Wyciek płynu owodniowego

Wyciek płynu owodniowego

Co zrobić, jeśli wyciek i płyn owodniowy

Wyciek płynu owodniowego – istnieje czy nie? To pytanie często pojawia się w przyszłych matek, a nie tylko tych, które są wykluciu się pierwszego dziecka. Rzeczywiście, jest to zjawisko może się mylić, a inne, naturalne i bezpieczne dla matki i dziecka.

Jak określić czas, że wyciek płynu owodniowego i jak pilnie potrzebujesz, aby zobaczyć się z lekarzem?

Jeśli zauważysz, że upławy gwałtownie wzrasta, pojawiają się strużka mokre ubrania – spróbuj następujące doświadczenie. Podmoytes dobrze, a następnie wytrzeć do sucha, umieścić się w kawałek cienkiego białego płótna materii. Jeśli objawy nie są widoczne gołym okiem z wycieku płynu owodniowego w postaci rosnących w rozmiarze mokrym miejscu na układaniu szmaciana – musisz iść do lekarza.

Co lekarz? W pierwszej kolejności, do przeprowadzenia badania ginekologicznego. Jeśli szyjka macicy nie jest skrócony, zamknął, a oko nie widać z jej rozładowania – najbardziej prawdopodobne, to nie jest woda. Jakie są oznaki wycieku płynu owodniowego ma, wie mniej lub bardziej doświadczonym ginekologiem, błędy są mało prawdopodobne. Ponadto, lekarz może skierować kobietę do nieplanowanego ultradźwięków. Ale jeszcze lepsze i bardziej wiarygodne, aby sprawdzić czy nie ma wycieków płynu owodniowego, ale, niestety, te narzędzia do diagnozy nie każdy prenatalnej kliniki.

Ale jest w prawie każdym szpitalu. W ciągu 10 minut będziesz wiedzieć na pewno – wodę, czy nie. Jeśli nie chcesz iść do szpitala, można kupić własny test (amniotesta) w aptece, to koszt około 400 rubli, i od razu przychodzą do lekarza z nim.

Dla rozpoznania, lekarz podejmie wymaz z pochwy.

Pamiętać, że płyn owodniowy odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Tylko zapewnia integralność membrany są sterylne środowisko, w którym rozwija się płód. Po godzinie 12:00, jaki upłynął od wybuchu membran, co znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji błon, które mogą doprowadzić do posocznicy i śmierci matki do dziecka. Oczywiste jest, że lepiej po bańce wkrótce urodzić, ale tylko wtedy, gdy w ciąży pełną kadencję lub blisko niego. A co, jeśli wyciek płynu owodniowego i we wczesnej ciąży? Lekarze możliwe zawsze staram się uratować życie dziecka.

Kobieta z wyciek płynu owodniowego jest umieszczony w dziale patologii ciąży i stale wstrzykiwany antybiotyki, aby zapobiec różnych infekcji. To jest nadal możliwe ciąży i po stymulowanie pracy. Co najmniej, pożądane jest, aby wytrzymać ciąży do 32 tygodni – on określenie to płód jest już bardzo opłacalne.

Share →