Wydzielina z piersi kobiet w ciąży

Wydzielina z piersi kobiet w ciąży

30 maja 2014 4447

Zmiany występują u kobiet w ciąży od momentu poczęcia, a nawet wtedy, gdy „ciekawa sytuacja” ma nie zauważalnie wokół, kobieta już czuje, że to jest coś niezwykłego i nowego. Na przykład, od pierwszych dni ciąży, może poczuć się zmian w piersi: może stać się bardzo wrażliwe i nawet bolesne, zwiększenie rozmiarów, często pojawia się w niebieskiej siateczki żył i sutki i brodawek ciemnieją.

Ale większość wiadomości może być oddzielona od gruczołów sutkowych podczas ciąży, które są nazywane siara. ponieważ może on być pierwszych dni ciąży. Czy kiedykolwiek chciałeś, aby zapewnić kobietom w ciąży: wydzielina z piersi kobiety w ciąży są uważane za zjawisko całkowicie naturalne, jak również, a ich brak. Ale wszystko po kolei.

Izolacja siary z gruczołów sutkowych podczas ciąży

Czym jest siara i jak to wygląda? To, słodkawy smak, płyn żółtawy, wodnisty struktury. Zwykle zaczyna się wyróżniać od razu po urodzeniu, ale może pojawić się przed drugim trymestrze ciąży, często z 19 tygodni.

Pierwszy siary żółte i grube, blisko opuszczenia przebarwieniu i będzie więcej wody. Siara jest ciekawy skład chemiczny: jest to nawet więcej kalorii niż mleko matki, i zawiera substancje takie jak tłuszcze, białka mleka, bale łydki, konkretnego colostric witamin A, E, C, B i składników mineralnych. Takie mleczna wydzielina w czasie ciąży – nie powodem do niepokoju. Wywołują one prolaktynę hormon, który jest odpowiedzialny za mleko.

Zmiany hormonalne w organizmie kobiety ciężarnej jest tak gwałtowne, że prototyp mleka – colostrum – zaczynają się pojawiać „z góry”. Stymulowania produkcji masy siara puszki piersi lub jego aktywnej stymulacji czasie stosunku.

W ludzi istnieje wiele mitów na temat wyboru gruczołów sutkowych podczas ciąży.

Po pierwsze, że siary – prekursorem rodzaju. Dlatego wiele osób zaczyna się panika, zauważając, wyróżniać się z brodawki żółtawe kropelki w drugim – na początku trzeciego trymestru ciąży! Lekarze mówią, że wiele kobiet w ciąży do nich zadzwonić, aby narzekać na wygląd siary i poprosił, aby hospitalizować je tylko w przypadku.

Jednak obawy te są bezpodstawne: na własną rękę wydzielina z piersi w czasie ciąży nie jest prekursorem rodzaju.

Po drugie, pojawienie się siary – pierwszym objawem ciąży. Niektóre kobiety, którzy chcą wiedzieć, czy są w ciąży, kliknij na sutki, starając się zobaczyć coś, co wyróżnia się czy nie. Jednak jest to prasa może być przyczyną siary, a wydzielina z piersi są nie tylko u kobiet w ciąży, ponieważ zdarza się u mężczyzn, jak również w nowo narodzonych dziewczynek, a wszystko ze względu na wzrost poziomu prolaktyny w organizmie. A tak na marginesie, spychając brodawki, można prowadzić zakażenia mikropęknięć niewidzialnych dla oka.

Po trzecie, jeśli kobieta ma dużo siary, a następnie mleko będzie wiele. Zgodnie z tym, te kobiety, które przez cały okres ciąży nie jest wydzielina z piersi nie było, zacząć się martwić, że po urodzeniu dziecka karmić dziecka zakupili-mieszanin. W rzeczywistości, nie ma związku między ilością mleka, a nie siary.

Higiena w alokacji piersi w ciąży

Będzie to przydatne, aby porozmawiać o higienę. Ważne jest, aby pick up biustonosz. z szkielet ukryty w kubkach, z dobrą obsługą i łatwo regulowanym zapięciem, dobrych zapisów, ale w żadnym wypadku nie Bez kompresji klatki piersiowej. Jeśli zaczęły alokacji gruczołów sutkowych podczas ciąży, będzie zbędny specjalne wkładki (Sprzedawane w sklepach i aptekach) lub konwencjonalne płatki kosmetyczne (jest to łatwiejsze niż włożyć kawałki materiału i bardziej higieniczne, jest o wiele łatwiej rzucić płytę niż za każdym razem myć sztuk). Nawet jeśli wybór nie jest zbyt ciężki, trafią na bieliźnie nie jest pożądane, ponieważ ciepłe siary – dobre pożywką dla bakterii, które mogą prowadzić, po raz kolejny, aby wnikaniem infekcji w klatce piersiowej.

Konieczne jest także kilka razy dziennie myć ciepłą wodą z mleka bez mydła – tych prostych zasad higieny może pomóc uniknąć wielu problemów.

Co najważniejsze – nie próbuj odciągać pokarm podczas przydzielania ciąży. Być może słyszeliście, że matki karmiące z niewielką ilością mleka kobiecego nie zaleca się wylewać dziecka do karmienia, ale raczej, aby go do piersi tak często, jak to możliwe – sutek stymulacja pobudza produkcję mleka matki. Tak samo jest z siary, jeżeli zlać to będzie nie mniej, ale więcej.

Tak więc – no intensywnej stymulacji piersi, gdyż oprócz zwiększenia ilości wyładowania, stymuluje wydzielanie oksytocyny we krwi, który stymuluje skurcze mięśni gładkich macicy, co oznacza, że ​​może on spowodować poronienie (zwłaszcza jeśli występuje ryzyko poronienia).

Nie martw się, jeśli czujesz, mrowienia w skrzyni. Z dwóch powodów: po pierwsze, siara jest przepychane przez przewód, a po drugie, ona rośnie piersi w ramach przygotowań do produkcji mleka, odcinków skóry i zaczyna swędzieć. Nie zapomnij użyć specjalnych kremów na rozstępy, to oszczędność uczucie swędzenia i zapobiec pojawieniu się brzydkich blizn na skórze po porodzie.

Kremy te, jak również wszelkie makijażu w czasie ciąży, to lepiej kupić w drogerii.

Kiedy należy skontaktować się z lekarzem

Czasami, zwłaszcza jeśli masz pierwszą ciążę, wydzielina z piersi spowodować zupełnie niepotrzebne obawy. Ale są chwile, kiedy warto strażnik.

Tak, powodem do poszukiwania pomocy medycznej:

  • regularne bóle ból w klatce piersiowej;
  • nierówna powiększenie piersi, zagłębienia i guzki na nich;
  • żółta lub krwawa wydzielina z sutka.

Nie przejmuj się, od razu, na przykład, na szóstym lub siódmym miesiącu, wiele kobiet zauważyć, że siara była ciecz z plamy krwi – takie zmiany wywołał aktywnie wyróżniać się w tego hormonu okresu (prolaktyny, odpowiedzialnej za obecności lub braku mleka i oksytocyny, odpowiedzialnej za dopuszczenie do mleczarni kanały). Taka wydzielina z piersi w czasie ciąży w ogóle, są normą, pod warunkiem jednak, że skonsultować się z lekarzem i on powie Ci, że nie ma się czego obawiać.

Wszelkie zmiany, które pojawiają się w czasie ciąży, w tym udzielenia absolutorium z piersi, poinformować ginekologa. Jeśli jest coś, wątpliwości, skieruje cię do mammologu, że po dokładnym zbadaniu powie przyczynę nietypowych wydzielin.

Bądź przygotowany na to, że poprosi cię na następujące pytania:

  • Jak długo pojawiły się podział?
  • Jakiego są koloru?
  • odróżnić od jednej piersi lub obu?
  • pojawia się po kliknięciu lub po prostu w porządku?

Konieczne może być dodatkowe badania: krwi, USG piersi, mammografia, lub piersi MRI Duktogramma. Czasami badanie i płyn uwolniony od piersi. Jednak ciąża jest rzadko konieczne do przeprowadzenia takiego badania, ponieważ poważną przyczyną jest najczęściej polega na restrukturyzacji poziomu hormonów w organizmie. Ale nadal, jeśli jesteś ostrożny absolutorium z piersi w czasie ciąży, należy skonsultować się z lekarzem jest zobowiązany do natychmiastowego wyeliminowania możliwości wszelkich poważnych chorób gruczołów sutkowych.

Zalecamy, aby przeczytać:  Brązowa wydzielina w ciąży – bardzo niepokojące

Share →