Wysoka temperatura ciała u dzieci. Co robić?

Wysoka temperatura ciała u dzieci. Co robić?

Jak obniżyć wysoką temperaturę ciała w dzieciństwie?

Podwyższona temperatura ciała jest typowe dla dużej liczby chorób wieku dziecięcego. W małych dzieci, gorączka występuje znacznie częściej niż u dorosłych, czasami temperatura ciała dziecka może być bardzo wysoka, że ​​natychmiast przeraża rodziców. Dlatego niemal każda rodzina z dziećmi, rodzice przed pytaniem: "Co zrobić w wysokiej temperaturze ciała i jak obniżyć wysokie temperatury ciała w dzieciństwie?"

Najpierw rzućmy okiem na to, co "gorączka" dziecko.

Normalna temperatura ciała dzieci 0,3-0,4 stopni wyższe niż u osób dorosłych. W ciągu dnia dzieci mogą być obserwowane umiarkowany wzrost temperatury ciała – do 37,3-37,5 ° C zachowanie i samopoczucie dziecka nie zmieni, to pozostaje aktywna. Powodem tego wzrostu temperatury może być pobudzenie psycho-emocjonalny dziecka. Małe dzieci często wzrost temperatury następuje w wyniku przegrzania i odwodnienia.

Dla dzieci charakteryzują się również dzienne fluktuacje, więc nie ma potrzeby wykonywania codziennych pomiarów, jeśli dziecko nie jest chory, jak wahania te można uważać za gorączki. Jednakże, jeśli dziecko jest chore, lub jeśli miał podejrzenia, że ​​jest chory, musi dołączyć go w łóżku w pierwszej kolejności do pomiaru temperatury ciała.

Sama wzrost temperatury nie zawsze wskazuje na stopień ciężkości choroby. W niektórych przypadkach może być podniesienie obronną reakcję, w której interferon wywierają wyraźne działanie antywirusowe. W tym samym czasie dzieci trzech pierwszych miesięcy życia, choroby serca, układu nerwowego, podwyższając temperaturę powyżej 38 ° C może być niebezpieczne.

Więc, co zrobić, jeśli dziecko ma gorączkę? Co najważniejsze, nie panikuj. Postaraj się uspokoić i ciągnąć się razem. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zadzwonić do lokalnego lekarza lub pogotowie. Następnie przyjrzymy się bliżej dziecka: on wygląda, czuje się, należy zwrócić uwagę na sposób, że zachowuje. Istnieją pewne objawy choroby: kaszel, katar, wysypka, wymioty, lub biegunkę.

To powinno być, aby poinformować o tym lekarza. W międzyczasie, lekarz w sposób pomóc dziecku radzić sobie z temperaturą trzeba.

"Wielobarwne" gorączka.

Istnieją dwa typy gorączki „czerwony” i „białą”. Jest bardzo ważne, aby ustalić, które z nich dziecka, w obu przypadkach obróbka jest zmienny.

„Czerwony” gorączka.

Ten rodzaj gorączki występuje częściej i jest bardziej korzystne. Dziecko jest ogrzewana, wilgotna skóra i różowy, mogą pojawić się rumieniec na policzkach, ramionach i nogach ciepłe. Normalnym zachowaniem dziecka, chociaż znaczące zwiększenie temperatury.

Z tego typu zmniejszenie temperatury gorączki, jeśli to powyżej 38,5 ° C (dzieci poniżej 3 miesięcy, dzieci z chorobami serca i układu nerwowego, powyżej 38,0 ° C).

Twoje działania:

Dziecko ujawnić jak najwięcej się rozbierać.

 • Dostarczyć świeże powietrze, unikając przeciągów.

 • Jeśli dziecko jest zbyt aktywny, bieganie i skakanie, spróbuj się uspokoić go trochę, poczytać książkę lub obejrzeć ulubioną kreskówkę razem.

 • Należy zwiększyć spożycie płynów. Daj dziecku do picia więcej. Jeśli dziecko w wieku poniżej jednego roku – częściej stosuje się do piersi, jeśli dziecko jest na letni – dodatkowe napoje mogą być podane w formie napojów owocowych i jagodowych owoców, herbata, kompot.

 • Wzmocnienie ciepła poprzez przetarcie gąbką zwilżoną w ciepłej wodzie (30-32 ° C). Wycierania odbywa się przez 5 minut na pół godziny (4-5 razy), a następnie daje dziecku wysuszyć (nie wycierania, a nie na ścieranie, nie należy zakończyć!) W odparowanie wilgoci z powierzchni ciała temperatura spadnie.

 • Jeśli te sposoby nie wystarcza i temperatura wzrosła powyżej 38,5 ° C, przeniesiono do stosowania leków obniżających gorączkę. Do tej pory, najbardziej skutecznych i bezpiecznych produktów opartych na paracetamolu (Efferalgan, Panadol). Ściśle przestrzegać instrukcji, jak przedawkowanie narkotyków jest niebezpieczne i niewłaściwe dawki nie daje pożądanego rezultatu. W przypadku małych dzieci, leki te są dostępne w postaci syropów i świece dla starszych dzieci w postaci tabletek.

 • Następnie, pocieranie może zacząć ponownie. Lepiej jest zrobić na 30, a następnie 60, 90 minut po podaniu paracetamolu.

 • Pomiaru temperatury co 30-60 minut. Po obniżeniu temperatury 37,5 ° C do środków terapeutycznych są zakończone, ponieważ w przyszłości może to pójść sobie.

 • Gdy dziecko zaczyna spadać temperatura ciała, dziecko zacznie się pocić się obficie, więc trzeba dać dziecku do picia więcej przywrócenie utraconych płynów. Zmień łóżko i piżamy dla dzieci, aby suche ubrania. Gdy temperatura ciała normalne dziecko, on znów czuć się komfortowo.

  Jak ochłodzenia wycierania w podwyższonej temperatury ciała dziecka?

  Przykryć dziecko w łóżku i zdjąć górną część piżamy. Połóż dziecko na ręczniki nie mokre łóżko. W misce z zimną wodą i moczyć typu gąbkę w nim.

 • Delikatnie wytrzyj dziecka twarz, szyję i ręce.

  Następnie zdjąć spodnie piżamy i wytrzeć nogi. Sucha skóra nie wycierać, pozwól wyschnąć samej skóry.

 • Nadal to robić przez pół godziny, a następnie ponownie zmierzyć temperaturę ciała dziecka. Jeśli temperatura ciała utrzymuje się na wysokim, ponad 39,4 0 C, wezwać karetkę.

 • Ostrzeżenie!

  Aspiryna (kwas acetylosalicylowy) u dzieci poniżej 12 lat nie ma zastosowania, ponieważ może to spowodować Reye’a zespół (poważne uszkodzenie układu nerwowego, w połączeniu z wątroby i nerek). Jest to również popularny w zeszłym lek ma jakieś skutki uboczne: uszkodzenie śluzówki żołądka i jelit, zwiększonego krwawienia, reakcje alergiczne.

  Analginum za granicą z produkcji ze względu na możliwe skutki uboczne – Pojawienie się w sądzie, choroby nerek, rozwój niedokrwistości. Należy stosować ostrożnie u lekarza!

  „Biały” gorączka.

  W Delirium tremens przetwarzaniem rozpocznie się o 37,5 – 38 ° C

  Zachowanie dziecko często się zmienia, staje się słaby (czasami wręcz przeciwnie zbyt ekscytujące). Blada skóra, paznokcie i usta mogą być niebieskawy. Zimne dłonie i stopy .

  Twoje działania:

  Dziecko musi być ciepło. Nosić skarpetki, okryć kocem. Stopy mogą mieć ciepłe poduszki.

 • Napić się ciepłej (nie gorącej) herbaty. Jeśli dziecko nie chce, nie życie.

 • Jednocześnie z przeciwgorączkowy (paracetamol, Efferalgan, Panadol) jest zobowiązany do wydania leków rozszerzających naczynia (no-spa, papaweryny).

 • Niezależnie od rodzaju gorączki, dziecko powinno pójść do lekarza w celu ustalenia przyczyny wzrostu temperatury. Dalsze leczenie może wyznaczyć lekarza!

 • Gdy dziecko jest chore, rodzice przekonują się powody do zmartwień wiele. Ale przed przybyciem lekarza musi wiedzieć, jak pomóc dziecku, ale z powodu podniecenia i strachu – nie najlepszy z naszych asystentów. Dlatego Zbierzcie się, uspokój się i działać! Dziecko powinno czuć, że jest w dobrych rękach.

  Dziecko zawsze ufa matce, więc jej miłość i ciepło są w stanie wzmacniać skutków wszelkich leków.

  Autor: Julia Demisheva-Shvachko, pediatra.

  Share →