Wysypka na skórze dorosłego - indeks chorób skóry według lokalizacji ...

Wysypka na skórze osoby dorosłej – wskaźnik do miejsca choroby skóry, wysypka skórna.

Obecnie, łuszczycy (łuszczyca), choroby związane ze wspólną (porażenia 4-7% populacji). Niewątpliwą rolę czynników genetycznych w łuszczycy. Badanie łuszczycy pozwoliły na ustalenie predyspozycji do łuszczycy w wielu genów.

Ustawiono na bakteryjne i wirusowe teorii łuszczycy i możliwych zmian, pod wpływem ich aparatu genetycznego. W przypadku łuszczycy, są ważnymi zaburzenia immunologiczne w organizmie. U pacjentów z łuszczycą można stwierdzić manifestacje dysfunkcją ośrodkowego, obwodowego i autonomicznego układu nerwowego, hormonalnego, zmian metabolicznych.

Specjaliści są trzy stadia kliniczne łuszczycy. To postępowe, stacjonarne i cofa etapy.

Pod wpływem różnych czynników wyzwalających (uraz, psycho-emocjonalnego stresu, chorób zakaźnych, niedostateczne leczenie) rozwija pogorszenia choroby. Charakteryzuje się występowaniem obfitych małe guzki są podatne na wzrost i tworzenie płytek o różnych rozmiarach i kształtach. Mogą być pojedyncze lub zajmują rozległe obszary skóry, aż do całkowitego zniszczenia skóry.

 • W zaawansowanym stadium w charakterystycznym objawem reakcji łuszczycy izomorficznej (Kёbnera zjawisko). Charakteryzuje się ona tym, że miejsce urazu nawet niewielka występować typowych zmian.
 • W nieruchomej scenie łuszczycy zatrzymuje pojawienie się nowych elementów zmian skórnych i obwodowego hamuje wzrost płytki nazębnej.
 • Gdy cofa scenie łuszczycy zmniejsza intensywność kolorów płyt, zmniejsza złuszczanie, infiltracji, następuje absorpcja z tworzeniem elementów w przyszłych centrów pigmentacji w byłej wysypki. Elementy można zobaczyć wokół wąskiej obręczy psevdoatrofii Woronow.

  Istnieją trzy rodzaje łuszczycy, w zależności od sezonowości nawrotom: zima, lato nie jest zdefiniowana.

  Na początku choroby w wysypka łuszczyca jest zlokalizowana i przedstawione, pojedyncze płytki w typowych miejscach lokalizacji: głowy, zewnętrzną powierzchnię stawów łokciowych i kolanowych, sacrum. Tablice wyraźnie oddzielone od zdrowej skóry. Są one bogate w jasny różowy lub czerwony kolor i pokryte luźnymi srebrzystobiałym skalach. Po wykryciu wylewane skrobania elementy charakterystyczne objawy diagnostyczne "stearyna miejscu" (Gdy poskablivanii wzmocnione peeling, przypominający łojowe świece) "Terminal filmu" (Pojawia się po usunięciu łuski lśniące mokrej powierzchni) "punkt krwawienia" (Drip krwawienie z dalszym skrobania) na skórze głowy może

  występują rozproszone złuszczanie lub surowo ograniczone warstw łusek, które mogą uchwycić i okolic gładką skórę. Włosy w łuszczycy nie ma wpływu.

  Od wielkości i rodzaju wysypki, łuszczycy są następujące formy.

 • Spot łuszczyca, charakteryzują się grudki rozmiaru nasion prosa.
 • Krople widoczny łuszczycy, gdy grudki osiągnąć soczewkowy rozmiar (size z soczewicy).
 • Monety łuszczycy z grudkami 3-5 cm średnicy.
 • Pierścieniowa łuszczyca, gdy grudki pierścień utworzony przez pozostawiając środkową część zdrowej skóry.
 • Shaped lub geograficzne, łuszczyca, wysypka, gdy przypominają mapę.
 • Łojotokowe łuszczyca, gdy różowe łuszczących się zmian znajdują się w obszarach charakterystyczne dla łojotoku.

  O czwartej pacjentów z łuszczycą wpływa na paznokcie. Podstawowym łuszczyca jest spowodowane przez zniszczenie macierzy paznokcia, pokazany w postaci zagłębień punktowych i miejscu płytki paznokcia. Liceum łuszczycy paznokci jest konsekwencją porażki łożyska paznokcia i rolkami i charakteryzuje hyponychial napalone żółtawo-brązowe wybrzuszenia, widoczne przez płytkę paznokcia. Gwoździe zagęścić, kruszą, są pod paznokciem krwotok, oniholizisa.

  Jeśli to wpływa na dłonie i stopy rozwijają się duży okrągły łuszcząca z jasnymi granicami prążkowane tablice.

  Łuszczyca wysiękowa objawia intensywną reakcją zapalną skóry. Charakteryzuje się lamelarnych waga skorupy na powierzchni płytek, czasami przypominającej tort. Po usunięciu płatków-korek jest wilgotna nawierzchnia.

  Łuszczyca krostkowa może być wspólne (formularz Tsumbusha) lub ograniczone, z klęsce dłoni i stóp (Formularz Barbera). Pojawienie się tego silnego stresu łuszczyca, zakażenia, złe traktowanie. Powszechne łuszczyca krostkowa charakteryzuje się gorączką, ciężkim stanie ogólnym. Nagle, na tle jasny czerwony powierzchni pojawiają się małe pęcherzyki ropa, wraz piekący ból.

  Mogą one znajdować się w obszarze płytki, a prostopadle do skóry uprzednio nie zmienione. Nowe ogniska pojawiają się napadowym, zajmując duże obszary skóry. Scalone wrzody powoduje złuszczenie naskórka w formie "jeziora ropne"Może rozwinąć erytrodermia.

  Ograniczona łuszczyca krostkowa znacznie bardziej powszechne. Zlokalizowane wysypka na dłoniach i stopach w postaci krost na tle zaczerwienienie i obrzęk skóry. Dla porównania z common łuszczycy łatwiejsze. To odbywa się w dobrym stanie ogólnym, ale ma trwałe i częstych zaostrzeń.

  Prowokując czynnik jest rozdrażniony Terapia lokalna.

  Fałdy łuszczyca jest bardziej powszechne u dzieci i osób w podeszłym wieku, zwłaszcza u pacjentów z cukrzycą. Ogniska znajdują się pod pachami, pod biustem, w kroczu, pachwinowych i udowych składa w pępku i charakteryzują się ostrymi krawędziami, głębokiej czerwieni i lekkim złuszczaniem naskórka.

  Łuszczyca dłoni i stóp może występować samodzielnie lub w połączeniu z innymi częściami zmian skórnych, inna formacja ogniska z wyraźnymi granicami hiperkeratotycznymi, objęte skalach ociera trudne, bolesne obecność pęknięć. Charakterystyczny łuszczycowe triady nazywa pracy.

  Brodawkującego Łuszczyca charakteryzuje się wyraźną infiltracją wzrosła keratynizacji,

  Wzrosty warty, który zwykle znajduje się na skórę tułowia i kończyn.

  Artropaticheskom (artropatia), wraz z zmian skórnych charakteryzujących wspólnego zaangażowania w proces patologiczny. Zapalenie stawów charakteryzuje się ból, obrzęk, ograniczenie ruchomości stawów. Najczęściej dotyczy małych stawów. Artropatia może rozwijać się od drobnych do ogólnych zmian bóle stawów i niepełnosprawności pacjentów.

  Zmiany w stawach mogą bądź poprzedzać zmiany skórne, a rozwijają się w różnym czasie po debiucie procesu skóry. Nasilenie zmian na skórze mogą być różne.

  Erytrodermia łuszczycy jest ciężka postać łuszczycy. Rozwija się ze stopniowego rozwoju łuszczycy zwykłej i łączenia do pokonania całej skóry, charakteryzuje się gwałtownym przekrwieniem, obrzękiem, infiltracją skóry z obfitym dużej – a melkoplastinchatym rzadko defurfuration. Wysypka może towarzyszyć świąd o różnej intensywności, często silne.

  Na ta forma łuszczycy charakteryzuje się pogorszeniem stanu ogólnego gorączka, osłabienie, zmiany w badaniach krwi, niewydolność serca, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia czynności nerek, utrata włosów.

  Leczenie

  Leczenie łuszczycy ma na celu hamowanie komórek nabłonkowych i wyeliminowanie stanu zapalnego. Jest on nadawany na podstawie historii pacjenta, kształtu, procesu dystrybucji etapie, choroby współistniejące, wiek i płeć, przeciwwskazań do konkretnej metody leczenia lub lekarstw. Duże znaczenie ma widok rodzinnych i społecznych uwarunkowań pacjenta.

  W wyniku intensywnych badań w różnych krajach opracowali różne sposoby leczenia łuszczycy. Mogą one jednak tylko zatrzymać pogorszenia choroby, a nie traktować go.

  W mniej ciężką łuszczycą, z obecności pojedynczych blaszek wystarczająco często lokalnych oczyszczalni, balneoterapii i Balneologia, przestrzeganie diety, pracy i odpoczynku. Inne formy choroby wymaga kompleksowego ambulatoryjnej termin, a nasilenie objawów wymaga leczenia w szpitalu. W celu wydłużenia okresu remisji powinny być kursy anty-leczenia (witamin, biostymulanty, fizjoterapia).

 • Share →