Wylewki z rękami: przygotowanie podstawy i napełniania

Wylewki z rękami: przygotowanie podstawy i napełniania

Wylewki można zrobić samodzielnie

Dodać Wylewki z ich rąk nie jest bardzo trudne. Najważniejsze – przestrzegać prostych instrukcji i przestrzegać technologii.

Co to jest samopoziomujących podłóg. Ten bezszwowe wykończenie powierzchni, to jest również nazywany cieczą linoleum. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcie na okładce, jak będzie chciał, aby tak piękna w domu. Nie jest to zaskakujące! On błyszczy i mieni, inny doskonałą równość i gładkość, trwałość i wytrzymałość.

Żywotność takiego ubezpieczenia – od czterdziestu lat. Nie jest konieczne, aby umieścić dywanów. On jest sam w sobie dobry, ciepły, lekki i elegancki.

Ponadto, ta powłoka jest bezpieczna dla zdrowia, co pozwala jej aktywnie używać w dzielnicy mieszkalnej.

Przygotowanie podłoża

Powłoka Wylewki mogą być stosowane do betonu, cementu i płytek ceramicznych, drewnianej podstawie. Każda z tych powierzchni powinna być gładka. Jak to sprawdzić? Z szafy poziomie we wszystkich kierunkach poziomych.

Tolerancja – nie więcej niż cztery milimetry. Aby przygotować drewnianą podłogę, trzeba podjąć następujące działania:

 1. usuń cokołu;
 2. usuwania starej farby, lakiery, kleje (narzędzia do pracy – łopatką, skrobak, szczotka metalowa, szlifierka);
 3.  sprawdzić wilgotność drewna jest (nie więcej niż dziesięć procent);
 4. wykazały żadnych pęknięć; duża piasku papierem ściernym (jest to konieczne dla lepszej przyczepności);
 5. usunąć kurz i brud za pomocą odkurzacza do czyszczenia podłogi i proszek do czyszczenia odtłuszczania;
 6. leżał popękane moździerzy.

Do wytwarzania betonowej podstawy musi wykonać następujące kroki:

 • sprawdzić wilgotność (mniej niż cztery procent);
 • sprawdzenie wytrzymałości na ściskanie (20 MPa) i skórki (1,5 MPa);
 • Jeśli beton ostatnio wystąpiło placement, przed zainstalowaniem Wylewki musi być co najmniej dwadzieścia osiem dni;
 • z podstawy poprzednich powłok;
 • lany, klej, farby olejne, plamy i inne zanieczyszczenia;
 • sprzątanie gruzu i kurzu;
 •  pęknięcia, chipsy, budowa wgniecenia z dodatkiem mieszaniny żywicy uszczelniania; małe luki i szczeliny kompozycji klejącej;
 • wyrównywania powierzchni szlifierki;
 •  sprawdzić za pomocą poziomu poziomej.

Najlepszym rozwiązaniem dla wyrównania i drewna, a betonowym fundamencie – Zastosowanie podkładu dla całej remisu. Mieszanina ta pasta wykonana na bazie preparatu środka wiążącego.

Jeśli podstawą piętrze samopoziomowania jest płytki ceramiczne, należy najpierw sprawdzić wiarygodność płyty montażowe (wszystko źle przechowywane usunąć unieważnienie kit), odtłuszczone z rozpuszczalnikiem organicznym i zagruntować.

Podłoże pod posadzki samopoziomujące są zarejestrowane w obowiązujących przepisach. Wszelkie Podłoże powinno być stabilne, mocne, suche, mocne, czyste.

Elementarz

Wyrównania powierzchni

Starter jest przeznaczony dla lepszej podstawy rękojeści z posadzki samopoziomujące. lepszego rozprowadzania i aby zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza. I suche porowate powierzchnie opierają się w kilku etapach, aby całkowicie zamknąć pory. Bardzo porowatym baza impregnowane wysokich starterami lepkości.

Powierzchnie betonowe wykorzystywane najczęściej dwuskładnikowego podkładu epoksydowego zawierającego wypełniaczy mineralnych i rozpuszczalników.

Impregnacja zasady prowadzi się w dobrze wentylowanych ze stałym lub spadku temperatury. W innych okolicznościach może pojawić się pęcherzyki. Podkład nakładany przy użyciu szerokiego pędzla lub wałka. Każda kolejna warstwa jest nakładana po wyschnięciu poprzedniej.

O jeden dzień, aż kurz osiadł na zagruntowane podłoże „wylewa” mieszaniny.

Przygotowanie roztworu i lokalu: że Wylewki jest dobrze rozłożone na powierzchni, jest to konieczne do wykonania w proporcjach podanych przez producenta w instrukcji. Prawidłowa konsystencja roztworu – Kluczem do dobrego rozprowadzania.

Wylano do czystego pojemnika, początkowo wodą, a następnie wysuszyć mieszaninę przelewa się. Całość mieszano przez wiertarkę ze specjalną dyszą etapami przerywany 01:59 minut. Wynik powinien być jednorodna masa bez grudek i pęcherzyków.

Sprawdzić jakość roztworu w następujący sposób.

Potrzebny jest mały pierścień z tworzywa sztucznego o średnicy pięciu centymetrów, a wysokość od czterech do pięciu centymetrów. Może to być nasadka male deodorant pianka do golenia odcięto od dołu. Pierścień jest zamocowany na idealnie płaskiej i gładkiej powierzchni (na przykład szkło).

Następnie roztwór wylewa się gotowy do pokrywy. W wyniku tych manipulacji pokrywa jest podniesiona, a ciekłą mieszaninę nanosi się na szybę. Jeśli średnica powstałego „plam” szesnaście do osiemnastu centymetrów, konsystencja roztworu jest optymalne dla betonową.

Jeśli tak, to musisz wypełnić suchej mieszanki, mniej – wlać wodę. Spoina może również powodować powstawanie pęknięć i żetonów, powolne suszenie podłogi i zmniejszenia jego wytrzymałości.

Jeśli się Wylewki z rękami. niezbędny do osiągnięcia określonej temperatury pokojowej (+ 15 ° do 25 °). Dokładne wskazanie temperatury podane w instrukcji do suchej mieszaniny. Wilgotność w pomieszczeniu nie powinna przekraczać osiemdziesiąt procent (wysoki kondensacji wilgoci na powierzchni).

Rozpoczęcie prac na ścianie, najdalej od wejścia. Podłogi w tych samych pomieszczeniach musi wypełnić bez przerwy. W przeciwnym razie mogą wystąpić różnice wysokości.

Mieszany roztwór wylewano pasków równoległych ściana jastrychu. Do wykonania grubość i równomierne rozprowadzenie warstwy użyciem szerokiej łopatki. Optymalna grubość – z trzech do pięciu milimetrów. Liczba ta jest korygowana wycieraczkę. Dla lepszego rozkładu na powierzchni i usuwania rozwiązanie złapany w pęcherzyków powietrza jest wałek z kolcami.

To znaczy, do współpracy z jedną porcją roztworu za pomocą trzech narzędzi: szpachlą, belki ssącej tocznych.

Podłogi nalewane w apartamencie

Następnie roztwór wlewa się do nowej porcji i gładka walcuje by już znanym układzie. W ten sposób wypełnia całą podłogę. Nawiasem mówiąc, Przygotowana mieszanina ma być stosowany przez sześćdziesiąt minut. Między ustaleniami każdego z następujących części nie powinno trwać dłużej niż dziesięć minut.

Po zaleca się ułożenie na folii powierzchni podłogi lub folii. To zapobiega krzepnięciu kurz i nierówny.

Po wysuszeniu podłogowe mogą być pokryte lakierem poliuretanowej. Ta prosta technika daje szczególną blask i połysk, a poprawa jakości powłoki. Wylewki gotowe do użycia w ciągu pięciu dni od odlewania, i można chodzić na dziesięć-12: 00.

System ogrzewania „ciepłej podłogi” może zawierać tylko siedem dni.

Dekoracyjne Wylewki

Podłogi nalewane – jest to ogromny zakres projektantów i artystów. Co nie wymyślić osób z wyglądu tego typu wykładziny podłogowej!

Podejście dźwięk do skomplikowanej pracy, ścisłe przestrzeganie układania technologii i ostrożnego obchodzenia się zachować wygląd podłogi samopoziomowania przez długi okres eksploatacji.

Share →