tygodni grozi powstanie wad rozwojowych u płodu i poronienia.

Jeśli zakażenie płodu następuje po upływie trzeciego miesiąca ciąży, konsekwencje mogą być uszkodzenia narządów i zakaźny śmierci wewnątrzmacicznej płodu, opóźnienie wzrostu i niewydolności łożyska.

Innym nie mniej poważne powikłanie porodu przedwczesnego jest początkiem, prowadzi do narodzin wcześniaka noworodka. Jak wiadomo, przedwczesność jest główną przyczyną śmiertelności okołoporodowej w strukturze. Nie mówiąc już o tym, że dziecko urodzone przedwcześnie, przeżywa wiele problemów, w tym neurologicznych i rozwój neurologiczny nerek.

Jak opisano w literaturze, tak zwanego „płodowej syndrome zgniatanie”, którego istota polega na tym, że ze względu na to, że wody wokół dziecka zmniejsza się, istnieje nacisk na niego ściankę macicy i może doprowadzić do deformacji kończyny.

Widząc, jak poważna jest sytuacja wylanie płynu owodniowego do terminu, ważne jest, aby rozpoznać oznaki wycieku płynu owodniowego, jak najszybciej i podejmuje niezbędne środki w celu zapobiegania tego powikłania.

Położnik-ginekolog Katarzyna Matusevich

Share →