Ząbkowanie

Ząbkowanie

Po pierwsze zęby?

Czas pojawienia się pierwszego zęba indywidualnie, stół pediatryczne raczej konwencjonalne i dostarczyć tylko daty przybliżone.

Zazwyczaj, pierwszy ząb pojawia się w zakresie od 4 do 10 miesięcy. Ale nawet jeśli zęby nie są pojawił się w 10 miesięcy, nie martw się, jeśli dziecko rozwija się normalnie, przybiera na wadze i rośnie. Jeśli zęby są w zasadzie tworzy się w czasie ciąży, to prędzej czy później będzie.

Niektóre dzieci mają zęby pojawiają się kilka sztuk na raz, w drugiej – bardzo stopniowo.

Zęby mogą „Late” z krzywicy, zaburzenia metaboliczne, jeśli dziecko cierpiał na poważną infekcję, silny stres lub które są niedożywione.

Jeśli dziecko ma roczek a zęby nadal nie poddawaj się, to lepiej skonsultować się z pediatrą i dentysty pediatrycznej.

Zęby mogą brakujący Tylko w przypadku poważnych zaburzeń genetycznych i wrodzonych.

Ekspert Maria Błochin, ortodonta dla dzieci:

Istnieje kilka przypadków, w których dzieci urodziły się z zębami już wybuchł. Jednak najczęściej pojawiają się pierwsze zęby u dziecka w sześciu do ośmiu miesięcy, a pierwsze pojawiają centralnych siekaczy dolnych. Zęby mogą przerodzić się w parach lub indywidualnie.

Często dziecko na długo przed pojawieniem się zwiększonej nowy ząb ślinienie, zaczyna żuć lub ssać palce zabawki. Podczas erupcji, pokazuje niepokój, płacz.

Terminy ząbkowanie może się znacznie różnić. Ale zwykle do 3 lat, wszystkie 20 zęby mleczne wyrzynają się już.

Jak ustalić, że dziecko zaczęło wybuchać zęby?

Podczas ząbkowania dziecko zwykle puchnąć i czerwienieją gumy, wygładzone rowki poprzeczne na dziąsłach. Maluch staje się nastrojowy, niespokojny. Niektóre dzieci mogą po gorączka.

W niektórych „szczęście” zęby wyrzynają bezbolesne.

Jak złagodzić ząbkowanie dziecko?

Do usunięcia można wykorzystać silne przeciwbólowe żele przeciwbólowe, które są stosowane bezpośrednio do gumy. Wraz ze wzrostem temperatury (38,5 i powyżej), gdy dziecko może być podawana w pojedynczej dawce przeciwgorączkowym dla dzieci (Panadol i Nurofen); dobre narzędzie, łagodzi dziecka, nie jest homeopatyczny świece „Viburkol.”

Share →